Wiadomości z Rudy Śląskiej

Związkowcy KWK Ruda żądają wypłacenia "jednorazówki" w wysokości 1526 zł

 • Dodano: 2020-02-11 12:30, aktualizacja: 2020-02-17 11:58

Przedstawiciele związków zawodowych działających przy KWK Ruda żądają wypłacenia dodatkowych środków tzw. "jednorazówki", która ma wyrównać średnią płacę w tej kopalni za 2019 rok.

- W nawiązaniu do odpowiedzi dotyczącej rozliczenia funduszu płac w KWK Ruda za rok 2019 Związki Zawodowe działające w Kopalni żądają wypłacenia jednorazówki, która wyrówna niewykonanie średniej płacy na poziomie 7802,28 złotych w roku 2019 - czytamy w piśmie.

Związkowcy żądają także, aby kwotę jednorazówki powiększyć o skutki zwiększenia przez zarząd PGG zatrudnienia w soboty i niedziele.

- Ponadto żądamy, aby kwotę jednorazówki powiększyć o skutki zwiększenia przez zarząd PGG S.A. zatrudnienia w soboty i niedziele (uchwały Zarządu PGG), co spowodowało uszczuplenie funduszu płac zwiększonymi wypłatami nagród rocznych, wynagrodzeń za urlop wypoczynkowy i L4 o kwotę 3 604 12 zł - czytamy w piśmie.

Przedstawiciele związków zawodowych w dalszej części pisma przekonują, że uchwały zarządu spółki w sprawie zwiększenia zatrudnienia w soboty i niedziele nie były uzgadniane z nimi uzgadniane.

- Uchwały Zarządu PGG [...] nie powodowały zwiększenia wydobycia powyżej planu PTE, tylko powodowały dezorganizację pracy w oddziałach wydobywczych i skutkowało brakiem wydobycia w dni poniedziałek-piątek - czytamy w piśmie.

Według wyliczeń związkowców średnia wysokość dodatkowego świadczenia miałaby wynosić ok. 1526,20 zł. Pod pismem podpisali się działacze wszystkich związków działających na kopalni. Związkowcy mają spotkać się dzisiaj z dyrektorem kopalni, aby podpisać porozumienie w tej sprawie. Górnicy chcą, aby "jednorazówka" była wypłacona 14 lutego.

Związkowcy KWK Ruda żądają wypłacenia "jednorazówki" w wysokości 1526 zł

Zobacz także

Komentarze (89)    dodaj komentarz »

 • Zyga

  Zatrudnij się w kopalni a nie w firmie .

 • Żona88

  [...]enie o Szopenie. Mój maz pracuje na dole i.nigdy w życiu nie miał takiej wypłaty ( no chyba żeby zsumowac że sobą 3 miesiące ) a wam maluczkim mydlą oczy

 • żona

  Dokładnie! żeby dostać co najmniej 4 tyś to weekendy trzeba robić! nie mówiąc już o ile niższa jest wypłata np. w grudniu jak płacą barbórki. Ale ludzie tylko zazdrościć innym potrafią!

 • Janek

  Bez sobót niedziel z 10 letnim stażem około 3000 do 3500 w zależności ile dni roboczych jest w miesiacu

 • Siara

  A kartki żywnościowe? To się nie liczą? A ile splacasz do kzp?

 • Cepelia

  Niech związkowcy wyliczą ile kosztuje ich zatrudnienie. Banda pasożytów i tyle.

 • Lele

  A kto na te związki płaci? Kobity z biedronki?Wy ich utrzymujecie więc cisza

 • pepino

  Związki płacone są przez KwK..szychty liczone do emerytury,barbórka,14,itd. Więc kto mo być cicho.? Jak związki będą płacone ze składek i beda poza kopalnią to wtedy będzie normalnie. Więc nie broń nierobów....

 • LELE

  A ty czytasz ze zrozumieniem??? Ja ich bronię? W ktorym miejscu to napisałem? Piszesz że mają się utrzymywać ze skladek. A utrzymują się z was, czyli górników. To wy na nich za[...]cie. Więc powtarzam cisza bo sami ich utrzymujecie. Wypiszcie się i koniec ze zwiazkami, ale wy na tych grubach utrzymujecie całe biurowce nierobów.

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.