Wiadomości z Rudy Śląskiej

5 kanałów YouTube do nauki języka niemieckiego. Z kim warto się uczyć?

  • Dodano: 2022-01-05 12:15

Uczymy się na różne sposoby, ale nie da się ukryć, że im dalej w głąb XXI wieku, tym mniej sięgamy po klasyczną widzę z książek. Na czym polegają - dotąd niekonwencjonalne - metody? To przede wszystkim szeroko pojęte multimedia. Od drętwych materiałów umieszczanych na płytach CD, ewoluowały one do kreatywnych, zmuszających do myślenia i bardzo przystępnych treści, które są dystrybuowane głównie za pomocą platformy YouTube. Jakie kanały warto odwiedzić na początku? Przygotowaliśmy 5 propozycji!

AKI Arkadiusz Gerlic

Nie da się ukryć, że wśród społeczności prowadzących na YouTube, najważniejsza jest charyzma i osobowość. Dlatego wszystkie kanały to niejako wizytówki prowadzących, w tym i wspomnianego już w podtytule Arkadiusza Gerlica. Prezentowane przez niego treści są błyskotliwe oraz poruszają mnóstwo ciekawych zagadnień około językowych. Kanał prowadzony jest od blisko dziesięciu lat, zdobył ponad 70 000 subskrybentów i jest stale uzupełniany o nowe filmiki. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie: od kursu dla początkujących, przez krótkie lekcje — w sam raz do porannej kawy.

Adres kanału: https://www.youtube.com/c/AKIArkadiuszGerlic/videos

lingoni GERMAN

Gdy chcemy się nauczyć języka, czy musimy koniecznie zrobić to w naszej ojczystej mowie? Zupełnie nie! Znając tę od Szekspira, niemiecki online możemy przyswajać właśnie tak — po angielsku. Dzięki głównej prowadzącej ten kanał, czyli Jenny, czynność ta będzie bardzo przyjemna. Można spodziewać się świetnej wymowy, ułatwiających naukę ćwiczeń oraz czytelnych plansz z wiedzą. Kanał prowadzony jest od 2013 roku i zebrał ponad 700 000 subskrybentów z całego świata. Prezentowane tam treści są z zakresu A1-B2, czyli swoją porcję wiedzy znajdą tu zarówno początkujący, jak i średnio zaawansowani.

Adres kanału: https://www.youtube.com/c/JenniferTehraud/featured

Natalia Kamysz

Ktoś, kto zaczął szukać na własną rękę materiałów szkoleniowych na YouTube, z pewnością natknął się już na tę sympatyczną panią w okularach. Być może nie jest ona tak popularna, jak w przypadku j. angielskiego Arlena Witt ze swoją półmilionową widownią (Natalia ma blisko 50 000 subskrybentów), ale potencjał językowy i wartość tych lekcji stoją na bardzo wysokim poziomie. Jedyne, co może razić, to oprawa techniczna — w wielu scenach brakuje odpowiedniego światła, użycia lepszego obiektywu i ciekawszego ustawienia kadru, tym bardziej, iż prowadząca często posiłkuje się klasyczną tablicą magnetyczną.

Adres kanału: https://www.youtube.com/c/NataliaKamysz/featured

Adam Golebiewski

W miniaturce poważne zdjęcie, zatem i na kanale bardzo dużo poważnej wiedzy. Pan Adam Gołębiewski to przedstawiciel nieco starszego pokolenia, jednak i on odnalazł sposób na dotarcie do odbiorców za pomocą nowych mediów. Jego kanał nie jest już od 6 lat rozwijany, jednak mimo wszystko można znaleźć tam sporo treści, które się nie dezaktualizują — dedykowanych zarówno dla osób początkujących, jak i bardziej zaawansowanych.

Adres kanału: https://www.youtube.com/user/NieTylkoKontrowersje/videos

Easy German: Learn German From the Streets!

Na koniec ciekawostka, ale za to z jakim rozmachem! Blisko 1 200 000 subskrybentów nie może się mylić: w tej szalonej drodze do nauki języka jest metoda. Prowadzący wychodzą z kamerami na ulice w Niemczech, aby odpytać native speakerów z różnych tematów. W ten sposób świetnie można nauczyć się akcentu i przy okazji dowiedzieć się wielu ciekawych faktów. Kanał polecany dla tych, którzy absolutne podstawy mają już za sobą lub dla chętnych na osłuchanie się z językiem.

Adres kanału: https://www.youtube.com/channel/UCbxb2fqe9oNgglAoYqsYOtQ

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.