Wiadomości z Rudy Śląskiej

Co powinno zawierać ubezpieczenie NNW szkolne dla dziecka?

  • Dodano: 2020-11-12 12:00, aktualizacja: 2020-11-16 13:16

Złamany palec na lekcji WF-u, pobyt w szpitalu z powodu ataku wyrostka robaczkowego, oparzenie – jest wiele sytuacji, które powinna brać pod uwagę dobra polisa dla dziecka. NNW szkolne to niedroga polisa dla dzieci uczęszczających do szkoły. Najczęściej tak określa się polisę grupową, którą wykupuje się dziecku podczas pierwszego zebrania w nowym roku szkolnym.

Spójrzmy prawdzie w oczy, najczęściej nie mamy bladego pojęcia, co wykupujemy, opłacając szkolne NNW. Kodujemy jego cenę jako kolejną składkę. Natomiast nawet jeśli gdzieś wśród dokumentów do podpisania na zebraniu pojawi się OWU do ubezpieczenia, to zwykle nikt nie ma czasu go czytać.

Jakie ubezpieczenie ma Twoje dziecko?

Nie masz o tym pojęcia – zapłaciłeś składkę, ale jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że na OWU ledwo zerknąłeś. Na pierwszym zebraniu w szkole do podpisania jest tyle dokumentów, że z pewnością nie miałeś czasu czytać warunków ubezpieczenia. Prawdopodobnie nic się nie wydarzy, a ubezpieczenie przecież trzeba zapłacić.

Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy, że ubezpieczenie można dziecku wykupić indywidualnie. Wówczas na spokojnie możesz sprawdzić, co obejmuje NNW szkolne dla Twojego dziecka. Z całą pewnością ubezpieczenie grupowe w szkole będzie tańsze, ale różnica nie jest znaczna. Na początku roku szkolnego, kiedy do zapłacenia jest wiele składek, kryterium wyboru ubezpieczenia będzie cena, ale NNW indywidualne możesz wykupić przecież, kiedy tylko chcesz. Wówczas będziesz miał czas na dokładne sprawdzenie tego, co zawiera ubezpieczenie.

Polisa NNW – tylko na wypadki?

Dobre ubezpieczenie dla dziecka to nie tylko świadczenie wypłacane za uszczerbek na zdrowiu. Są takie polisy, które poza standardem oferują jeszcze assistance, czyli realną pomoc dla rodzica. Może to być dostarczenie lekarstw do domu, opieka dla dziecka po wypadku czy korepetycje.

Warto zapłacić więcej, jeśli ubezpieczenie będzie obejmować opiekę medyczną. To bardzo ważne, szczególnie gdy dostęp do wizyt u specjalistów bywa utrudniony. Takie ubezpieczenie rozwiąże wiele problemów. Dziecko po urazie czy kontuzji szybciej dostanie się do specjalisty i przejdzie niezbędne badania. Będziesz miał pewność, że proces zdrowienia przebiega prawidłowo.

Rodzice przywykli do tego, że NNW działa w następujący sposób: zdarzenie, leczenie i dopiero po tym zgłoszenie się do ubezpieczyciela. Ten, na podstawie informacji medycznej, oblicza procentowy uszczerbek na zdrowiu, a następnie sumę, jaką wypłaci. Zatem na świadczenie trzeba będzie poczekać. Są polisy, które działają inaczej – świadczenie wypłaca się za zdarzenie. Na przykład za oparzenie gorącą wodą z czajnika ubezpieczyciel wypłaci 3000 zł. Pieniądze wypłacone będą szybciej, bo zaraz po zdarzeniu. Czyli wtedy, gdy będą najbardziej potrzebne – na leki, badania i opiekę nad dzieckiem.

Warto, abyś zajrzał do warunków ubezpieczenia szkolnego, zanim zdecydujesz się ubezpieczyć dziecko. Może się bowiem okazać, że za niewiele wyższą kwotę możesz mieć znacznie lepszą polisę.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.