Wiadomości z Rudy Śląskiej

Czy pomoc w odszkodowaniach jest potrzebna? Jak i gdzie uzyskać odszkodowanie?

 • Dodano: 2021-01-08 10:45

Nie da się czasami uniknąć losowych sytuacji, przez które konieczne będzie złożenie wniosku o wypłatę odszkodowania. W takim przypadku klienci liczą na to, że ubezpieczyciel wywiąże się z umowy i wypłaci im wysokie odszkodowanie. Niestety, w rzeczywistości firmy coraz częściej starają się obniżyć wartość wypłacanej kwoty.

 1. Najwyższe odszkodowania w Polsce
 2. Jakie odszkodowanie można dostać?
 3. Gdzie należy zgłosić się po odszkodowanie?

Tracą na tym poszkodowani klienci. Osobom, które uległy wypadkowi wydaje się jednak, że muszą się zgodzić na takie warunki, bo inaczej nie otrzymają żadnych środków. Warto więc wiedzieć, że w wielu przypadkach można uzyskać większe odszkodowanie, o ile przekaże się sprawę firmie, która zajmuje się dochodzeniem roszczeń.

Najwyższe odszkodowania w Polsce

Zdecydowana większość osób w Polsce ma wykupione przynajmniej jedno ubezpieczenie. Zazwyczaj ubezpieczyciel wymaga regularnego opłacania składek w wysokości od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie. Nic więc dziwnego, że klienci wierzą, że jeżeli już dojdzie do wypadku, to odszkodowanie będzie na tyle wysokie, że zrekompensuje im poniesioną stratę lub pozwoli pokryć wydatki związane z leczeniem. Najczęściej jednak firmy ubezpieczeniowe zaniżają wartość odszkodowania, aby jak najmniej wypłacić klientowi. Chociaż pomoc odszkodowania dostępna jest na terenie całego kraju i można z niej skorzystać drogą telefoniczną oraz internetową, wielu poszkodowanych zapomina o tej opcji i nie podejmuje próby odzyskania pieniędzy. 

Bez względu na to, czy doszło do wypadku komunikacyjnego, wypadku w miejscu pracy, czy też innych nieprzyjemnych sytuacji, pomoc przy odszkodowaniach jest najlepszym wyborem. Nie trzeba wówczas zastanawiać się, jakie kroki podjąć, aby uzyskać wysokie odszkodowanie, bo w imieniu klienta zrobią to specjaliści. Ich pomoc w odszkodowaniach stanowi najlepsze wsparcie dla kogoś, kto miał wypadek.

Jakie odszkodowanie można dostać?

Pełna lista sytuacji, w których przydaje się pomoc w odszkodowaniu, jest bardzo długa, szczególnie że firmy ubezpieczeniowe oferują rozmaite warianty ubezpieczeń. Problemy z wypłatą środków zdarzają się prawie w każdej z nich, dlatego warto zgłosić się po pomoc w uzyskiwaniu odszkodowań. Można to zrobić między innymi w przypadku wypadku, uszczerbku na zdrowiu, szkody na pojeździe i wypadku podczas pracy na roli. Sprawdź najważniejsze informacje na temat każdej z tych sytuacji:

 • Odszkodowania po wypadku komunikacyjnym należy się za dwa rodzaje szkód, o ile oczywiście poszkodowany nie jest sprawcą. Można je uzyskać, jeżeli doszło do szkody niemajątkowej oraz majątkowej.
 • Bez względu na to, czy do wypadku doszło w pracy, domu lub podczas korzystania z komunikacji, w przypadku uzyskania orzeczenia o wystąpieniu trwałego uszczerbku można się zgłosić po odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu.
 • O jednorazową wypłatę rekompensaty mogą się starać osoby, którym należą się odszkodowania za śmierć osoby bliskiej.
 • W sytuacji, w której doszło do kolizji lub poważnego wypadku, a jego sprawcą nie jest poszkodowana osoba, może się zgłosić po odszkodowania za szkody na pojeździe. W tym przypadku pomoc kancelarii ogranicza się jednak do pojazdów, które nie są starsze niż piętnaście lat.
 • Odszkodowania za wypadek w pracy może być wypłacone, jeżeli poszkodowany poniósł straty materialne lub niematerialne.
 • Rolnicy, którzy pracują w gospodarstwie rolnym oraz osoby oferujące im swoje usługi mogą skorzystać z odszkodowania za wypadek w rolnictwie. Pieniądze wypłacane są w przypadku śmierci, uszkodzenia ciała, zniszczenia mienia oraz w innych sytuacjach. Pomoc przy odszkodowanie jak uzyskać zapewnia w tym przypadku profesjonalny doradca.
 • Zdarza się, że pracownicy szpitali popełniają błędy, przez co później cierpią pacjenci oraz ich bliscy. Jeżeli doszło do takiej sytuacji, należy zgłosić się po odszkodowania za błędy medyczne.
 • Odrębną grupą są odszkodowania z NNW. W zależności od tego, jaką umowę z ubezpieczycielem podpisał klient, wypłata środków może zostać zlecona przy wystąpieniu uszczerbku na zdrowiu. Popularne formy rekompensaty to pomoc finansowa osobom, u których wystąpiła niezdolność do kontynuowania pracy oraz pomoc medyczna (w tym również zwrócenie poszkodowanemu kosztów poniesionych na leczenie).

Gdzie należy zgłosić się po odszkodowanie?

Pieniądze w ramach odszkodowania mogą zostać wypłacone przez osoby fizyczne oraz prawne, a wszystko zależy od sytuacji. Poszkodowani nie zawsze wiedza, gdzie należy się zgłosić po pomoc w uzyskaniu odszkodowania, dlatego warto pamiętać, że takimi sprawami zajmuje się Kancelaria Odszkodowawcza KOMPENSJA. Oprócz porad związanych z tym, jak odzyskać odszkodowanie, oferuje ona bezpłatną wycenę, podczas której klient może poznać szanse na uzyskanie odszkodowania w wyższej kwocie. Nie musisz się martwić o to, jak uzyskać odszkodowanie. Wystarczy, że zadzwonisz na infolinię, której numer znajduje się na stronie, a pracownik pokieruje cię i doradzi dalsze kroki, które przyniosą najlepsze efekty.

Odszkodowania Kompensja
Kancelaria odszkodowawcza


Skuteczna pomoc w dochodzeniu i uzyskiwaniu wysokich odszkodowań!

Uzyskujemy najwyższe odszkodowania dla naszych klientów!

Email: biuro@kompensja.pl
Tel.: 58 500 80 89
Tel. kom.: 797 670 906

Bezpłatna wycena Twojego odszkodowania
w 2 minuty bez wychodzenia z domu.

Szczegóły na:
https://www.kompensja.pl/odszkodowania/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.