Wiadomości z Rudy Śląskiej

Czym jest i jak stosować toner do włosów?

  • Dodano: 2024-04-16 08:30, aktualizacja: 2024-04-16 08:37

Toner to popularne rozwiązanie używane w salonach fryzjerskich. Ten produkt można również stosować w domowych warunkach. Sprawdź, czym jest toner i jak go aplikować, by podkreślić kolor swoich włosów.

Co to jest toner do włosów i czym się różni od farby?

Toner do włosów to farba półtrwała. Oznacza to, że ma nieco inne działanie w porównaniu do tradycyjnych farb. W przeciwieństwie do nich nie wnika w struktury włosa, ale oblepia ją. Jest także mniej agresywny dla włosów ze względu na brak lub minimalne ilości amoniaku.

Tonery występują w różnych wariantach kolorystycznych i mogą być stosowane zarówno przez posiadaczki naturalnych, jak i farbowanych włosów. Jego działanie skupia się na podkreśleniu koloru, odżywieniu go i nadaniu blasku włosom. Toner do włosów to świetne rozwiązanie, jeżeli chcesz uniknąć bardziej inwazyjnego farbowania włosów. Jednak z racji tego, że jest mniej trwały, niż tradycyjna farba, zabieg tonowania należy powtarzać mniej więcej co miesiąc.

Dla kogo przeznaczony jest toner do włosów?

Toner może być stosowany dla każdego typu włosa. Jest to delikatna koloryzacja, która warto wykorzystać ją pomiędzy farbowaniami w salonie, kiedy chcesz przykryć odrosty i wypłowiały kolor. Na rynku dostępne są różnego rodzaju tonery zarówno, w klasycznych blondach i brązach, jak i nieco szalonych kolorach, na przykład pastelowym różu. Tonery nie sprawdzą się jednak w sytuacji, kiedy zależy Ci na wyraźnej zmianie koloru włosów.

Toner szczególnie docenia blondynki, zwłaszcza w sytuacji kiedy ich kolor wypłowiał lub nabrał zbyt pomarańczowych, lub żółtych przebarwień. Toner ożywi lub wyrówna odcienie blondu.

Jak wykonać tonowanie włosów w domowych warunkach?

Tonowanie włosów jest dość proste i z powodzeniem możesz je wykonać samodzielnie w domu. Nieco łatwiej mają jednak posiadaczki brązowych włosów, które przy nałożeniu toneru nie muszą obawiać się o nieestetyczne w plamy. Z kolei blondynki powinny nakładać toner starannie i równomiernie.

Przed nałożeniem tonera należy dokładnie umyć głowę, tak by włosy były czyste i łatwe w rozczesywaniu. Następnie należy postępować z instrukcją na opakowaniu. Aby ułatwić sobie nakładanie tonera, wykorzystaj miseczkę i pędzelek, które są używane przy farbowaniu włosów. Jeżeli masz taką możliwość, poproś drugą osobę o pomoc. Dzięki temu łatwiej o staranne i równomierne nałożenie produktu, zwłaszcza z tyłu głowy. Do farbowania niezbędne będą również rękawiczki, ochronią twoje ręce przed wniknięciem pigmentu. Po nałożeniu tonera na włosy należy odczekać zgodnie z wytycznymi producenta. Zazwyczaj jest to dość krótki czas od 5 do 20 minut.

Po upłynięciu czasu włosy należy zmyć bardzo dokładnie, a następnie wysuszyć. Aby podkreślić miękkość pasm, możesz użyć odżywki lub maski, która ułatwia Ci w późniejszą stylizację.

Tonery to praktyczny kosmetyk z kategorii fryzjerskiej, który przydaje się niejednokrotnie. Sprawdzi się nie tylko w sytuacjach podbramkowych, kiedy nie możesz skorzystać z usług fryzjerskich, ale także do małych eksperymentów ze swoim wyglądem w domowych warunkach.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.