Wiadomości z Rudy Śląskiej

Czym jest NNW dla kierowcy i pasażerów pojazdu? Sprawdź, dlaczego warto je mieć

  • Dodano: 2023-09-26 13:45, aktualizacja: 2023-10-02 08:32

Bezpieczeństwo na drodze to bez żadnych wątpliwości najważniejsza kwestia, o której każdy kierowca powinien pomyśleć. Każdy z nas bowiem jest narażony na ryzyko wypadku i stłuczki, więc trzeba być bardzo skoncentrowanym i jeździć zgodnie z przepisami, aby nie spowodować niebezpiecznej sytuacji. Czasem jednak ona występuje, dlatego warto mieć wykupioną polisę NNW - od nieszczęśliwych wypadków!

NNW - czym jest?

NNW, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków to bardzo pomocna ochrona finansowa, na którą składa się wiele sytuacji związanych zarówno z obrażaniami ciała, jak i śmiercią na skutek nieszczęśliwego zdarzenia. W przypadku zmotoryzowanych to niezwykle ważna polisa, ponieważ pozwala pokryć koszty leczenia oraz rehabilitacji kierowców praz pasażerów. Może też zapewnić wsparcie finansowe dla rodziny, gdy ich bliski poniesie śmierć w wyniku wypadku.

Ubezpieczenie NNW nie jest obowiązkowe, jak OC, ale zdecydowanie warto pomyśleć, jeśli chcemy zabezpieczyć się przed tak przykrymi zdarzeniami. Drogi są pełne samochodów, przez co wydarza się wiele różnych incydentów, dlatego nie powinniśmy ryzykować, pozostając bez dodatkowego zabezpieczenia. 

NNW - w jakich sytuacjach pomaga?

Tak to właśnie wygląda, że każdego dnia dochodzi do różnego rodzaju wypadków z większymi lub mniejszymi konsekwencjami. Czasem dochodzi do stłuczek, w których nic wielkiego się nie dzieje poza lekko uszkodzonymi pojazdami, czasem to poważniejsze zdarzenia, gdy potrzeba pomocy medycznej, a czasem dzieje się to, co najgorsze - ktoś ponosi śmierć. Warto jednocześnie pamiętać, że czasem już niepozorne kolizje mogą skończyć się poważnymi, wymagającymi kosztownego leczenia i rehabilitacji, obrażeniami.

NNW wymiernie pomaga, bo pozwala na zminimalizowanie tych wydatków, pokrywając je w ramach polisy. Jeśli zaś dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu (inwalidztwo) bądź śmierci, ubezpieczenie zagwarantuje wsparcie finansowe, żeby rodzina zmarłego mogła poradzić sobie w tym trudnym okresie. 

O czym dodatkowo pamiętać?

Warto jednocześnie wiedzieć o tym, że ubezpieczenie NNW to dużo więcej korzyści, co oczywiście zależy od tego, jaką polisę wybierzemy. Niektóre z nich zapewniają pomoc medyczną dostępną na miejscu czy transport do szpitala. Dzięki temu jesteśmy otoczeni pomocą od razu, co w wielu przypadkach ma niebagatelne znaczenie. Inne zapisy umowy są równie istotne, bo mogą na przykład obejmować koszty wynajmu pojazdu zastępczego, jeśli dojdzie do uszkodzenia własnego pojazdu.

Żeby jednak być pewnym, iż uzyskamy pomoc, jakiej oczekujemy w danej sytuacji, trzeba dokładnie zaznajomić się z warunkami współpracy. Prawdą jest bowiem, że na rynku ubezpieczeń jest mnóstwo podmiotów, a każda umowa ma swoją specyfikę. Nim więc ją podpiszemy, bądźmy pewni na 100%, że to dla nas korzystne rozwiązanie.

Podsumowując, widzimy, że NNW dla kierowców to coś więcej niż zwykłe ubezpieczenie i forma zabezpieczenia finansowego - to zapewnienie sobie spokoju ducha w trudnych życiowych sytuacjach, których nie sposób przewidzieć. W takich dramatycznych momentach tego rodzaju ubezpieczenie pomoże stanąć na nogi, zapewni ochronę finansową pomagającą w leczeniu bądź wsparciu bliskich nam osób.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.