Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dlaczego warto mieć w domu akwarium?

  • Dodano: 2021-11-19 07:45, aktualizacja: 2021-11-19 07:56

Większość osób posiada w domu zwierzątko. Najczęściej są to koty lub psy, jednak nie wszyscy posiadają wystarczająco dużą przestrzeń i ilość wolnego czasu, by móc przygarnąć czworonoga. Alternatywą może być zakup akwarium z rybkami.

Jakie korzyści daje posiadanie akwarium?

Według naukowców hodowla rybek może pozytywnie wpływać na układ nerwowy. Umysł podczas obserwacji zwierząt znajduje się w stanie podobnym do medytacji, wpływa to kojąco i wyciszająco na psychikę. Na rybki mogą zdecydować się osoby, które większość czasu w ciągu dnia spędzają poza domem, wracają do niego zestresowane i nie mają siły ani czasu na zajmowanie się innymi pupilami. Opieka nad rybkami nie jest czasochłonna, więc można potraktować ją jako hobby. Akwarium można kupić także dzieciom, by nauczyć je odpowiedzialności bez nadmiernego obciążania i przygotować do zajmowania się innymi zwierzętami w przyszłości. Fantazyjnie udekorowane akwarium jest też świetną ozdobą otoczenia. Właśnie dlatego można je spotkać w restauracjach lub przedszkolach.

Jak urządzić akwarium?

Chcąc urządzić akwarium warto odwiedzić sklep akwarystyczny. Należy pamiętać o tym, że naczynie musi stać w spokojnym i mało nasłonecznionym miejscu. Sklepy oferują klientom akwaria w różnych kształtach. Do każdego naczynia trzeba kupić filtry, grzałkę, termostat, pompę, siatkę, sprzęt do czyszczenia, odmulacz i uzdatniacze wody. Dekorację mogą natomiast stanowić różnorodne rośliny akwariowe, które powinny być dobrane tak, by stanowiły odpowiednie środowisko do życia dla konkretnych gatunków ryb. Przydatne może okazać się też oświetlenie LED. Należy je dopasować do pojemności i wysokości naczynia, rodzaju roślin, ryb i preferencji posiadacza. Akwarium mogą również zakupić osoby posiadające oczko wodne. Ogrodowy model w atrakcyjny sposób dekoruje przestrzeń i eksponuje ryby tak, by widział je każdy. To rozwiązanie nie cieszy się jeszcze dużą popularnością, dlatego uchodzi za oryginalne i robiące duże wrażenie.

Podsumowanie

Zakup akwarium z rybkami to dobry wybór dla miłośników zwierząt, którzy jednak nie mają w ciągu dnia czasu na zapewnienie należytej opieki bardziej wymagającym pupilom. To rozwiązanie docenią zapracowane osoby, których mieszkania nie mają dużej powierzchni. Rybkami mogą zajmować się zarówno dorośli, jak i dzieci. Mogą być pierwszymi zwierzątkami maluchów. Akwarystyka staje się coraz bardziej popularnym także hobby ze względu na udowodniony pozytywny wpływ na psychikę, wyciszenie i ukojenie nerwów.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.