Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dodatkowe funkcje w kosiarce spalinowej - jakie są warte wyższej ceny?

  • Dodano: 2022-02-28 12:00

Czy każda kosiarka jest taka sama? Nie. Niektóre mają dodatkowe funkcje, które pozwalają na dużo szybszą, wygodniejszą i bezpieczniejszą pracę, a także na lepsze dopasowanie sprzętu do naszych potrzeb czy wymagań. Dlatego są takie funkcje w kosiarkach, które warto rozważyć, mimo iż podnoszą końcową cenę sprzętu.

Kosiarka spalinowa – jakie funkcje dodatkowe warto mieć?

Pierwszą cechą jest szerokość. Jeśli nie musimy wjeżdżać między wąsko rozstawione grządki i rabatki, dużo lepszym wyborem będzie kosiarka spalinowa z szerokim pasem pracy. Zaoszczędzi to czas, ponieważ można zmniejszyć ilość przejazdów nawet o 40%. Inną bardzo przydatną funkcją jest możliwość regulacji wysokości strzyżenia trawy. Pamiętaj, nawet najbardziej zadbany ogród powinien mieć zróżnicowaną wysokość trawy w zależności od warunków. W niektórych miejscach powinno się wręcz zostawiać trawę bez cięcia w celu podniesienia bioróżnorodności w ogrodzie. Natomiast regulowana wysokość cięcia umożliwi Ci sezonowe skracanie trawy według jej potrzeb. Warto także dopłacić za większy kosz na trawę. Takie rozwiązanie nie będzie zmuszało Cię do częstych postojów. Można także wybrać opcję z bocznym i tylnym wyrzutem trawy, który układa równomiernie ścinki na trawie. Opcją, którą warto rozważyć, jest też mulczowanie, czyli siekanie trawy, a następnie równomierne rozrzucenie po trawniku – nie trzeba wtedy grabić resztek, a rozrzucone, zmielone ścinki traktuje się jako naturalny nawóz.

Kosiarki spalinowe z napędem czy bez?

Inną opcją dodatkową, którą należy przemyśleć, jest napęd. Kosiarki spalinowe z napędem mają go montowanego w tylnej osi, co powoduje, że kosiarka nie wymaga od nas pchania. Jest to duża zaleta zwłaszcza w większych modelach – tych, które mają wagę powyżej 30 kilogramów. Kosiarka z napędem to także sprzęt dla całej rodziny – niezależnie od wieku i płci z koszeniem trawnika poradzi sobie nastolatek, osoba dorosła i senior. Jeśli jednak obawiamy się, że napęd będzie zbyt szybki i nie nadążymy za kosiarką, lepiej dopłacić do modelu z regulowanym napędem. Wtedy sami nadajemy tempo koszenia. To idealne rozwiązanie, które pozwala nam płynnie operować kosiarką między rabatkami, na zakrętach i wszędzie tam, gdzie potrzebujemy wolniejszego kroku.

Sklep z kosiarkami Krysiak

Szukając dobrej jakości sprzętu do ogrodu, zajrzyj do sklepu Krysiak – tam będziesz mógł przejrzeć różne modele i porównać je ze sobą. Co więcej, sklep ten chętnie udziela informacji na temat opcji dodatkowych, które posiada dany sprzęt oraz rozwiewa wątpliwości co do tego, czy jest on potrzebny, czy nie – w zależności od sytuacji. Możesz także skorzystać z oferty ich wypożyczalni sprzętu ogrodniczego. Dzięki niej będziesz mógł wypróbować różne modele kosiarek oraz inne narzędzia ogrodowe, tak by sprawdzić, które z nich będą dla Ciebie najlepsze. Pracownicy sklepu również chętnie pomogą w wyborze konkretnego modelu!

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.