Wiadomości z Rudy Śląskiej

Hulajnoga czy rower? Na co lepiej się zdecydować?

  • Dodano: 2023-03-15 13:00

Coraz więcej osób zastanawia się nad zmianą formy transportu. Do niedawna częściej stawiano na rower miejski, jednak od jakiegoś czasu można obserwować wzrost popularności hulajnogi elektrycznej. Które rozwiązanie lepiej sprawdzi się dla Ciebie?

Dlaczego warto ograniczyć poruszanie się samochodem?

Dla wielu osób całkowita rezygnacja z samochodu nie jest możliwa, co wynika z wielu czynników, na które nie ma się wpływu. Jednak w kilku przypadkach śmiało można pozwolić sobie na wybór innego środka transportu. Będzie to miało wpływ nie tylko na Twoje zdrowie, samopoczucie czy obniżenie niektórych kosztów, ale także na całe otoczenie. Stawiając na hulajnogę elektryczną lub rower, wybierzesz rozwiązania znacznie przyjaźniejsze środowisku. Zanieczyszczenie powietrza wynikające m.in. z wysokiego wskaźnika motoryzacji w Polsce, a co za tym idzie także poziomu spalin i pylenia wtórnego, przyczynia się nie tylko do występowania wielu chorób u ludzi, ale również przedwczesnej śmierci. Ze szczególnie złymi warunkami borykają się mieszkańcy większych aglomeracji. Ograniczając poruszanie się samochodem, dokładasz swoją cegiełkę do dbania o lepszą jakość powietrza. Alternatywą mogą być publiczne środki transportu, spacery na krótszych dystansach, rowery czy hulajnogi elektrycznej – miejskie lub własne.

Zalety hulajnogi elektrycznej

Inwestycja we własną hulajnogę elektryczną zapewnia przede wszystkim wygodne poruszanie się po mieście. W ten sposób np. sprawniej ominiesz korki. To nowoczesna forma transportu, która jednocześnie jest wyjątkowo łatwa w obsłudze. Nie wymaga od Ciebie żadnego wysiłku, dlatego poruszając się hulajnogą elektryczną, zyskasz pewność, że nie zmęczysz się w drodze do pracy, a Twoje ubrania wciąż pozostaną bez żadnych zagnieceń. Hulajnogi elektryczne można również traktować jako formę rozrywki – to ciekawe urozmaicenie dłuższego spaceru.

Co ważne, każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie. Są przeznaczone dla dorosłych, a także dla dzieci – sprawdź hulajnogi elektryczne ze sklepu Sportano. Dbając o swoje bezpieczeństwo, przed zakupem – a szczególnie zanim wyruszysz na różne ścieżki – zapoznaj się z przepisami drogowymi, które będą Cię obowiązywać. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na pojemność baterii oraz wagę hulajnogi elektrycznej. Przykładowo lżejsze modele lepiej sprawdzą się dla mieszkańców wyższych pięter w bloku. Jednak najbardziej istotne są dobre hamulce, amortyzacja oraz stabilność hulajnogi.

Korzyści płynące z jazdy rowerowej

Wybór roweru posiada własne zalety. Kluczową z nich jest poprawa kondycji podczas jazdy. Wybierając taką formę transportu na co dzień, dostarczysz sobie odpowiednią dawkę aktywności fizycznej, co przyniesie wiele korzyści dla Twojego zdrowia, m.in. zmniejsza się ryzyko wystąpienia zawału, udaru mózgu i innych chorób. Jazda na rowerze poprawia również odporność i samopoczucie. Niepodważalną korzyścią posiadania roweru jest to, że przydaje się w wielu sytuacjach i okolicznościach. Śmiało można zabrać specjalny górski model ze sobą na wakacje, aby korzystać z uroków wyjazdu w bardziej aktywny sposób. Każdy ma okazję dopasować odpowiedni rodzaj dla siebie – zobacz spory wybór rowerów Orbea. Należy pamiętać, że istnieją także elektryczne modele, które skutecznie wspierają pracę mięśni i pomagają przezwyciężyć oznaki zmęczenia.

Na co ostatecznie postawić?

Wybór zależy m.in. od indywidualnych preferencji, miejsca, w którym mieszkasz, a także kwoty, którą chcesz przeznaczyć na nową formę transportu. Zarówno rower, jak i hulajnoga elektryczna posiada własne zalety, dlatego trudno jest ostatecznie zdecydować, na co lepiej postawić. Każdy powinien odpowiednio dopasować takie urządzenie do swoich potrzeb.

Ostateczny wybór zależy od tego, na czym najbardziej Ci zależy. Dla jednych będzie to szybkość dotarcia z jednego punktu do drugiego, dla drugich polepszenie kondycji, a jeszcze kolejnych łatwość składania czy możliwość przewożenia zakupów. Przed zakupem roweru lub hulajnogi elektrycznej należy dokładnie rozważyć takie kwestie.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj

  • Rudolf

    Hulajnoga jest dla leniwych [...]ów i dzieci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.