Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ile kosztują usługi ekip remontowych w Rudzie Śląskiej?

  • Dodano: 2023-05-29 10:30, aktualizacja: 2023-06-12 09:44

W ostatnich latach cennik usług remontowych poszedł znacznie w górę. Dlatego przed podjęciem się inwestowania w mieszkanie lub dom, konieczne jest dokładne wykonanie kosztorysu, aby w miarę postępu remontu uniknąć przykrej niespodzianki.

Ekipa ekipie nierówna: jak porównywać koszty?

Budowa lub remontowanie domu to znaczące przedsięwzięcie, które wymaga odpowiedniego planowania i alokacji zasobów finansowych. Jednym z kluczowych czynników jest zatrudnienie profesjonalistów, którzy doskonale znają się na swojej pracy, potrafią doradzić, a jednocześnie nie zawyżają nadmiernie swojego wynagrodzenia. 

Najlepszym sposobem na poznanie dobrej ekipy jest skorzystanie ze sprawdzonego serwisu, w którym tego typu ekipy się ogłaszają. Następnie dobrze jest odbyć rozmowę z przedstawicielami kilku z nich i wybrać tę, która zrobiła na nas najlepsze wrażenie oraz zaoferowała najlepszą (co nie znaczy zawsze najniższą!) stawkę. 

Jeśli interesują Cię sprawdzeni specjaliści od remontów mieszkań, na Oferteo.pl znajdziesz najlepsze ekipy z całej Polski - pracujące również w Rudzie Śląskiej. Nie zwlekaj! Sezon remontowy jest w pełni!

Koszt izolacji termicznej

Pierwszym elementem, który należy uwzględnić przy budżetowaniu prac izolacyjnych, jest rodzaj izolacji, który zamierzamy zastosować. Na rynku dostępne są różne materiały izolacyjne, takie jak wełna mineralna, pianka poliuretanowa, styropian czy płyty izolacyjne. Każdy z tych materiałów ma swoje własne właściwości i koszty. Nie z każdym z tych materiałów potrafi również pracować każda ekipa.

Wełna mineralna jest popularnym wyborem ze względu na swoje dobre właściwości izolacyjne i stosunkowo niską cenę. Koszt wykonania izolacji wełną mineralną w typowym domu jednorodzinnym o powierzchni około 100 metrów kwadratowych wynosić może od 4 000 do 6 000 złotych. W przypadku izolacji pianką poliuretanową koszt ten może być nieco wyższy, wahając się w granicach 6 000-8 000 złotych. Z kolei styropian i płyty izolacyjne mogą być nieco tańsze, zaczynając od około 3 000 złotych, jednak ich skuteczność izolacyjna może być nieco niższa niż w przypadku innych materiałów. Ekipy remontowe w różny sposób przeliczają swoje stawki: najpopularniejszym jest liczenie od ocieplanego metra kwadratowego (bez materiałów). 

Koszty usług remontowych

Oprócz samego kosztu materiałów, należy wziąć pod uwagę również koszty usług ekip remontowych. Zazwyczaj ekipa remontowa pobiera opłatę za wykonanie prac izolacyjnych, elektrycznych, hydraulicznych etc. na podstawie stawki godzinowej lub w formie stałej stawki za cały projekt. Stawki godzinowe mogą różnić się w zależności od lokalizacji oraz doświadczenia i specjalizacji ekipy remontowej. Najbardziej optymalną ze względu na bezpieczeństwo finansowe klienta jest rozliczanie się za projekt: w ten sposób mamy pewność, że nie zostaniemy "naciągnięci" na nadgodziny.

Zgodnie z informacjami udostępnianymi przez profesjonalne ekipy, remonty mieszkań w Rudzie Śląskiej na Oferteo.pl są wyceniane podobnie, jak w innych podobnej wielkości miastach Polski. Przekonaj się sam i przejrzyj setki ofert z Twojej lokalizacji!

Należy pamiętać, że kwoty poszczególnych projektów mogą znacznie się różnić w zależności od stopnia skomplikowania projektu, lokalizacji, a także wielkości zlecanych prac: jeśli dana ekipa remontowa ma za zadanie wykonać kilka różnych projektów, można liczyć na upusty. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj

  • Lulek

    Po co ten głupi artykuł, by zareklamować firmy remontowe. Wszyscy wiedzą że takie firmy wycyckają cię z kasy. Jak wiadomo dwa tygodnie urlopu bierze się na remont i robi się samemu a latem dziesięć dni na wczasy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.