Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak kupować taniej? Zacznij regularnie przeglądać gazetki promocyjne!

  • Dodano: 2021-11-19 08:15, aktualizacja: 2021-11-19 08:21

W dobie rosnących cen trudno nie znaleźć osoby, która chciałaby kupować produkty spożywcze po niższych cenach. Aby płacić mniej za zakupy, wcale nie trzeba redukować liczby produktów w koszyku - wystarczy wybierać te, które są w danym momencie przecenione. Gdzie szukać najlepszych promocji? Oczywiście w gazetkach reklamowych!

Promocje na każdy tydzień

W gazetkach reklamowych sklepy umieszczają artykuły, które w danym okresie będą sprzedawane po niższych cenach. Czasami informują również klientów o nowościach, które wprowadzają do asortymentu. W większości przypadków gazetki promocyjne ważne są przez cały tydzień - dotyczy to przede wszystkim produktów spożywczych. Czasami promocje trwają jedynie kilka dni, w innych zaś przypadkach kilka tygodni, jednak mowa tutaj głównie o katalogach przedświątecznych czy gazetkach tematycznych, na przykład z produktami regionalnymi. Obecnie gazetki wydaje niemal każdy większy market. Dostępna jest dla klientów gazetka carrefour, auchan, biedronka czy kaufland. 

Jak kupować z gazetką?

Aby skorzystać z ofert promocyjnych, wystarczy tylko zrobić zakupy w momencie obowiązywania promocji. Większość z nich dostępna jest dla wszystkich, choć niektóre obowiązują jedynie w przypadku posiadania dedykowanej karty bądź aplikacji. Niemniej jednak informacja o tym powinna zostać umieszczona w gazetce. Większość gazetek promocyjnych ma od 20 do nawet 50 stron, dlatego chodzenie z nimi po sklepie i czytanie na bieżąco może być bardzo problematyczne. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie wcześniejsze przygotowanie listy zakupów, w której zostaną zawarte przecenione produkty. Przeglądając gazetkę, możemy znaleźć mnóstwo inspiracji na śniadania, obiady czy przekąski. W niektórych dostępne są nawet przepisy na dania, które można przygotować z przecenionych produktów. Warto więc przeglądać gazetki nie tylko po to, aby kupować taniej, lecz również w celu zainspirowania się czy urozmaicenia swojego codziennego menu. Będąc w supermarkecie, często nie zwracamy uwagi na nowości, które pojawiają się na półkach. Wielu z nas wchodzi do sklepu tylko po to, aby kupić te same, sprawdzone przez siebie produkty. Tymczasem warto szukać nowych inspiracji i odkrywać nowe smaki, dzięki którym codzienne menu nabierze kolorów. 

Gdzie szukać gazetek promocyjnych?

Gazetki promocyjne znajdziemy przede wszystkim w sklepach, w wersji papierowej. Zazwyczaj ustawione są one na wejściu do hali sprzedażowej. Każdy może za darmo wziąć sobie gazetkę reklamową. Niemniej jednak chodzenie po sklepach w celu zebrania wszystkich, promocyjnych gazetek jest wręcz niemożliwe. Dlatego też są one dostępne w wersji online. Gazetki można znaleźć w portalu Twojspozywczy.pl, dedykowanych aplikacjach mobilnych czy po prostu na stronie wybranej sieci sklepów.Gazetki online dostępne są przez całą dobę, a co więcej można przeglądać je w dowolnym miejscu - w domu, podczas jazdy autobusem, na spacerze. Zawsze warto zwracać uwagę na daty, w których dana gazetka obowiązuje, tak aby zaplanować zakup przecenionych produktów. 

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.