Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak powinien wyglądać serwis wózków widłowych?

  • Dodano: 2019-12-23 12:15

Najlepszym sposobem na trwałość sprzętu jest cykliczna kontrola i regularna wymiana części. To wydaje się dosyć oczywiste, jednak wiele firm chcąc zaoszczędzić na serwisie sprzętu, ignoruje ten wymóg. W takim przypadku, gdy wózek widłowy będzie potrzebował faktycznej naprawy lub renowacji, właściciel musi liczyć się z większymi kosztami.

Aby tego uniknąć, warto pamiętać o serwisie i wybierać renomowane firmy, które w odpowiedni sposób zatroszczą się o każdy element pojazdu.

Jak powinien wyglądać kompleksowy serwis?

Poszczególne firmy dysponują różnymi usługami, wyróżnia się jednak kilka bazowych czynności, które są obowiązkowe.

Dokonanie przeglądu technicznego

Jest to pierwszy i podstawowy krok, który należy wykonać. Jego przeprowadzenie pozwoli ocenić, co w wózku widłowym nadaje się do naprawy, renowacji lub wymiany. Każdy przegląd techniczny powinien być zgodny z odgórnymi wytycznymi odpowiedniego urzędu.

Naprawa skrzyni biegów i silników

Zarówno skrzynie biegów mechaniczne, jak i hydrotechniczne wymagają doświadczenia profesjonalistów. Podobnie jest w przypadku silników spalinowych i elektrycznych. Ich skomplikowana konstrukcja niesie ryzyko problemów, jeśli nawet najmniejszy element zostanie nieodpowiednio wykonany.

Naprawa lub montaż instalacji gazowych

Obowiązkowy punkt każdego przeglądu, ponieważ sprawność instalacji LPG decyduje o wydajności całego wózka widłowego. Poprawne działanie przekłada się na płynną pracę urządzenia, dlatego też tak ważny jest regularny serwis.

Naprawa układów hamulcowych i jezdnych

Kompletny serwis wózków widłowych nie może pomijać regularnej kontroli układów hamulcowych ani jezdnych. Pozwoli to zaoszczędzić problemów w wypadku nagłej awarii, gdy łatwo o uszkodzenie sąsiednich części.

Diagnoza usterek układów sterujących

Do sprawnej diagnozy najlepiej wykorzystać oprogramowanie komputerowe, które wykazuje największą skuteczność, jeśli chodzi o poszukiwanie przyczyn usterek. Znacznie skraca się również czas samego serwisowania.

Serwis akumulatorów

Aby uniknąć jakichkolwiek awarii, które kończą się drogimi naprawami, najlepiej regularnie przeprowadzać serwis baterii trakcyjnych. Akumulatory do wózków widłowych wymagają profesjonalnej diagnostyki, która zostanie przeprowadzona przez specjalistów. Gwarantuje to najlepszą możliwą jakość całej usługi.

W serwis akumulatora do wózka widłowego wchodzą takie czynności jak montaż, regeneracja baterii, naprawa lub wynajem prostowników, a nawet utylizacja baterii.

Inne usługi serwisowe, o których należy pamiętać: 

  • Naprawa zawieszeń i masztów.
  • Uszczelnienia przekładni i silników.
  • Montaż lub wymiana opon.
  • Gwarancja powykonawcza.
  • Pogotowie serwisowe.
  • Wypożyczenie sprzętu zastępczego na czas realizacji.

Jak często przeprowadzać serwis wózka widłowego?

Zaleca się całkowity przegląd pojazdu co najmniej raz w roku, a ponadto przydatne będą okresowe przeglądy w przypadku montażu nowych części.

W razie wystąpienia awarii warto sprawdzić cały pojazd, aby zapobiegać ewentualnym uszkodzeniom.


Źródło: Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.