Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak sobie poradzić ze świątecznymi wydatkami?

  • Dodano: 2018-12-18 08:00, aktualizacja: 2018-12-18 08:13

Wraz z nadejściem Bożego Narodzenia większość domów czeka wzmożona fala wydatków. Grudzień to miesiąc kojarzony głównie z przygotowaniami do Świąt, ale i opłatami typowymi dla sezonu zimowego. Mowa tu o nakładach finansowych związanych z ogrzewaniem domu, remontach instalacji czy uzupełnieniu zimowej garderoby. Wraz z nadejściem zimowej aury czeka nas również szereg wydatków w postaci noworocznych zakupów czy atrakcji sportowych na śniegu. Na szczęście istnieje wiele sposobów na poradzenie sobie z grudniową nawałnicą kosztów. Jak sobie poradzić ze świątecznymi wydatkami? O tym więcej w dalszej części tego artykułu.

Sprzedaj to, czego nie potrzebujesz

Większość z nas z pewnością posiada w domu przedmioty, które okazały się nietrafionymi prezentami lub kupiliśmy je pod wpływem impulsu. Z tego powodu mimo, że są w dobrym stanie, leżą bezużytecznie i zbierają kurz. Wiele takich przedmiotów z powodzeniem możemy sprzedać z pomocą internetowych serwisów aukcyjnych lub ogłoszeniowych. Część z nich ma zasięg ogólnopolski lub lokalny w danym mieście. Dzięki nim mamy możliwość wystawić przedmiot na sprzedaż zupełnie za darmo w bardzo prosty sposób. Na sprzedaż wystawić możemy prawie wszystko, od sprzętu AGD, RTV po ubrania, książki, sprzęt sportowy, meble czy zabawki. Inną metodą na sprzedaż niepotrzebnych przedmiotów są ogłoszenia w lokalnej prasie oraz wyprzedaże garażowe organizowane przez np. spółdzielnie mieszkaniowe. W ten oto sposób robiąc gruntowne porządki możemy zasilić domowy budżet, co w okresie zbliżających się Świąt będzie bardzo pomocne.

Pożyczka pozabankowa - przepis na idealne święta

Idealnym sposobem na podreperowanie domowego budżetu może okazać się pożyczka pozabankowa. Jeśli w okresie grudniowych wydatków nie dysponujesz niezbędnymi środkami, możesz w łatwy i wygodny sposób bez zbędnych formalności skorzystać z tego typu pożyczki. Natychmiastowy zastrzyk pieniędzy, który zasili Twój domowy budżet możesz otrzymać bez wychodzenia z domu. Wszelkie niezbędne formalności możesz dokonać bowiem online w kilka minut. Do złożenia wniosku będzie potrzebny bowiem jedynie numer konta bankowego, numer dowodu osobistego oraz telefon komórkowy. Jeśli Twoja historia kredytowa jest pozytywna z całą pewnością zostanie udzielona Ci pożyczka pozabankowa, którą będziesz spłacać w określonym czasie.

Omijaj sklepowe kolejki

W okresie zbliżających się Świąt warto przeanalizować wydatki związane z przygotowywaniem wigilijnych potraw czy czekających nas porządków i dekoracji domu. Z listą potrzebnych zakupów udaj się do sklepu. Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę, zrób to w okresie, gdy galerie handlowe nie są jeszcze tak bardzo oblegane. Po pierwsze: będziesz miał większy wybór produktów w różnych cenach, po drugie: zyskasz więcej czasu na porównanie, co Ci się bardziej opłaca, po trzecie: nie stracisz cennego czasu i nerwów stojąc w sklepowych kolejkach. Mniejszy tłok, brak pośpiechu czy nerwów podczas świątecznych zakupów pozwoli lepiej zastanowić się nad wydatkami i wybrać najkorzystniejsze cenowo produkty.

Zostań łowcą świątecznych okazji!

Produkty dostępne w promocji są często o połowę tańsze, dzięki czemu znikają jak świeże bułeczki. Odwiedzając sklep nieco wcześniej, masz sporą szansę skorzystać z atrakcyjnych ofert tworzonych z okazji zbliżających się świąt. Osoby, które poszukują najlepszych okazji mogą znaleźć atrakcyjne oferty sklepów w treści papierowych gazetek wrzucanych do naszych skrzynek pocztowych, ale i poprzez strony internetowe konkretnych sklepów czy aplikacje na telefon. Portale ze zniżkami oferują także newsletter, gdzie po podaniu adresu mailowego będziemy otrzymywać informacje o najlepszych rabatach. Dzięki temu będziemy mogli kupić coś w atrakcyjnej cenie, co pozwoli zaoszczędzić nam kilka złotych i przeznaczyć je na inne wydatki.
Komentarze (1)    dodaj »

  • Oszukany

    OMIJAJCIE zaproszenia na pokazy firma z OPALENICY FOR-HEALTHY ART-naciągną cię na zakup ,zapłacisz 6 x więcej ,dołożą "prezenty' to CWANIACY omijaj z daleka START DOM-WIREK często gości tych oszustów ,,,,

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.