Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak wybrać rynny do domu? Zobacz, na co zwrócić uwagę!

  • Dodano: 2023-12-19 14:30

Poszukiwania idealnego systemu rynnowego dla domu mogą ciągnąć się tygodniami. Dlaczego? Otóż na rynku są dostępne rozwiązania od różnych producentów. Jak zatem wybrać najlepsze orynnowanie, które sprawdzi się nawet podczas ulewnych deszczy? Zobacz poradnik i dowiedz się, jak wybierać rynny do wieloletniej eksploatacji.

Na etapie wykończenia domu przygotowanie odpowiednio wydajnego systemu rynnowego jest niezbędne, aby z czasem elewacja nie uległa zniszczeniu i występowaniu nieestetycznych zacieków. Kupując rynny wraz z osprzętem warto wziąć pod uwagę ofertę renomowanego producenta KROP – rynny i akcesoria najwyższej jakości.

Jakie są rodzaje rynien ze względu na materiał?

Rynny dostępne na rynku występują w różnych wersjach. Dawniej stosowano powszechnie modele ceramiczne, które niestety miały problemy ze szczelnością i były dość problematyczne oraz drogie w montażu. Na ten moment specjaliści proponują korzystniejsze opcje, a mianowicie:

1. Rynny PCV – plastikowe orynnowanie oraz osprzęt to gwarancja wieloletniej trwałości, prostego montażu oraz niewielkich kosztów związanych z przygotowaniem orynnowania dla całej nieruchomości. Co ciekawe, trwałość orynnowania od renomowanego producenta to nawet 20 lat ciągłej eksploatacji.

2. Rynny  stalowe – rynny stalowe charakteryzują się wyjątkową trwałością i antykorozyjnością metalu, co zapewnia ich długowieczność i minimalizuje potrzebę częstych napraw czy wymian. Dodatkowo, dzięki 40-letniej gwarancji oraz wszechstronności zastosowania, są one niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem dla domów oraz budynków

3. Rynny aluminiowe – można powiedzieć, że to połączenie funkcjonalności i wytrzymałości rynien PCV z estetyką stali. Aluminiowe rynny są tanie, lekkie i łatwe w montażu.

Chętnie wybieranym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach są rynny plastikowe. Wszędzie tam, gdzie niezbędna jest lekkość, wieloletnia trwałość, estetyka i prosty montaż – warto wybrać rynny PCV.

Na co zwrócić uwagę, kupując rynny?

Cena to niejedyny wyznacznik, jaki warto wziąć pod uwagę na etapie poszukiwania systemu rynnowego do swojego domu. Oczywiście w parze z ceną idzie jakość, a więc oszczędności za wszelką cenę nie są wskazane. Kilka kluczowych parametrów, które warto wziąć pod uwagę na etapie poszukiwania rynien to:

  • sposób montażu,
  • okres gwarancyjny,
  • kolorystyka,
  • kształt,
  • wydajność odprowadzania wody opadowej,
  • rozmiar, a dokładnie średnica rynien.

Na podstawie tych parametrów będziesz w stanie wybrać idealne rynny, które pozwolą na efektywne odprowadzanie wody opadowej z dachu nieruchomości. Pamiętaj, że system rynnowy jest obowiązkowym elementem wykończenia domu – bez niego użytkowanie nieruchomości byłoby problematyczne.

Dodatkowo bez szczelnych rynien odpływowych opadająca woda mogłaby niszczyć elewację oraz fundamenty budynku. Wybierz rynny renomowanego producenta, np. KROP i przekonaj się, że połączenie jakości z ponadczasowym designem oraz prostym montażem naprawdę ma sens.

Karolina GoikKarolina Goik
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.