Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak wzmocnić rzęsy po przedłużaniu?

  • Dodano: 2022-06-20 14:00, aktualizacja: 2022-06-20 15:04

Fajnie jest mieć długie, gęste rzęsy, a jeszcze lepiej, efekt ten uzyskać w kilka chwil. I w zasadzie jest to możliwe, bo wystarczy przedłużyć je i zagęścić popularną metodą, przez doklejenie rzęs sztucznych. Tylko, jak je później odżywić? Bo zniszczone rzęsy po przedłużaniu to problem wielu kobiet.


Zniszczone rzęsy po przedłużaniu – czy można tego uniknąć?

Chcąc chronić rzęsy przed zniszczeniem, trzeba przede wszystkim unikać pary oraz moczenia ich najlepiej przez 48 godzin od momentu wykonania zabiegu. Rzęsy niszczą się nie od samego faktu ich przedłużenia, ale głównie od niewłaściwej pielęgnacji. Do demakijażu powinno się wybierać płyny bez alkoholu. Raz na jakiś czas dobrze jest szczotkować rzęsy pędzlem szpulkowym. Nie będą się sklejały, podwijały itd. Nie powinno się również stosować zalotki mechanicznej. W tym przypadku dużo lepiej spisze się elektroniczna, podgrzewana zalotka. Ponadto udając się na zabieg przedłużania rzęs, należy wybrać profesjonalistę, z certyfikatem, który świadczy usługi w rekomendowanym salonie.


Jak odżywić rzęsy po zdjęciu sztucznych?

Poprawnie wykonany zabieg przedłużania rzęs nie zniszczy ich. Wystarczy jedynie dostosować się do powyższych zaleceń. Poza tym zawsze można o rzęsy te zadbać, ale to dopiero po zdjęciu sztucznych. Niepoprawne przeprowadzenie tego zabiegu, może skutkować wypadaniem rzęs naturalnych oraz ich osłabieniem. Na szczęście jest sposób na odzyskanie dobrego stanu rzęs. Na to trzeba jednak trochę poczekać, nierzadko nawet 3 miesiące.

Odżywić rzęsy i poprawić ich wygląd można, stosując odpowiednio dobrany kosmetyk o czym więcej dowiedziecie się na https://eleverlashpoland.pl/blog/porady/zniszczone-rzesy-po-przedluzaniu-kogo-dotyczy-problem-czy-mozna-mu-zapobiec/. Dobra odżywa do rzęs, jest w stanie mocno odżywić rzęsy, nawilżyć je, wydłużyć, a nawet przyśpieszyć wzrost. Regularne stosowanie odżywki skutecznie wzmacnia rzęsy i poprawia ich wygląd. Można oczywiście udać się do apteki po olejek rycynowy, który ma wspomagające działanie, ale też warto sięgnąć po sprawdzony kosmetyk taki jak EleverLash, produkt do regeneracji rzęs który posiada starannie skomponowany skład. Tylko wtedy można liczyć na satysfakcjonujące i szybkie efekty.


Nie każda kobieta po wykonaniu zabiegu przedłużania rzęs potrzebuje odżywki. Nie każda narzeka na zniszczone rzęsy czy ich brak. Tak dziać się może po nieprawidłowym, nieumiejętnym przedłużaniu. Dlatego chcąc uniknąć tego efektu, trzeba korzystać z usług rekomendowanych salonów. Z drugiej strony i tak nie ma powodu do paniki. Są odżywki i inne kosmetyki, które mogą skutecznie poprawić stan rzęs, a nawet doprowadzić do jeszcze lepszego ich stanu, niż ten przed zabiegiem.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.