Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jakie dekoracje wybrać do pokoju dziennego?

  • Dodano: 2021-04-16 15:30

Każde gospodarstwo domowe posiada pomieszczenie, które służy do wypoczynku i chwili relaksu, gdzie celebruje się przyjęcia w gronie przyjaciół i organizowane są spotkania rodzinne. Ta przestrzeń, to zazwyczaj najbardziej reprezentacyjne miejsce w mieszkaniu, a mianowicie salon.

Stylowe dekoracje do salonu

Salon, jako pokój stawiający przed dekoratorem wnętrz największe wymagania, powinien być traktowany z najwyższą uwagą w kwestii doboru przedmiotów i tkanin ozdobnych, które nie tylko nie zdominują otoczenia, ale przede wszystkim dodadzą mu szczególnej elegancji i wytwornego szyku. Krótko mówiąc, dekoracje do pokoju dziennego muszą mieć dyskretny urok i styl.

 

Dekoracja ścian

Duże płaszczyzny, zazwyczaj o regularnym kształcie, to idealna powierzchnia pod tapety lub fototapety, oryginalne grafiki, plakaty lub obrazy. Również tak proste materiały biurowe jak kalendarze mogą okazać się ciekawym wypełnieniem przestrzeni. Wbrew panującej opinii, te przedmioty nie muszą pokrywać wszystkich ścian – jedna z nich, oklejona wyrazistą tapetą lub ciekawą w treści fototapetą, stworzy w salonie niepowtarzalny klimat.

Obrazy to także sposób na piękną dekorację ścian – bez względu na to, czy są to dzieła znanych malarzy, czy zupełnie anonimowych artystów, jedno jest pewne – dostarczą i domownikom i odwiedzającym ich gościom wielu różnorodnych wrażeń. Elegancki efekt można zyskać m.in. wybierając obraz 3D.

Dekoracyjna oprawa okien

Nowoczesne okna same w sobie bywają piękne, lecz dodatek w postaci eleganckich rolet nie tylko ozdobi okno, ale również osłoni wnętrze przed zbytnim nagrzewaniem się w czasie letnich upałów. Niektóre osoby, przywiązane do tradycji, nie wyobrażają sobie okien bez zwiewnych firanek i zasłon, chroniących przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz.

Ogromny wybór tego typu tkanin dekoracyjnych znajdziemy w wielu sklepach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych.

Dekoracja mebli wypoczynkowych

Kanapy, sofy i fotele to jedne z tych sprzętów, które zapewniają wygodę i komfortowy wypoczynek w ulubionej pozycji. Tapicerka tego typu mebli może być jednobarwna lub wzorzysta, wykonana ze skóry, skóry ekologicznej lub tkaniny obiciowej.

Dodatkowym elementem zdobniczym kanap i sof są poduszki w oryginalnych poszewkach, dobranych kolorystycznie do tapicerki. Taka poduszka odgrywa dwojaką rolę – służy do miłej, popołudniowej drzemki oraz jest niewątpliwym motywem zdobniczym. Podobne funkcje mogą pełnić narzuty – kanapa z widocznymi śladami użytkowania, osłonięta piękną, wzorzystą narzutą, ukryje podniszczoną tapicerkę mebla i ukaże go w zupełnie nowej odsłonie.

Przedmioty ozdobne do ustawienia na komodach i półkach

Powierzchnie komód, półek i innych płaskich powierzchni to idealne miejsce na wyeksponowanie bibelotów, ozdobnych świeczników ze świecami czy innych atrakcyjnych przedmiotów. Ciekawym pomysłem jest ustawienie na blatach czy półkach zdjęć rodzinnych w pięknych ramkach, lampy biurkowej z oryginalnym kloszem lub ozdobnego szkła w postaci wazonu czy patery. Tego typu przedmioty pełnią również funkcję użytkową. Do wazonów można włożyć naturalne lub suche bukiety, na paterach położyć owoce, a świeczniki ze świecami odegrają romantyczną rolę przy eleganckiej kolacji we dwoje.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.