Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jakie zalety ma prowadzenie profilu na Instagramie?

  • Dodano: 2021-05-24 16:15

Instagram daje swoim użytkownikom ogromne i szeroko rozumiane możliwości. Przede wszystkim pozwala na wyrażanie siebie, swoich pasji, umiejętności jak i celów poprzez publikowanie odpowiednio opisanych fotografii. Zdjęcia to jednak nie wszystko. Na Instagramie można dodawać również filmy i relacje.

Serwis z miesiąca na miesiąc rozwija się, udostępniając swoim użytkownikom coraz więcej funkcji, a co za tym idzie - możliwości. Nic więc dziwnego, że Instagram coraz bardziej kojarzony jest z promocją i marketingiem. Popularne marki coraz częściej stawiają na to medium społecznościowe, nie tylko tworząc swój własny profil, ale także korzystając z znanych profili zarządzanych przez znanych i cenionych influencerów – zauważa ekspert Polskielajki.pl.

Prowadzenie dobrze prosperującego i dynamicznego konta na Instagramie, zwłaszcza tego firmowego, niesie zatem cały szereg korzyści. Jakich dokładnie? Przyjrzyjmy się bliżej temu tematowi.
 

Zwiększenie sprzedaży dzięki publikacji zachęcających zdjęć


Instagram to serwis, który powstał z myślą o publikacji zdjęć i chociaż dzisiaj już nie tylko na nich opiera się jego fenomen, to jednak publikowane treści zazwyczaj opatrzone są jakąś fotografią. Niektóre konta bazują bardziej na treści, niemniej jednak to zdjęcie jako pierwsze rzuca się w oczy drugiej osobie.

Prowadząc zatem konto firmowe, dbając o każde jedno zdjęcie jak i jego jakość i styl możemy zachęcić klientów do zakupów. Publikując zdjęcia flagowych produktów używanych przez znanych celebrytów lub influencerów zachęcamy ich obserwujących do zakupów.

Każdy przecież chce być taki, jak jego idol - używać takiego samego kremu czy pianki do twarzy. Każdy chce też biegać w takich butach, w jakich chodzi zwycięzca mistrzostw świata w maratonie i tak dalej. Piękne zdjęcia zachęcają do zakupów. Stanowią kampanię reklamową samą w sobie, która nic nas nie kosztuje. Dodatkowo ładne zdjęcie często cieszą się dużą liczbą polubień na Instagramie, a z ich pomocą trafimy do jeszcze szerszego grona.
 

Monitorowanie zainteresowania klientów dzięki statystykom


Zmieniając konto prywatne na firmowe zauważymy, że zostaną nam udostępnione statystyki konta. Dowiemy się z nich, jak często nowi użytkownicy do nas zaglądają, skąd pochodzą nasi obserwujący, w jakim są wieku i jakiej płci. Dodatkowo zobaczymy, jakie treści ich najbardziej interesują, które zdjęcia sprawiają, że chcą zostać naszymi followersami.

Te wszystkie informacje pozwolą nam jeszcze lepiej dostosować nasz profil do wymagań rynku. Wiedząc kto, kiedy i po co nas ogląda, będziemy wiedzieć kiedy i co publikować oraz jak powinny wyglądać nasze zdjęcia. To wszystko z pewnością przyczyni się do rozwoju marki oraz przyniesie z czasem wymierne korzyści finansowe. Statystyki na Instagramie to jedna z najciekawszych darmowych opcji oferowanych przez serwis. Trzeba się jednak nauczyć z nich korzystać – rozsądnie i systematycznie.
 

Budowanie pozytywnego wizerunku dzięki rzetelnym informacjom


Jak już wspomnieliśmy, piękne zdjęcia to nie wszystko. Klienci – czyli obserwujący – są coraz bardziej wymagający. Oczekują nie tylko pięknych zdjęć, które będą trafiały w ich gusta, ale przede wszystkim wartościowych treści. Nie chcą już tylko oglądać zdjęć bajecznych wnętrz - chcą wiedzieć jak je stworzyć.

Użytkownicy Instagrama oczekują zatem szeroko zakrojonej wiedzy na dany temat, który stanowi motyw przewodni naszego konta. Wszelkie podawane pod postami i w instastory informacje powinny być rzetelne, prawdziwe i wiarygodne. Nie możemy sobie pozwolić na powielanie już publikowanych przez innych użytkowników treści, ani na podawanie wiadomości wyssanych z palca, ponieważ w ten sposób zrazimy do siebie obserwujących nas użytkowników i sprawimy, że odejdą na dobre. Dodatkowym atutem publikowania wartościowych treści, jest fakt, iż są one chętnie powielane przez innych użytkowników i publikowane na ich instastory.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.