Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kredyt czy pożyczka? Co warto wybrać?

  • Dodano: 2021-01-29 15:15

Zabiegi medyczne nierefundowane przez Narodowy Fundusz zdrowia bardzo często okazują się zbyt dużym wydatkiem. Jako świetny przykład podać tu można leczenie stomatologiczne. Leczenie kanałowe bardzo uszkodzonego zęba to koszt przekraczający czasem tysiąc złotych. Jego odbudowa, w zależności od zaawansowania zabiegu oraz wyboru konkretnej metody to zaś wydatek oscylujący od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Takie kwoty zwykle przekraczają możliwości przeciętnego domowego budżetu.

  1. Kredyt czy pożyczka – co wybrać? Czemu warto skorzystać z oferty banku?

  2. Kredyt a pożyczka pozabankowa? Czemu warto pożyczać w sektorze pozabankowym?

Nie tylko zresztą zabiegi medyczne mogą w drastycznym stopniu wydrenować nasz portfel. To samo powiedzieć możemy o kosztach naprawy samochodu lub kupna nowych sprzętów niezbędnych w gospodarstwie domowym. Do tej grupy zaliczyć należy również sfinansowanie wakacyjnych wyjazdów lub organizację ważnych, rodzinnych uroczystości. Kiedy na horyzoncie pojawiają się podobne potrzeby, jedynym rozwiązaniem okazuje się zwykle pożyczenie pieniędzy. Co wybrać – kredyt gotówkowy (sprawdź na https://www.finansowysupermarket.pl/kredyt-gotowkowy ) czy pożyczkę pozabankową? Które rozwiązanie w danym przypadku będzie korzystniejsze?

Kredyt czy pożyczka – co wybrać? Czemu warto skorzystać z oferty banku?

Kredyt gotówkowy to opcja wybierana przede wszystkim przez klientów ceniących sobie dobrze znane i sprawdzone rozwiązania. Banki działają według rygorystycznych przepisów zawartych w prawie bankowym. To daje konsumentowi pełną gwarancję tego, że przez cały okres spłaty zobowiązania nie spotkają go żadne przykre niespodzianki, a kredytobiorca nie sięgnie po chwyty, których nie przewidziano w zawartej między obiema stronami umowy. Nie bez znaczenia jest też duża różnorodność oferty banków. Obok zwykłych kredytów gotówkowych, znajdziemy w niej również produkty takie jak kredyt hipoteczny (przeznaczony do finansowania zakupu nieruchomości), samochodowy bądź konsolidacyjny (pozwalający na połączenie wielu zobowiązań w jedno).

Zaletą kredytów bankowych jest niskie oprocentowanie. Ze względu na to, że bank zobowiązany jest do szczegółowej kontroli zdolności swoich klientów, udostępnienie im środków wiąże się z niewielkim ryzykiem. Odbywa się to jednak kosztem większych wymagań wobec kredytobiorcy – nie każdy wnioskujący otrzyma bowiem finansowanie.

Kredyt a pożyczka pozabankowa? Czemu warto pożyczać w sektorze pozabankowym?

Wielu klientów nie ma dobrego zdania na temat sektora pozabankowego. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim to, co działo się w branży w czasach przed wprowadzeniem tak zwanej ustawy antylichwiarskiej. Wejście w życie wspomnianego aktu, a także zdominowanie polskiego rynku przez firmy z zagranicznym rodowodem sprawiło jednak, że nieuczciwi pożyczkodawcy zniknęli z rynku, a standardy obsługi klienta znacznie się poprawiły.

Pożyczka online w kilka minut ma wiele zalet. Najważniejsze to z całą pewnością szybkość i wygoda. Spore znaczenie ma też fakt, że firmy mniej restrykcyjnie podchodzą do kwestii oceny zdolności kredytowej swoich klientów. To oznacza, że szanse na otrzymania finansowania mają również osoby z niskimi dochodami oraz utrzymujące się z pracy w oparciu o umowy cywilno-prawne lub zasiłków socjalnych. W sektorze pozabankowym szansę na otrzymania finansowania mają również osoby, które dopiero niedawno ukończyły 18 lat oraz seniorzy. Tymczasem w bankach tacy klienci muszą przygotować się na spore problemy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.