Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kredyt hipoteczny w Banku Millenium - jak i dla kogo? Porady dla przyszłych kredytobiorców

  • Dodano: 2019-10-30 06:15, aktualizacja: 2019-10-30 11:18

Kredyt hipoteczny to dla wielu osób dwa słowa, które zmieniają całe życie, przewracają dotychczasowy styl życia do góry nogami, a co najważniejsze - stają się zobowiązaniem na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Nie dziwią zatem wątpliwości i obawy, dotyczące własnych możliwości, zdolności kredytowej i wyboru odpowiedniego kredytu, który nie stanie się przysłowiową kulą u nogi i zobowiązaniem, którego nie jesteśmy w stanie pokryć. Przy wyborze odpowiedniej oferty banku nie sposób nie skupić się na odpowiednim researchu - w końcu chodzi o zadłużenie na nawet kilkaset tysięcy złotych.
 

Z wielu banków oferujących kredyty hipoteczne, jednym z coraz popularniejszych wyborów wśród przyszłych, potencjalnych kredytobiorców jest bank Millennium. Co warto wiedzieć o jego ofercie i na co zwrócić uwagę, zaciągając w nim kredyt? Czy warto to zrobić?

Dla kogo przeznaczony jest kredyt hipoteczny w banku Millennium?

Kredyty hipoteczne w banku Millenium charakteryzują się stosunkowo łatwą dostępnością i elastycznością, dlatego wnioski kredytowe składa w nim coraz więcej osób - wskazuje niezależny ekspert doradzający w zakresie wyboru kredytów hipotecznych Michał Dawidowicz.

Szczególnie uprzywilejowani są przedsiębiorcy, którzy na rynku działają relatywnie krótko, jednak mają już dochody, które pozwalają im spokojnie ubiegać się o kredyt hipoteczny. Wiele banków automatycznie odrzuca wnioski o zaciągnięcie kredytu hipotecznego składane przez przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą krócej niż dwa lata. Nawet jeżeli dochody są satysfakcjonujące, a biznes rośnie, bank standardowo nie rozpatrują takich wniosków. W banku Millennium wygląda to inaczej i jeden rok prowadzenia działalności jest wystarczającym okresem, który można wziąć pod uwagę przy wnioskowaniu.

Bank Millennium sprzyja także tym osobom, które są zatrudnione na podstawie kontraktu innego niż umowa o pracę. W przypadku zatrudnienia na umowie o dzieło lub umowie zlecenie, potencjalni wnioskodawcy mogli od razu skreślić ze swojej listy banków te instytucje, dla których umowy tego typu się nie liczyły. W banku Millennium nie sprawia to żadnego problemu i jak najbardziej dochód uzyskany z tytułu zatrudnienia na umowie o dzieło lub umowie zlecenie jest zaliczany jako podstawa do kredytu.

Jak widać na opisanych przykładach, bank Millennium charakteryzuje się wyjątkowo przychylnymi warunkami dla wielu osób, które nie byłyby w stanie ubiegać się o kredyt w innych źródłach.

Zdolność kredytowa w banku Millennium

Zanim jeszcze zaczniemy planować wyposażenie domu lub wystrój mieszkania, pora przejść konieczne procedury w banku Millennium. Pierwszym krokiem będzie dokładne wyliczenie zdolności kredytowej. Można zlecić to zewnętrznemu doradcy finansowemu, który może obliczyć naszą zdolność kredytową dla kilku banków w jednym czasie. Trzeba jednak pamiętać, że takie wyliczenie to jedynie estymacja i może różnić się od zdolności kredytowej wygenerowanej ostatecznie przez bank. Ostateczną decyzję podejmuje analityk w oparciu o dokumenty dostarczone do banku.

Nasz kredyt uwarunkowany będzie kilkoma czynnikami. Oprócz zdolności kredytowej, bank Millennium weźmie pod uwagę takie rzeczy jak długość kredytowania, wysokość wkładu własnego, wysokość rat, aktualne dochody, wiek oraz oczywiście historię kredytową, jaką mamy na swoim koncie. Dopiero po przeanalizowaniu tych wszystkich czynników i sprawdzeniu wszystkich formalności oraz dokumentacji związanych z nieruchomością, jaką chcemy zakupić (ubezpieczenie, cesja, umowa zakupu), bank może rozpocząć rozpatrywanie wniosku kredytowego i wydać decyzję. W przypadku banku Millennium, zazwyczaj nie zajmuje to więcej niż trzy tygodnie, w większości przypadków decyzja wydawana jest wcześniej. Przy zakupie nieruchomości, z pewnością przyda się zewnętrzny operat szacunkowy wyliczający wartość domu oraz wykupienie ubezpieczenia nieruchomości. Można zdecydować się na ubezpieczenie z ramienia banku Millennium lub wybrać ubezpieczenie zewnętrzne, którego warunki z przyjemnością przedstawi doradca kredytowy.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i wypłaceniu transzy pozostaje nam jedynie spłacanie kredytu. To również może być ułatwione w banku Millennium. W jaki sposób? Osoby zaciągające kredyt nie tylko nie płacą prowizji za jego udzielenie, ale i mogą elastycznie nadpłacać raty kredytu, kontrolując i wpływając na jego długość i wysokość rat kredytu.

Czy warto zdecydować się na kredyt hipoteczny w banku Millennium?

Bank Millennium będzie doskonałym wyborem dla aspirujących przedsiębiorców i osób, które mogą pochwalić się stabilnymi zarobkami na mocy umowy o dzieło czy zlecenie, które to umowy dyskredytowałyby je w innych bankach. W Millennium kredytobiorcy mogą liczyć na elastyczność w przypadku spłacania rat i łatwy dostęp mobilny do swojego konta. Zaciągnięcie kredytu w Banku Millennium łączy się z koniecznością założenia konta w tym banku, jednak nie jest to wielkim problemem: konto bowiem również charakteryzuje się świetnymi warunkami użytkowania i jest bardzo proste w obsłudze

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.