Wiadomości z Rudy Śląskiej

Festyn Parafialny w Goduli – muzyka, zabawa i wspólnota

  • Dodano: 2025-09-14 19:15

W sobotnie popołudnie, 13 września teren przy parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Rudzie Śląskiej wypełnił się gwarem rozmów, śmiechem dzieci i dźwiękami muzyki. W godzinach 16:00–20:00 odbył się Festyn Parafialny, który przyciągnął licznych mieszkańców dzielnicy i okolicznych parafii.

Wspólne świętowanie

Atmosfera festynu sprzyjała integracji. Rodziny, sąsiedzi i parafianie spotkali się, by spędzić czas razem – wśród muzyki, zabawy i wspólnych rozmów. Na scenie pojawił się Zespół akordeonistów im. Edwarda Huloka, który nadał wydarzeniu wyjątkowego charakteru, łącząc klasykę z energią żywego wykonania. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również prezentacja „Wpływ przemysłu na rozwój Goduli”, która pozwoliła spojrzeć na historię dzielnicy z nowej perspektywy.

Nie zabrakło także lokalnych akcentów – schola parafialna zaprezentowała występ przygotowany przez dzieci i młodzież, a konkursy z nagrodami sprawiły, że w zabawę włączyli się uczestnicy w każdym wieku.

Atrakcje dla całych rodzin

Organizatorzy zadbali o to, by każdy znalazł coś dla siebie. Dla najmłodszych przygotowano malowanie twarzy i plecenie warkoczyków, a także rowerowy tor przeszkód, który wzbudził sporo emocji. Starsi mogli skorzystać z pokazów konserwacji rowerów, a także nabyć ciekawe książki.

Nieodłącznym elementem festynu była też gastronomia. Na stoiskach pojawiły się domowe wypieki, kiełbasa z grilla, kawa, herbata, a także przysmaki, które zawsze wywołują uśmiech na twarzach dzieci – wata cukrowa i popcorn.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również