Wiadomości z Rudy Śląskiej

Laminowanie włosów - fryzura niczym tafla wody

  • Dodano: 2021-03-22 09:45

Niemal każda kobieta marzy o wygładzonych i błyszczących włosach, jednak czasem nawet największe starania nie wystarczą. Szampony, odżywki zapewniające o możliwości uzyskania gładkiej fryzury, nie dają pożądanego efektu? Laminowanie włosów to ratunek.

Laminowanie włosów to zabieg, który możesz przeprowadzić zarówno samodzielnie w domu, jak i przy pomocy specjalistów w salonie fryzjerskim. Jego głównym celem jest uzyskanie efektu włosów zdrowych, gładkich, lśniących. Ta odżywczo - regenerująca procedura ma również ochronić nasze włosy przed czynnikami zewnętrznymi oraz zmniejszyć ilość rozdwojonych końcówek, które nie jednej kobiecie spędzają sen z powiek. 

Na czym polega laminowanie włosów?

Do tego zabiegu używane są przede wszystkim 2 produkty, a mianowicie keratyna i żelatyna. To właśnie one mają za zadanie stworzyć na włosach warstwę ochronną, domknąć łuski, które w zależności od porowatości włosów, są bardziej lub mniej rozchylone. Cały proces polega na tym, że włosy pokrywane są odpowiednio przygotowanym preparatem, a następnie wystawione na działanie wysokiej temperatury. Ciepło przyspiesza wchłanianie substancji odżywczych, docierają one w głąb struktury włosa.

Keratyna jest powszechnie stosowana w salonach fryzjerskich, z kolei żelatynę znajdziesz w pierwszym napotkanym sklepie spożywczym. W markecie kupić możesz również galaretkę, czy siemię lniane - one również świetnie sprawdzą się podczas domowego laminowania włosów. 

Co uzyskamy laminując włosy?

  • Wygładzenie fryzury,
  • Łatwość rozczesywania,
  • Poprawioną kondycję włosów,
  • Zwiększenie objętości fryzury,
  • Eliminację rozdwojonych końcówek,
  • Ułatwiony proces stylizacji,
  • Efekt lśniących włosów,
  • Brak spuszonych kosmyków.

Jak widać, laminowanie włosów, to tylko jeden zabieg, a efektów uzyskujesz wiele. 

Laminowanie włosów w salonie, czy w domu?

W dużej mierze na wybór powinien wpłynąć stan twoich włosów, ale również możliwości finansowe. Zabieg w salonie nie należy do najtańszych, najczęściej cena zaczyna się od około 500 zł, choć efekty mogą być tego warte. Procedura przeprowadzona w salonie zapewnia dogłębne odżywienie włosów od środka, dlatego też osoby z bardzo zniszczonymi kosmykami, powinny zdecydować się na taką formę. Laminacja w domu również pozwala uzyskać efekt gładkich włosów, ale jest to efekt powierzchowny, bowiem do struktury włosa nie przenikają żadne regenerujące składniki. Dodatkowo, efekty z salonu będą utrzymywały się dłużej, choć w domu zabieg możemy po prostu powtarzać. 

Jak często laminować włosy?

Raz zobaczysz swoje włosy w pięknym wydaniu i chcesz mieć takie już na zawsze, jednakże we wszystkim należy zachowywać umiar. Jeśli przesadzisz, twoje włosy mogą się przeproteinować, co może spowodować kruchość kosmyków, przesuszenie, a także matowy wygląd włosów. Z tego powodu, laminowanie włosów powinno być wykonywane nie częściej niż raz na 2-3 tygodnie. 

Efekt laminacji - ile się utrzymuje?

To również zależy od tego, czy wykonujesz zabieg w domowych warunkach, czy przy pomocy fryzjera. Domowe laminowanie włosów powinno utrzymać się do kilku myć, a w celu utrzymania go jak najdłużej, zalecane jest używanie szamponów nie zawierających silnych detergentów. Efekt z salonu pozostanie z tobą nawet na 3 miesiące, ze względu na wewnętrzne odżywienie struktury włosa. 

Laminowanie włosów - czy jest dla każdego?

Zdecydowanie wszyscy mogą wypróbować zabieg laminacji, najlepiej bowiem sprawdzać tego rodzaju procedury na własnej skórze. Nieważne, czy włosy są niezwykle zniszczone, czy po prostu potrzebujesz delikatnego wygładzenia, laminowanie zadziała w każdym przypadku. Oczywiście, zawsze powinnaś działać ze zdrowym rozsądkiem, stosować się do zaleceń fryzjerów, czy też instrukcji domowej laminacji. 

Laminowanie włosów może być ostatnim kołem ratunkowym, gdy żaden inny zabieg nie przynosi pożądanych efektów. Nie jest to procedura inwazyjna, czy też skomplikowana, a przynosi tak wiele pozytywnych skutków. Pytaniem jest tylko, czy wolisz zrobić to w domu, czy może w profesjonalnych warunkach?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.