Wiadomości z Rudy Śląskiej

Planujesz ślub? Dowiedz się, kiedy zarezerwować najważniejsze usługi!

  • Dodano: 2019-01-15 07:15, aktualizacja: 2019-01-15 07:21

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu każdej zakochanej pary. Okres tuż po zaręczynach to z kolei odpowiedni moment, aby rozpocząć pierwsze ślubne przygotowania. Do jednych z najważniejszych kroków, które powinni poczynić przyszli małżonkowie jest rezerwacja poszczególnych usług ślubno-weselnych. Z jakim wyprzedzeniem warto zarezerwować termin w kościele, salę weselną, zespół muzyczny i fotografa ślubnego?

Kiedy umówić termin ślubu w kościele?

Pary młode, które zdecydują się na wzięcie ślubu kościelnego czeka wizyta w wybranej przez siebie parafii. Zazwyczaj jest to parafia panny młodej, aczkolwiek przyszli małżonkowie mogą także wybrać dowolny kościół, w którym powiedzą sobie sakramentalne „tak”.

Na pierwszą rozmowę z księdzem warto wybrać się na około rok przed planowaną datą ślubu. Pozwoli to na wybranie pasującego parze wolnego terminu ślubu oraz da wystarczająco czasu na dopełnienie pozostałych formalności związanych ze ślubem kościelnym. Przyszli małżonkowie, aby przystąpić do ślubu muszą bowiem ukończyć kurs przedmałżeński, który trwa zwykle ok. 3 miesięcy.

Rezerwacja wymarzonej sali weselnej

Kolejną usługą, którą należy zarezerwować możliwie jak najwcześniej jest lokal weselny. Sale weselne w Katowicach i innych większych polskich miastach zaleca się zamawiać na co najmniej rok przed planowanym ślubem. Im wcześniej zaczniemy się bowiem za nią rozglądać, tym większe szanse na znalezienie wolnego, odpowiadającego nam terminu w wymarzonym lokalu.

Rezerwując sale weselne w Katowicach i innych rejonach Polski przyszli nowożeńcy muszą dysponować pieniędzmi umożliwiającymi im opłacenie zadatku. Warto uwzględnić ten czynnik w swoich ślubnych przygotowaniach i wybierać tylko te sale weselne w Katowicach, których koszt wynajęcia pasuje do rozmiarów naszego ślubnego budżetu.

Oprawa muzyczna wesela – kiedy umówić termin z zespołem weselnym lub DJ-em?

Żadne wesele nie może odbyć się bez odpowiedniej oprawy muzycznej, za którą w Polsce najczęściej odpowiadają zespół weselny lub DJ. Ich poszukiwania warto rozpocząć tuż po zarezerwowaniu sali weselnej, gdyż najlepsi i oferujący atrakcyjne ceny wykonawcy zwykle są bardzo rozchwytywani.

W poszukiwaniu zespołu weselnego, DJ-a oraz pozostałych usług weselnych pomocne okaże się skorzystanie z oferty portali ślubnych. Rozsądnym terminem na ich znalezienie jest czas 6-12 miesięcy przed planowanym ślubem.

Bez pamiątkowych zdjęć ani rusz, czyli kiedy zarezerwować fotografa ślubnego?

Fotografia ślubna odgrywa niezwykle istotną rolę podczas ceremonii zaślubin oraz zabawy weselnej. To fantastyczna pamiątka, która przez wiele kolejnych lat pozwoli na ponowne przeżywanie emocji oraz radości towarzyszących temu wyjątkowemu wydarzeniu.

Na okoliczność ślubu i weselna najlepiej wybrać profesjonalnego fotografa ślubnego, którego poszukiwania powinniśmy rozpocząć na co najmniej 6 miesięcy przed planowanym ślubem. Pozwoli to na zapoznanie się z ofertą profesjonalistów działających w naszej okolicy, umówienie się z wybranymi z nich na spotkanie oraz wyłonienie faworyta, z którym podpiszemy umowę.

Partnerem artykułu jest portal ślubny Wesele z Klasą oferujący: sale weselne Katowice - więcej na WeselezKlasa.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.