Wiadomości z Rudy Śląskiej

Planujesz zmianę pracy? W tych zawodach brakuje pracowników mimo wysokich stawek!

  • Dodano: 2021-08-26 12:15, aktualizacja: 2021-08-31 10:46

W okresie pandemii towarem deficytowym z pewnością jest stała i dobrze płatna praca. Katowice to miasto pełne możliwości – jeżeli dobrze się rozejrzysz, znajdziesz dobrze płatne stanowisko. Obecnie w wielu zawodach brakuje rąk do pracy. W jakich? Zapoznaj się z poniższym artykułem!

Jak szukać zatrudnienia?

Przez nadal trwającą pandemię koronawirusa wiele przedsiębiorstw upadło, a ludzie pozostali bez pracy. Na szczęście sytuacja nieco się ustabilizowała, dlatego rynek pracy znacznie się ożywił – branże, której wcześniej nie mogły funkcjonować w pełnym wymiarze, zaczynają ponownie zatrudniać pracowników. Praca Katowice -  jak jej szukać? Istnieje wiele narzędzi do poszukiwania pracy – jednym z nich jest wyszukiwarka GoWork.pl, która pozwala na szukanie spersonalizowanych ofert pracy dzięki specjalnym filtrom. Możemy ustalić rodzaj umowy, jaki nas interesuje, wybrać branżę, stanowisko oraz określić wysokość wynagrodzenia. Codziennie na stronie pojawiają się nowe oferty, które mogą Cię zainteresować. Możesz także zapoznać się z opiniami na temat danego pracodawcy, co z pewnością pomoże Ci w podjęciu decyzji dotyczącej przyszłego zatrudnienia.

Branże, w których brakuje pracowników

Pandemia koronawirusa spowodowała znaczne przerzedzenie na rynku pracy. Wiele osób straciło zatrudnienie przez panujące obostrzenia. Dzięki zniesieniu części z nich, wiele branż mogło ponownie zacząć funkcjonować. To właśnie w nich warto poszukiwać zatrudnienia! Zapotrzebowanie pracowników zgłasza branża gastronomiczna, turystyka oraz hotelarstwo. Pojawia się coraz więcej wakatów na stanowiska szefa kuchni, recepcjonisty, sprzątaczki czy kierowcy autobusów zagranicznych. Zatrudnienia warto również szukać w logistyce i budowlance – wprawdzie pandemia nie wpłynęła tak bardzo na ich działanie, jednak nadal zapotrzebowanie na nowych pracowników jest spore. Duże zarobki i wiele ofert pracy pojawia się na przykład na stanowiska pracownika magazynu lub operatora wózka widłowego.

Nawet bez doświadczenia!

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich młodych osób, które dopiero wchodzą na rynek pracy. Ze względu na trwający sezon urlopowy, w gastronomii czy turystyce zapotrzebowanie na pracowników jest tak duże, że pracodawcy chętnie zatrudniają również osoby bez wcześniejszego doświadczenia. Wielu z nich oferuje nowo zatrudnionym szkolenia i kursy, aby mogli podnieść swoje kwalifikacje i zdobyć doświadczenie, które z pewnością przyda im się w przyszłości. Jednym z najczęściej oferowanych kursów jest ten na wózek widłowy – jego ukończenie gwarantuje wyższe zarobki i możliwość „przebierania” w kolejnych ofertach zatrudnienia na stanowisko pracownika magazynu!

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • n4u

    Wakatów brakuje tam tylko dlatego że nikt nie jest na tyle głupi by tam iść do pracy, są wakaty bo te firmy pozwalniały kogo się da (bo mają ich gdzieś) by ciąć koszty. Niebawem dzieci znów wrócą do szkół robiąc kolejną falę zachorowań bo wyszczepienia są małe. Pewnie wszystkie wakaty są na okres próbny - innymi słowy popracuj a potem jak będzie pandemia to cię zwolnimy bez okresu wypowiedzenia.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.