Wiadomości z Rudy Śląskiej

Porównanie telefonów, ważne parametry

  • Dodano: 2021-03-24 09:00

Wymieniamy telefon/smartfon średnio co dwa lata, i jest to wystarczający okres, by technologia poczyniła olśniewające postępy w tym segmencie. Producenci prześcigają się w pomysłach, jak zdobyć klientów nowymi możliwościami sprzętu i atrakcyjną ceną. Chociaż w przypadku tej ostatniej – nie oszukujmy się – płacimy za markę. Często przepłacamy, lecz to już kwesta gustu, a jak powszechnie wiadomo „de gustibus non est disputandum”. Tak czy inaczej, zakupowi nowego urządzenia często towarzyszą emocje porównywalne do wyścigu o GP Bahrajnu formuły 1, przyjrzyjmy się zatem, jakie atrakcje czekają nas w Anno Domini 2021 roku.

Jaki telefon/smartfon jest najlepszy?

Ten, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Proszę się nie obruszać, to nie jest truizm, lecz prawda, którą każdy po głębszym zastanowieniu uzna za słuszną. Pierwszy z brzegu przykład. Osoby ceniące sobie fotograficzne wyzwania z pewnością nie pożałują funduszy na urządzenie posiadające wysokiej jakości aparat foto, dla podróżników ważniejszy być może będzie moduł GPS, a melomani zechcą cieszyć się symfonicznym dźwiękiem. Już na pierwszy rzut oka widać, że wybór smartfona zależy od osobistych preferencji przyszłego użytkownika i w żadnym calu nie jest wartością obiektywną.

Kiedy już mamy z grubsza ustalone priorytety, może się okazać, że porównanie telefonów przyniesie pozytywne efekty.

Kryteria wyszukiwania

W pierwszej kolejności powinniśmy w miarę uczciwie ocenić wydolność własnego budżetu. Poszukiwanie odpowiedniego sprzętu według wcześniej ustalonych widełek finansowych znacznie ułatwi wybór.

Pora na atrybuty zewnętrzne. Wielkość ekranu, wspomniane wcześniej parametry dźwięku i aparatu, wygląd, waga itp. To wszystko sprawi, że telefon oprócz użytkowych, będzie pełnił także funkcje ozdobne.

Dalsze kroki będą wymagały pewnej wiedzy technicznej. Sprawdzamy oprogramowanie systemowe, wielkości pamięci wewnętrznej i ewentualnie zewnętrznej. Specyfikacja podaje jakiej wielkości karty pamięci można instalować. Niezwykle istotne są zasoby RAM. Współczesne aplikacje są niezwykle wymagające, zatem odpowiednia wielkość pamięci RAM zapewni stabilne działanie urządzenia.

Dalej interesuje nas procesor, taktowanie, ilość rdzeni, by następnie płynnie przejść do łączy, od których zależy przecież nasz komfort.

To wszystko? Oczywiście. Kiedy już posiadamy odpowiedni zasób informacji, pozostaje zakup wymarzonego telefonu. Potem już tylko należy wykonać pierwsze połączenie, najlepiej o czwartej nad ranem i cieszyć się nowym nabytkiem przez kolejne dwa lata.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.