Wiadomości z Rudy Śląskiej

Praca jako opiekunka osób starszych

  • Dodano: 2022-02-18 11:15

Jesteśmy w bardzo dynamicznym okresie, kiedy pandemia Covid 19 mocno namieszała w wielu kwestiach, w tym także na rynkach pracy, praktycznie na całym świecie. Wiele osób rezygnuje z dotychczasowego zajęcia i poszukuje nowych alternatyw. Podobnie jest w Polsce. Jednak gdzie tak naprawdę warto skierować swój wzrok, jeśli chcemy dokonać zawodowej zmiany? Dobrym pomysłem do wypróbowania wydaje się być praca jako opiekunka osób starszych, w kraju lub za granicą.

Dlaczego to dobry pomysł? Większość europejskich społeczeństw starzeje się, a co za tym idzie w ich szeregach przybywa seniorów, czyli osób wiekowych. Wiele z nich, w wyniku urazów, czy chorób, traci zdolność do samodzielnego funkcjonowania i potrzebuje wsparcia osób trzecich. Rodzina nie zawsze może udzielić takiego wsparcia i gdy tak się stanie, to jedynym rozsądnym wyjściem z całej sytuacji jest zatrudnienie opiekunki osób starszych. Dzięki temu opiekunka osób starszych należy do tak zwanych zawodów przyszłości, w perspektywie kilku kolejnych dekad. Ludzi w podeszłym wieku będzie przybywać zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Unii Europejskich, takich jak na przykład Niemcy czy Włochy.

Jakie są jednak wymogi stawiane osobom chętnym do podjęcia pracy jako opiekunka osób starszych? Na pewno niezbędna jest znajomość języka kraju, w którym chcemy pracować. Nie musi być to znajomość perfekcyjna, z całą pewnością wystarczy, że bez problemu będziemy się komunikować z seniorem i jego rodziną. Druga kwestia, to posiadanie doświadczenia w opiece nad osobami starszymi. Jeśli chodzi o zarobki, to tutaj także opiekunka osób starszych nie może narzekać. Oczywiście dotyczy to głównie rynków zagranicznych np. Niemiec, gdzie opiekunka osób starszych może liczyć na zarobki w okolicach 1700 euro netto na miesiąc. Do tego nie musi się martwić kosztami zakwaterowania i wyżywienia, które to pokrywane są przez podopiecznego lub jego krewnych.

Najnowsze oferty pracy dla opiekunek osób starszych znajdziesz tutaj: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/


 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.