Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rozliczenie PIT 36 przez internet

  • Dodano: 2020-04-08 06:30, aktualizacja: 2020-04-08 06:39

Każda osoba osiągająca przychody finansowe zobowiązana jest do corocznego rozliczania podatku dochodowego. Kto powinien złożyć PIT 36? Jak i gdzie łatwo rozliczyć możemy PIT przez internet? 

Rozliczanie podatku dochodowego to obowiązek, z którego musi wywiązać się każdy obywatel. Oczywiście dotyczy to osoby, które w minionym roku generowały jakiekolwiek przychody finansowe. Konieczność ta wywołuje u większości z nas wiele stresu i zazwyczaj odkładamy ją na ostatnią chwilę. Czas jednak biegnie nieubłaganie, deklaracje złożyć możemy jedynie do końca kwietnia. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie musimy nawet wychodzić z domu, by wysłać PIT 36. Obecnie bowiem zrobimy to bez problemu przez internet. Jest to bardzo proste i zajmuje dosłownie kilka minut. Pamiętajmy jednak, że każdy z nas złożyć powinien odpowiedni rodzaj deklaracji. Jest on zależny od tytułu uzyskania przychodów, a także od wybranej przez nas formy opodatkowania. Kto zobowiązany jest do rozliczenia PIT-36 w 2020 roku oraz jak rozliczyć PIT 36 przez Internet

Kto powinien złożyć PIT 36?

Wiele osób zastanawia się z pewnością, jaką formę opodatkowania powinno się wybrać. Rzeczywiście jest ich wiele, a dostosowanie odpowiedniej deklaracji jest kluczowe. Na szczęście informacje na ten temat są powszechnie dostępne. Kto więc powinien wybrać formularz PIT-36Rozliczenie PIT-36 wskazane jest w przypadku osób prowadzących własną działalność gospodarczą, której progi podatkowe wynoszą 18% oraz 32%. Dodatkowo deklaracja PIT 36 przeznaczona jest również dla podatników doliczających straty z poprzednich lat oraz tych odliczających koszty uzyskania przychodów. Więcej na temat PIT 36 Online przeczytamy na stronie https://www.pitax.pl/pit36/.

Gdzie i jak rozliczyć PIT 36 online?

W internecie znajdziemy wiele stron, które umożliwiają łatwe rozliczenie PIT 36 za 2019 rok. Warto jednak korzystać jedynie z tych sprawdzonych i zaufanych platform. Jedną z najczęściej polecanych jest między innymi PITax.pl Łatwe Podatki, która udostępnia podatnikom bardzo przejrzysty program do rozliczenia PIT 36. Za jego pomocą bardzo łatwo i szybko wypełnimy oraz wyślemy deklarację podatkową. Pamiętajmy, żeby po procedurze zachować druk PIT-36.

Odliczenie uzyskania kosztów przychodu PIT 36

Koszt uzyskania przychodów to nic innego, jak wszelkie wydatki ponoszone przez daną osobę, by mogła swobodnie czerpać korzyści finansowe ze swej formy zatrudnienia. Można zaliczyć do nich na przykład koszt związany z transportem do miejsca pracy. Koszty uzyskania przychodu w 2020 roku odliczymy od podatku właśnie w formularzu PIT 36 online. Pamiętajmy jednak, że korzystanie z formy rozliczenia, jaką jest ryczałt ewidencjonowany, eliminuje możliwość pomniejszenia podatku z tego tytułu. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.