Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Sezon grzewczy za pasem - jak zadbać o wilgotność powietrza w domu?

  • Dodano: 2019-11-27 09:30

Zima nie jest sprzymierzeńcem człowieka, przede wszystkim pod względem temperatury. Ogrzewanie w domu wysusza powietrze, co negatywnie odbija się na skórze oraz stanie włosów. Skutkuje także często nieprzyjemnym kaszlem, powodowanym przez zbyt suchą śluzówkę. Warto więc zadbać o swoje samopoczucie i stan zdrowia w okresie grzewczym, w czym pomoże kilka podstawowych produktów.

Tradycyjne nawilżanie

Na pewno znacie nawilżacze, montowane na kaloryferach. Jeszcze kilkanaście lat temu były obowiązkowym wyposażeniem każdego mieszkania. Najczęściej spotykane były wersje gliniane, umieszczane na specjalnych haczykach na kaloryferze. Wlana do środka woda, podczas jej podgrzewania, parowała, zwiększając wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Dziś rozwiązania ten stosowane są nadal, z tym, że zmienił się nieco wygląd nawilżaczy.

Chcąc szybko poprawić poziom wilgotności w mieszkaniu, wybierzcie się do sklepu z akcesoriami dekoracyjnymi. Znajdziecie tam różnorodne nawilżacze, które nie tylko spełnią doskonale swoją funkcję, ale także ozdobią wnętrze. Produkowane są w wielu wersjach kolorystycznych, które łatwo dopasujecie do wystroju mieszkania. W zakupach pomocna będzie szybka pożyczka, dzięki której wyposażycie w nawilżacz każde pomieszczenie.

Urządzenia elektroniczne

Nowoczesnym podejściem do nawilżania powietrza są urządzenia, dostępne w ofercie sklepów ze sprzętem AGD. Wystarczy wlać do nich wodę, ustawić timer, aby rozpoczęły emitowanie delikatnej mgiełki, nawilżającej powietrze. Możecie także, korzystając z możliwości, jakie daje szybka pożyczka, pokusić się o zakup urządzeń w pełni automatycznych. Mają tę zaletę, że włączają się automatycznie, gdy wilgotność spadnie poniżej określonego poziomu.

Warto wspomnieć, że automatyczny nawilżacz poprawia także jakość snu. Duszne, suche powietrze nie jest sprzymierzeńcem nocnego odpoczynku. Dzięki nawilżaczom łatwiej będzie wam zasnąć, a ze snu nie będzie wybudzał was kaszel. Nie można zapominać również o skórze, która w zimie wymaga szczególnego traktowania. Nawilżacz zapobiegnie jej nadmiernemu wysuszaniu, minimalizując konieczność stosowania specjalnych preparatów odżywiających.

Czystość powietrza

Wilgotność to jeden z parametrów, o jaki warto zadbać. Innym jest czystość powietrza, mająca ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Smogu nikomu specjalnie przedstawiać nie trzeba. Pojawia się wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego, spowijając w ciemnym dymie najczęściej duże miasta. Warto więc zadbać o jakość powietrza, wyposażając mieszkanie w nawilżacz z oczyszczaczem.

Urządzenia te filtrują szkodliwe substancje, które dostały się do mieszkania. Efektem dodatkowym jest jonizacja, pozostawiająca po sobie przyjemny zapach, przypominający nieco letnią burzę. Jeśli myślicie nad zakupem oczyszczacza, zainwestujcie nieco więcej, w czym pomoże szybka pożyczka i wybierzcie urządzenie wysokowydajne, które dostosowane będzie do metrażu waszego mieszkania.

O właściwe nawilżanie domu warto zadbać przede wszystkim zimą, gdy rozgrzane kaloryfery wysuszają powietrze, negatywnie wpływając na stan zdrowia i wygląd. Tradycjonaliści mogą skorzystać z nawilżaczy montowanych bezpośrednio na grzejnikach, a osoby ceniące nowoczesne rozwiązania, zainteresują z pewnością elektroniczne nawilżacze. Nie zapominajcie także o jakości powietrza, o którą pomogą zadbać oczyszczacze, filtrujące niebezpieczne substancje.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.