Wiadomości z Rudy Śląskiej

Skup telefonów - jak upewnić się, że przyjmie telefon i jak wybrać ten najlepszy?

  • Dodano: 2021-04-27 11:00, aktualizacja: 2022-09-15 07:15

Dzisiejsze czasy należą do najbardziej zaawansowanych technologicznie. Choć jeszcze kilkanaście lat temu abstrakcją mogłoby się wydawać, że każdy będzie miał własny telefon, dziś jest to rzeczywistością. Co więcej, każdy lubi ten sprzęt zmieniać i zawsze posiadać model najbardziej spełniający jego własne oczekiwania. Stary telefon zwykle się sprzedaje. Jak jednak dowiedzieć się, czy danym telefonem będzie ktokolwiek zainteresowany? Jak wybrać skup telefonów, który wyceni sprzęt prawidłowo i da za niego odpowiednią ilość pieniędzy? O tym wszystkim - w dzisiejszym wpisie.

Czy telefon nadaje się do sprzedaży?

Zanim tak właściwie podejmie się decyzję o skorzystaniu z usług skupu telefonów, należy rozważyć, czy własny sprzęt tego typu tak właściwie nadaje się do sprzedaży, ale też odpowiednio go do takowej przygotować. Na co przy tym spojrzeć? Przede wszystkim na takie aspekty, jak:

  • wyświetlacz - im lepszy jest jego stan, tym lepsze pierwsze wrażenie wywiera telefon i tym łatwiej jest go sprzedać. Choć skupy doskonale wiedzą, że nie zawsze jest on wyznacznikiem zadbanego telefonu, na ich klientach docelowych to on robi największe wrażenie. Jeżeli jest ze szkłem hartowanym, lepiej dla niego;
  • tylna obudowa - w najlepszej sytuacji są tutaj osoby, które przez cały okres użytkowania telefonu nosiły go w futerale czy kaburze. Wtedy też zazwyczaj obudowa ta jest w nienagannym stanie. Choć jest ona mniej ważna niż wyświetlacz, również na nią zwraca się uwagę;
  • trwałość baterii - bateria jest najlepszym wyznacznikiem stopnia wyeksploatowania danego modelu. Tutaj należy zadbać o to, by odwiedzić skup z w pełni naładowaną baterią. Robi to wrażenie, a skup nie jest w stanie sprawdzić, kiedy ona tak właściwie się rozładuje;
  • szybkość działania - dzisiejsze telefony są projektowane w taki sposób, że naturalnie ulegają degradacji i zmuszają właściciela do zakupu nowego modelu (na przykład przez coraz wolniejsze działanie). Przed wizytą w skupie warto oczyścić cały telefon z wszystkich zbędnych plików - wtedy też będzie się miało pewność, że będzie działał nienagannie (choć nie zawsze to pomoże);
  • dodatkowe akcesoria - jeżeli posiada się dodatkowe akcesoria do telefonu, jak chociażby pokrowiec, kabura, słuchawki to należy wiedzieć, że zwiększają one jego wartość. Warto mieć nawet jego oryginalne pudełko w dobrym stanie - stwarza to wrażenie zadbania i czyni telefon łatwiejszym w dalszej odsprzedaży (a zatem cenniejszym dla lombardu czy skupu);
  • obecność uszkodzeń - skupy bardzo różnie podchodzą do uszkodzonych telefonów i nie warto próbować zatuszować fakt jego uszkodzenia. Zwłaszcza, że przed zakupem dogłębnie testują one każdy skupowany sprzęt. To, że telefon jest uszkodzony nie zawsze oznacza, że skup nie będzie nim zainteresowany. Są i takie, które kupują telefony na części. W ich przypadku można liczyć na dodatkową gotówkę z czegoś, co tak właściwie najpewniej by się wyrzuciło.

Przed wizytą w skupie warto też dowiedzieć się nieco więcej na temat aktualnej ceny rynkowej danego modelu. Należy przy tym sprawdzić zarówno nowy model, jak i te używane. Trzeba mieć też świadomość, że lombardy i skupy będą chciały sprzedać ten telefon. Zapewne zatem nie zaoferują tyle, za ile ludzie już je sprzedają. W końcu będą musiały na nim zarobić.

Skup telefonów - jak wybrać ten właściwy?

Jeżeli chodzi o skup telefonów jest jednym z miast, w których znaleźć można wiele miejsc podejmujących się go. Nie sztuką jest przy tym znaleźć dowolne. Sztuką jest odszukać takie, które okaże się dla nas korzystne i po prostu sprawdzi się w akcji. Takie, które przeprowadzi całą transakcję szybko i bez zbędnych komplikacji. Przede wszystkim jednak takie, dzięki któremu zyska się odpowiednio dużo środków za telefon i nie będzie się miało uczucia, że oddało się własny sprzęt za mniej niż był on wart.

Istnieją miejsca, które zajmują się wyłącznie skupowaniem telefonów. One zazwyczaj (jak każde inne zresztą) chcą najwięcej na tym wszystkim zarobić. Telefonów z kolei często potrzebują nie tyle do późniejszej ich odsprzedaży, co chociażby na części. Istnieją jednak również takie miejsca. Lombardy, które skupują telefony tylko po to, by je odsprzedać. Decydując się na taki porządny lombard (właśnie pokroju tego przez nas wspomnianego) można mieć pewność, że sprzęt zostanie wyceniony uczciwie, a otrzymana za niego kwota będzie adekwatna.

Ważna uwaga: choć słowa "lombard" używa się bardzo ogólnie i miejsca tego typu często powiązuje się ze sobą, tak naprawdę lombard lombardowi nie jest równy. Warto mieć to na uwadze i zapoznać się z ofertą co najmniej kilku z nich.

Podsumowanie

Niemal każdy telefon, który działa i wygląda w miarę przyzwoicie można sprzedać. Warto mieć jednak świadomość co do tego, gdzie będzie najlepiej to zrobić i jak sprawdzić, ile z takiej transakcji można wyciągnąć. Do sprzedaży tego typu trzeba się przygotować. Wiedząc, co dokładnie się sprzedaje i jaka jest tego wartość rynkowa stwarza się świetne pole do negocjacji. Należy bowiem pamiętać, że absolutnie każdy skup i lombard jest gotowy na takowe.


Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.