Wiadomości z Rudy Śląskiej

Transport chłodniczy z Polski: co musisz wiedzieć?

 • Dodano: 2024-05-17 11:30

Polska jest znaczącym dostawcą towarów rolnych, takich jak mięso i produkty mleczne. Do produktów tych zaliczają się także świeże owoce i warzywa. Do transportu takich towarów wymagany jest specjalny transport wyposażony w lodówkę. Transport chłodniczy towarów polega na wykorzystaniu specjalnych pojazdów, które pozwalają na utrzymanie w organizmie stałego, optymalnego dla danego produktu mikroklimatu. Biorąc pod uwagę wrażliwość ładunku na wpływy zewnętrzne, wymagają one większej uwagi i ostrożności podczas transportu. Dlatego zalecamy powierzenie ich transportu specjalistom.

Słynny platforma LardiTrans od wielu lat pomaga znaleźć takich specjalistów i zorganizować dostawę towaru. Jest to platforma logistyczna, która pomaga wielu firmom znaleźć dla siebie przewoźników cargo, a przewoźnikom znaleźć kontrakt na przewóz ładunków. Platforma ta od ponad 20 lat pomaga dużym firmom i nie tylko w znalezieniu przewoźników dla różnych ładunków i na różne odległości. Korzystając z wygodnych filtrów, możesz wybrać rodzaj transportu odpowiedni specjalnie dla Twojego ładunku, a liczne funkcje, takie jak dodatkowe ubezpieczenie, śledzenie ładunku w czasie rzeczywistym i asystent w przygotowaniu niezbędnych dokumentów, pozwolą Ci zorganizować transport towary z dowolnego miejsca tak szybko i wygodnie, jak to możliwe, w dowolnym miejscu.

Rodzaje ładunków

Najczęściej transport chłodniczy wykorzystywany jest do transportu produktów spożywczych. Większość z nich można przechowywać tylko w określonej temperaturze i wilgotności. Dlatego transpor z lodówką jest najczęściej wymagany w przypadku:

 • Świeże i schłodzone mięso i ryby;

 • Głęboko mrożone mięso i ryby;

 • Nabiał;

 • Warzywa i owoce.

Charakteryzuje się również zwiększoną wrażliwością na wpływy zewnętrzne:

 • Narzędzia kosmetyczne;

 • Produkty medyczne;

 • Kwiaty naturalne;

 • Różne chemikalia, w tym związane z towarami niebezpiecznymi.

Rodzaje transportu

Do transportu towarów łatwo psujących się stosuje się:

 • Transport chłodniczy. Wewnątrz ich powstaje mikroklimat o stałej temperaturze. Możliwy zakres wynosi od -18˚С do +20˚С. Utrzymywanie temperatury odbywa się dzięki zamontowanemu w nadwoziu agregatowi chłodniczemu;

 • Izotermiczne samochody dostawcze. Dzięki poszyciu wykonanemu z materiałów termoizolacyjnych zapobiegają oddziaływaniu środowiska zewnętrznego na środowisko wewnętrzne. Dzięki temu ładunek zachowuje swoją naturalną temperaturę.

O wyborze środka transportu decyduje zazwyczaj odległość, na jaką przewożony jest ładunek. Jeśli odległość jest niewielka, możesz skorzystać z izolowanego transportu. W przypadku transportu na duże odległości najlepiej wybrać transport z agregatem chłodniczym.

Obecnie w jednym pojeździe możliwe jest przewożenie towarów wymagających różnych warunków temperaturowych. W tym celu stosuje się lodówkę z kilkoma przegródkami, z których każda tworzy własny mikroklimat.

Podsumowanie

Polska to duży kraj docelowy dla towarów wymagających specjalnego rodzaju transportu chłodniczego. Na szczęście nowoczesne technologie i duża liczba wyspecjalizowanych firm transportowych sprawiają, że proces ten jest nie tylko realny, ale szybki i wygodny z platformą LardiTrans.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.