Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zaciąganie pożyczki - o czym pamiętać w przypadku chwilówki bez baz?

  • Dodano: 2022-06-23 06:00, aktualizacja: 2022-06-23 06:21

Każdy z nas może znaleźć się w położeniu, kiedy to będzie potrzebował pożyczyć pieniądze. Jeszcze do niedawna w takich sytuacjach korzystaliśmy z pomocy głównie rodziny i znajomych. Obecnie jednak czasy się zmieniły, a pożyczki zaciągamy w bankach i instytucjach finansowych. Pożyczka bardzo często może okazać się pomocna. Przy jej zaciąganiu warto trzymać się kilku zasad, dzięki czemu przyczyni się ona do poprawy naszej sytuacji finansowej. Przyjrzyjmy się poradom wprost z porównwyarki chwilówek online -> https://www.twojapierwszapozyczka.pl.

O czym pamiętać przy pożyczaniu? Porządnie przemyśl swoją sytuację finansową

Zdecydowanie nie należy zaciągać pożyczek spontanicznie i pod wpływem chwili. Wielu osobom pożyczenie pieniędzy może wydawać się bardzo łatwym rozwiązaniem. Widzą fajną wycieczkę wakacyjną albo piękne nowe meble i myślą sobie, wezmę pożyczkę, jakoś potem spłacę. Tymczasem należy na spokojnie zastanowić się czy dana pożyczka jest teraz absolutnie niezbędna. Należy rozważyć, czy rzecz albo usługa, którą chcemy sfinansować nie może trochę poczekać zanim sami uzbieramy pieniądze.

Uwaga na kolejne pożyczki w przypadku istniejących już zobowiązań

Eksperci od finansów przestrzegają, że najbardziej niebezpieczne jest zaciąganie pożyczek na spłatę już istniejących zobowiązań. Bardzo łatwo wtedy wpaść w spiralę zadłużenia. Dużo rozsądniej będzie pomyśleć nad tym, co można zrobić by rozwiązać swoje problemy zamiast je pogłębiać.

Pożyczanie bez stałych dochodów

Przed zaciągnięciem pożyczki zawsze należy realnie ocenić swoje dochody obecne oraz przyszłe. Warto też podliczyć stałe, niezbędne wydatki miesięczne. Wiele osób zaciąga pożyczki pomimo tego, że nie mają stałej pracy albo zarabiają niewiele. Takie działania są ryzykowne i prowokują kłopoty.

Naiwność i przesadny optymizm przyszłych pożyczkobiorców a zdolność kredytowa

Zaciąganie pożyczek dość często następuje pod wpływem innych osób albo pod wpływem reklam. Jest sprawą oczywistą, że instytucje, które proponują pożyczki eksponują jedynie ich zalety. Tymczasem trzeba tutaj wykazać się realizmem i nie można widzieć jedynie korzyści oraz zakładać, że jakoś to będzie. Nie dajmy się nabrać na zbyt korzystne oferty. Każda firma sprawdza wnioskujących na okoliczność występowania w choć jednej bazie dłużników, choć nie każda robi to w BIK, czy też KRD lub innych BIG-ach. Więcej na ten temat tutaj: https://www.twojapierwszapozyczka.pl/pozyczki-online-bez-weryfikacji/.

Niepewny lub nieznany pożyczkodawca

To, od kogo pożyczamy pieniądze wbrew pozorom ma duże znaczenie. Nie warto korzystać z nieznanych punktów, tylko dlatego, że właśnie jest tam promocja. Każda legalnie działająca firma powinna podlegać Komisji Nadzoru Finansowego. Warto sprawdzić również w Internecie czy dany podmiot nie znajduje się na liście z ostrzeżeniami. Opinie wystawiane przez internautów mogą również dać pewien ogląd sytuacji.

Pobieżne czytanie umów

Pożyczki bardzo często zaciągane są w pośpiechu. Wiele osób tylko przegląda umowę i nie zagłębia się w jej treść. Tymczasem warto wiedzieć o pożyczce nieco więcej niż to, jaka jest prowizja i oprocentowanie. Przede wszystkim należy uważnie sprawdzić jakie są opłaty karne za spóźnienia w spłacie rat. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.