Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zakopane pokryte bielą - dlaczego warto udać się na zimowy odpoczynek?

  • Dodano: 2021-02-23 08:45, aktualizacja: 2021-02-25 12:05

Tatry zawsze zachwycają. Nieważne, czy to wiosna, lato, jesień, czy zima, jeśli tylko masz parę wolnych dni, spakuj się i wyruszaj w drogę, po miłe wspomnienia, przygody i relaks. Sam odkryj, kiedy góry robią na Tobie największe wrażenie. Być może znajdziesz się w grupie miłośników tatrzańskiej przyrody lub uznasz, że to jesienią w barwach czerwieni oraz złota Tatry są najpiękniejsze. Duża też szansa na stwierdzenie, iż jednak w zimowej wersji wyjątkowo Ci się spodobają. Naszym zdaniem są wtedy nieco tajemnicze, a wszechobecna biel po prostu urzeka.

Odzyskaj siły

Zimą czujesz pewnie, że brakuje Ci sił do pracy, wykonywania wszelkich obowiązków, poziom energii spada do zera. Nic dziwnego, od letniego urlopu mija już dużo czasu i organizm domaga się relaksu. Dlatego warto właśnie wtedy zaplanować wypoczynek w Zakopanem, gdzie w bajecznym otoczeniu odprężysz się i nabierzesz nowych sił.

Zaplanuj wizytę w mieście pod Giewontem. Zastanów się, które atrakcje Cię interesują, a które bez żalu możesz ominąć. Dobrym rozwiązaniem jest poznanie opinii turystów, w sieci znajdziesz fora na temat turystyki w Zakopanem. Możesz udać się w podróż bez konkretnego planu, ale wtedy licz się z tym, że po przybyciu na miejsce, zamiast korzystać z zalet miasta, czerpać radość z rozrywek i ciekawostek, jakie oferuje, zmarnujesz czas na myślenie - „co teraz?”.

Tam naprawdę jest co robić!

Zakopane zimą, to przede wszystkim możliwość jazdy na nartach i łyżwach. Jeśli lubisz aktywności z nutą adrenaliny udaj się na wyprawę skuterem śnieżnym. Znakomitym pomysłem są długie spacery. Niech nie przeraża Cię mróz. Ubierz się ciepło, załóż czapkę, szalik, rękawiczki i wędruj, poznawaj zimowe otoczenie i napawaj się klimatem.

Skorzystaj z atrakcji, jaką jest prawdziwy, góralski kulig. Ofertę znajdziesz na https://www.kuligi.pl/oferta/. Przejażdżka saniami przez najcudowniejszą z dolin – Dolinę Chochołowską będzie ekstra przeżyciem. Zobaczysz wiele olśniewających widoków. Pędząc przez zaśnieżone tereny przekonasz się, że góry można podziwiać także z perspektywy sań. Po kuligu weźmiesz udział w biesiadzie przy ognisku. Górale porwą Cię do zabawy, wspólnych tańców i śpiewów. Skosztujesz wyśmienitych dań i poznasz podhalańskie specjały. Dobrego humoru będzie pod dostatkiem. O to możesz być spokojny.

Zakopane w zimowej szacie warte jest uwagi. Nie mamy co do tego wątpliwości. Jeśli szukasz pomysłu na święta, walentynki, czy ferie – to już właśnie znalazłeś. Czeka na Ciebie https://www.kuligi.pl/ i nie daj się prosić, skorzystaj z tej szansy, bo zima, nawet w Zakopanem, nie trwa wiecznie. Wyjedź w Tatry.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.