Wiadomości / Atrakcje Śląska Ruda Śląska  

Jarmark na rynku - warto się wybrać! [FOTORELACJA]

  • Dodano: 2023-11-28 12:01:00

Na katowickim rynku od kilkunastu dni trwa jarmark bożonarodzeniowy. Kilkadziesiąt kolorowych stoisk, muzyka, światła - smaczne jedzenie i świąteczny nastrój. Warto tam zajrzeć, choćby na chwilę.

Kolorowy jarmark na rynku

Łunę świateł widać już od Spodka lub ulicy Warszawskiej. W tym roku jarmark jest spory, zajął nie tylko większą część rynku, ale i duży skrawek placu przy sztucznej Rawie oraz Teatrze Śląskim. Są aż dwa diabelskie młyny i duża karuzela.

Przechodniów kuszą neony, kolorowe rzeźby świąteczne i mnóstwo grających domków, z postaciami z bajek, które śpiewają i tańczą przy wtórze kolęd. 

Na samej płycie rynku znajdziemy kilkadziesiąt budek ze świątecznymi cukierkami, owocami w czekoladzie, chałwą, przetworami i wiejskimi produktami, nalewkami czy ciepłymi przekąskami (królują oscypki, bigos i kiełbaski). No i oczywiście grzaniec w kilku odsłonach, po który zwykle stoją kolejki. Do tego dochodzi cała masa wzorzystych skarpet, czapek i bucików, zabawki i bibeloty, czyli wszystko to, co małe, kolorowe i cieszące oko. 

Ciut drożej niż rok temu, ale warto się wybrać

Byliśmy na miejscu, sprawdziliśmy wszystko i możemy polecić. Ceny nieco wyższe niż w roku ubiegłym, jednak nawet w mocno wietrzne dni (a w takim właśnie momencie wybraliśmy się na jarmark), spotkać tam można sporo osób.

W najbliższy poniedziałek o godzinie 16 miasto zaprasza na uruchomienie lampek na miejskiej choince

Jak co roku, miasto zaprasza na wspólne uruchomienie zapalenie świateł na miejskim drzewku/

Zapraszamy na uroczyste uruchomienie światełek na choince znajdującej się na katowickim Rynku. Uroczystość, w której udział wezmą prezydent Katowic Marcin Krupa oraz marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, a także Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny oraz katowiccy harcerze odbędzie się w poniedziałek (27 listopada) o godzinie 16.00 - czytamy w zapowiedziach wysłanych przez Urząd Miasta.