Katalog firm

dodaj firmę

Gabinety Stomatologiczne NZOZ Studio Dental Ruda Śląska

Logo Gabinety Stomatologiczne NZOZ Studio Dental Ruda Śląska

Adres i telefon

Akceptujemy karty płatnicze Akceptujemy karty płatnicze ul. Kłodnicka 97
41-706 Ruda Śląska
Godziny otwarcia:
 • Poniedziałek: 8:00 - 19:00
 • Wtorek: 8:00 - 19:00
 • Środa: 8:00 - 19:00
 • Czwartek: 8:00 - 19:00
 • Piątek: 8:00 - 19:00
 • Sobota:
 • Niedziela:

Oferta

Witam Państwa.

Piękny uśmiech może mieć każdy,nie jest on tylko zagwarantowany dla gwiazd.

Przywracanie uśmiechu można wykonać na kilka sposobów.W naszej pracy stosujemy najnowsze technologie w połączeniu z indywidualnym podejściem do potrzeb każdego naszego Pacjenta.

Od ponad 20 lat leczymy Państwa . Nasz gabinet cieszy się popularnością wśród dorosłych i dzieci.
Pragnąc oferować Państwu najlepszą opiekę stomatologiczną, nasi pracownicy stale kształcą się uczestnicząc w kursach medycznych.

Zapewniamy:

 • PROFESJONALNE LECZENIE
 • MIŁĄ ATMOSFERĘ
 • LECZENIE BEZ BÓLU
 • SPRZĘT RADIOLOGICZNY NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE Tomograf 3D
 • SKANER WEWNĄTRZUSTNY(CYFROWY WYCISK)

     Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w zakresie wysokospecjalistycznych usług stomatologicznych ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnej protetyki i implantologii na stronie www.studiodental.pl(strona obecnie w przebudowie)

Ostatnią nowością mającą rewolucyjny wpływ na jakość w leczeniu stomatologicznym jest skaner wewnątrzustny. Dzięki niemu jamę ustną rejestruje się cyfrowo, a jej obraz natychmiast pojawia się na ekranie w technologii 3D.        To oznacza nie tylko wygodę dla pacjenta, ale także nieosiągalną dotąd precyzję w wykonaniu prac protetycznych. Dzięki tak innowacyjnym technologiom  jak skaner wewnątrzustny pacjent otrzymuje komfort i większe bezpieczeństwo. Wykorzystanie skanera pozwala pacjentowi przede wszystkim uniknąć nieprzyjemnego zabiegu, mianowicie stosowanie masy i dużych łyżek wyciskowych.

Zalety „cyfrowego wycisku”

 •  Wygoda dla pacjenta – Badanie jest bezbolesne i eliminuje dyskomfort, który pacjent może odczuwać przy tradycyjnym pobieraniu wycisku, w szczególności jeżeli chodzi o nieprzyjemny odruch wymiotny.
 •  Precyzja i czas – komputerowe wspomaganie projektowania i wytwarzania odbudowy protetycznej pozwala na uzyskanie maksymalnie dokładnych rezultatów. Zyskujemy również na czasie, gdyż cyfrowy model można natychmiastowo wysłać do laboratorium protetycznego.             
 • Skaner wewnątrzustny nowej generacji może być połączony z trójwymiarowym obrazem kości uzyskanym z tomografii komputerowej. W ten sposób lekarz uzyskuje pełen obraz warunków anatomicznych pacjenta, co zwiększa precyzję planowania leczenia implantologicznego.                   Uzupełnieniem wycisku cyfrowego jest Tomograf 3D firmy Carestream                                                                                                RTG-DIAGNOSTYKA

Aby zapewnić naszym Pacjentom najpełniejszą diagnostykę posiadamy nowoczesny Aparat Rentgenowski firmy Carestream.Tomograf CS 8100 SC 3D to jedno z najnowocześniejszych i najbardziej uniwersalnych urządzeń wykorzystywanych we współczesnej stomatologii. Jest to jednocześnie tomograf CBCT i pantomograf . Przy jego użyciu można wykonywać zdjęcia fragmentaryczne, projekcje stawów skroniowo-żuchwowych, zatok oraz zdjęcia skrzydłowo-zgryzowe. Tomograf CS 8100 SC 3D charakteryzuje się obecnością technologii Dose Imaging 3D, dzięki której dawka promieniowania potrzebnego do wykonania zdjęcia została zredukowana aż o 87%.

Tomograf CS 8100 SC 3D znajduje zastosowanie m.in. w diagnostyce oraz leczeniu implantologicznym, ortodontycznym, periodontologicznym, a także w stomatologii ogólnej oraz chirurgii stomatologicznej.

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Aby zapewnić Pacjentom piękny, zdrowy uśmiech na wiele lat konieczne jest podejście kompleksowe, z zakresu wielu dziedzin stomatologii.Wszystkie uzupełnienia wykonywane w naszym gabinecie projektowane są indywidualnie dla Pacjenta, dobierane są do rysów twarzy, uśmiechu i linii dziąseł, co pozwala osiągnąć wyjątkowy efekt estetyczny. Dbając o pełen komfort Pacjentów, na czas leczenia zapewniamy estetyczne uzupełnienia tymczasowe.

Sposobem na poprawę estetyki jest również zmiana naturalnego koloru zębów jest wybielanie. Wybielanie jest metodą, która bezpiecznie i efektownie rozjaśnia uśmiech.

Zoom! Advanced Power®
Stosujemy najbardziej efektywny system wybielania zębów w gabinecie, jaki dotychczas powstał - daje on wszystko czego Państwo potrzebujecie. Już po zaledwie czterech 15 minutowych sesjach będziecie się mogli cieszyć z idealnie białych zębów. 
To najszybszy, najbardziej efektywny i komfortowy system wybielania Zoom!, jaki kiedykolwiek stworzono.

IMPLANTOLOGIA

Implantologia to nowoczesna dziedzina stomatologii, zajmująca się zaawansowanym uzupełnianiem braków              w uzębieniu. W sytuacji gdy pacjent z różnych przyczyn traci swoje naturalne zęby, szansę na piękny uśmiech i powrót do normalnego funkcjonowania daje właśnie implantologia stomatologiczna.

Dzięki zastosowaniu implantów utrata zębów nie jest problemem. Jeśli straciłeś ząb, czujesz dyskomfort w trakcie jedzenia lub  mówienia, wstydzisz się swojego uśmiechu, masz kompleksy,  implanty  będą dla Ciebie idealnym  rozwiązaniem. Implant zastępuje brakujący korzeń zęba. Na jego podstawie umieszcza się koronę protetyczną, czyli sztuczny ząb. Nie zawsze liczba wszczepionych implantów musi być równa liczbie wstawionych zębów. Na jednym implancie można odbudować kilka zębów, a na kilku implantach – całą protezę. W niektórych przypadkach (np. braku uzębienia w żuchwie), do uzyskania stabilnej protezy wystarczą zaledwie dwa implanty.

Podstawowe zalety implantów to:

 • Lepsza estetyka – implanty zachowują się i wyglądają jak naturalne zęby. Dzięki swojej konstrukcji są one na stałe połączone z kością.
 • Lepsza wymowa – seplenienie i niewyraźna mowa to częste problemy osób posiadających luźne protezy. Implanty pozwalają na swobodną rozmowę bez obawy o ruchomą protezę. 
 • Łatwiejsze jedzenie – implanty funkcjonują tak, jak Twoje własne zęby, pozwalając na jedzenie ulubionych posiłków bez bólu.
 • Lepszy stan zdrowia jamy ustnej – wszczepianie implantów nie wymaga ingerencji w inne, sąsiadujące zęby, pozostawiając je nienaruszone. Pojedyncze implanty umożliwiają też łatwiejszy dostęp do przestrzeni międzyzębowych, co pozwala utrzymać lepszą higienę jamy ustnej.
 • Trwałość – dzięki materiałom, z jakich wykonane są implanty (tytan lub cyrkon), przy odpowiedniej higienie mogą przetrwać przez całe życie.
 • Wygoda – w przeciwieństwie do ruchomych protez wymagających klejów (które utrzymują je na swoim miejscu) implanty eliminują tego rodzaju kłopotliwe zabiegi.

MINIIMPLANTY

Pełnią rolę korzenia zęba i są stosowane zazwyczaj wtedy, gdy wszczepienie tradycyjnych implantów nie jest możliwe. Miniimplanty są nową metodą, która jest bardziej przystępna cenowo. Dodatkowo jest to metoda dużo bardziej komfortowa, ponieważ nacięcie wykonywane w celu umocowania miniimplantu jest bardzo małe, a w niektórych przypadkach, nie jest w ogóle potrzebne .Miniimplanty to małe śrubki, których średnica nie przekracza nawet 3 mm. Główka śrubki jest w kształcie kuli, na której podczas mocowania zatrzaskuje się gumowy O-ring, innym typem miniimplantów jest tak zwany „locator”, który daje lepszą stabilizację. Zabieg wszczepiania miniimplantów jest małoinwazyjny.  Zabieg wszczepienia miniimplantów nie powoduje skutków ubocznych i zaraz po nim pacjent może wrócić  do czynności takich jak jedzenie posiłków.

Wstawianie brakujących zębów przy pomocy implantów, to jedna z głównych dziedzin w jakich specjalizujemy się w  NZOZ STUDIO DENTAL.

ENDODONCJA

Endodoncja czyli leczenie kanałowe jest to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem chorób miazgi zębów oraz powikłań z nimi związanych. Leczenie kanałowe przeprowadzane jest w przypadku nieodwracalnego uszkodzenia nerwu zęba. Leczenie pozwala uratować ząb, który w przeciwnym razie trzeba byłoby usunąć. Do powikłań w obrębie miazgi dochodzi najczęściej na skutek uszkodzenia lub złamania zęba, a także w efekcie zaawansowanej próchnicy. Leczenie kanałowe polega na usunięciu chorobowo zmienionej miazgi zęba, oczyszczeniu kanałów i wypełnieniu ich na całej długości specjalnym materiałem.Wszystkie zabiegi leczenia kanałowego przeprowadzane są w znieczuleniu.Leczony ząb oddzielamy od pozostałych za pomocą specjalnej klamry i koferdamu. Dzięki temu zapewniamy sterylność pola zabiegowego, a także zabezpieczamy Pacjenta przed dostaniem się do jego jamy ustnej jakichkolwiek substancji stosowanych podczas leczenia endodontycznego.            W naszym gabinecie jeśli jest to możliwe, leczenie kanałowe przeprowadzamy na jednej wizycie.

Protetyka

Protetyka to dziedzina stomatologii zajmująca się odbudową utraconych zębów, zmianą ich kształtu i koloru oraz przebudową zgryzu przywracając Pacjentowi estetykę i prawidłową funkcję żucia. W naszej placówce podchodzimy do tego leczenia indywidualnie i kompleksowo.W NZOZ STUDIO DENTAL współpracujemy z doświadczonymi technikami dentystycznymi, czuwając nad najwyższą jakością materiałów, z których wykonywane są prace protetyczne.Uzupełnienia protetyczne dzielimy na stałe i ruchome.

uzupełnienia stałe

 • korony-są trwałym uzupełnieniem osadzonym na oszlifowanych zębach – zarówno żywych jak i martwych. Najczęściej mają one zastosowanie, gdy ząb jest mocno zniszczony, a odbudowa materiałem kompozytowym nie jest wystarczająco mocna. 
 • mosty- są to  to uzupełnienia protetyczne odbudowujące braki zębowe z wykorzystaniem pozostałych zębów.  Aby odbudować brak zęba za pomocą mostu protetycznego konieczne jest oszlifowanie sąsiednich zębów, aby móc założyć na nie wyżej wspomniane korony.Obecnie kiedy mamy możliwości leczenia implantoprotetycznego polecamy wykonanie impalntu zamiast ingerencje w sąsiednie zęby 
 • licówki porcelanowe- to najczęściej porcelanowe uzupełnienia przyklejane do powierzchni wargowej zębów. Znajdują zastosowanie jako mało inwazyjna metoda poprawy estetyki.
 • wkłady koronowo-korzeniowe -są wykonywane, gdy znacznemu zniszczeniu uległa naturalna korona zęba, a pozostawiony zdrowy korzeń możemy wykorzystać, w którym cementuje się wkład koronowo-korzeniowy. Na tak przygotowany ząb zakłada  się koronę protetyczną przywracającą prawidłowy wygląd.

uzupełnienia ruchome

 • protezy osiadające( częściowe i całkowite)-to konstrukcje protetyczne uzupełniające braki wszystkich zębów lub częściowe braki – wykonywane u osób bezzębnych oraz u osób z dużymi brakami zębowymi. Przywracają one tej grupie pacjentów utraconą czynność żucia, poprawiają wymowę i polepszają wygląd estetyczny, a co za tym idzie codzienne funkcjonowanie. 
 • protezy szkieletowe- wykonywane są one przy brakach zębowych zbyt rozległych na uzupełnienie mostem. Główną ich cześć stanowi metalowy szkielet zaopatrzony w klamry i ciernie.
 • naprawy protez

Marzysz o nowym, pięknym uśmiechu, ale z różnych względów nie decydujesz się na pełne odbudowy protetyczne, takie jak licówki czy korony ceramiczne? Rozwiązaniem może być odbudowa kompozytowa zębów techniką Flow Injection. Technika Flow Injection jest określana jako nieinwazyjna, gdyż zazwyczaj nie wymaga preparacji (szlifowania) zębów, jak to ma miejsce w przypadku licówek ceramicznych. Powierzchnia zębów, na których ma zostać wykonana odbudowa, jest jedynie oczyszczana i wytrawiana kwasem w celu uzyskania silnego połączenia z materiałem odbudowującym.

CHIRURGIA

 • usuwanie zębów mlecznych i stałych
 • usuwanie zębów zatrzymanych
 • resekcje wierzchołków korzeni
 • wyłuszczanie torbieli
 • wyłuszczenie kamieni z przewodu ślinianki

PROFILAKTYKA

Właściwa higiena jamy ustnej zapewnia atrakcyjny uśmiech i świeży oddech. Odpowiednio zadbane zęby są czyste i wolne resztek pokarmowych. Zdrowe dziąsła są różowe i nie bolą, ani nie krwawią podczas zabiegów higienicznych. W zdrowej jamie ustnej nie ma również problemu nieświeżego oddechu.Nieprzestrzeganie lub niewłaściwa higiena jamy ustnej skutkuje namnażaniem się bakterii, które żywią się pozostałymi cząstkami pokarmu. Bakterie te powodują zmianę kwasowości jamy ustnej co uszkadza szkliwo zębów, i przyczynia się do powstawania próchnicy.                    W późniejszym okresie dochodzi do nieodwracalnego zapalenia przyzębia czyli PARODONTOZY,zęby stają się ruchome i bardzo często dochodzi do patologicznych kieszonekdziąsłowych, w wyniku zaawansowanej parodontozy zęby wymagają usunięcia.W naszym gabinecie polecamy zabiegi higieniczne tkj.:

 • profesjonalne oczyszczanie (piaskowanie)
 • usuwanie kamienia nad i poddziąsłowego
 • lakierowanie
 • lakowanie bruzd

Zapraszamy do korzystania z naszych usług.

www.studiodental.pl

Załączniki do pobrania:

Galeria

Polecenia i opinie (3)

Dodaj opinię
 • Polecam Gabinety Stomatologiczne NZOZ Studio Dental. Wspieram lokalny biznes i korzystam z usług firm z naszego miasta.

 • Naprawde gabinet godny polecenia i super podejście do dzieci naprawde polecam,sama bałam sie a teraz mam super ząbki.

 • Leczę się od lat.Gabinet rozwija się ciągle i modernizuje.Na miejscu można zrobić zdjęcie rtg i zobaczyć go na kompie Najważniejsze jest to że leczę się u tego samego lekarza do którego mam pełne zaufanie od lat.Kiedykolwiek byłem w potrzebie zawsze był dla mnie czas.

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.