Katalog firm

dodaj firmę

I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Ruda Śląska

Adres i telefon

ul. Mickiewicza 15
41-700 Ruda Śląska
Godziny otwarcia: nieczynne
 • Poniedziałek: 7:00 - 15:00
 • Wtorek: 7:00 - 15:00
 • Środa: 7:00 - 15:00
 • Czwartek: 7:00 - 15:00
 • Piątek: 7:00 - 14:00
 • Sobota: nieczynne
 • Niedziela: nieczynne

Oferta

 
I Liceum Ogólnokształcące w dzielnicy Ruda
 
Z tradycją ku nowoczesności - uczymy od 1895 roku.
 
 
Nasza szkoła...
... może pochwalić się stuprocentową zdawalnością egzaminów i to na wysokim poziomie w skali miasta, województwa i kraju. Mimo to ciągle dążymy do doskonałości w sferze edukacyjno - wychowawczej, gdyż głęboko wierzymy, że właściwe wychowanie i zdobyta wiedza to dla naszych uczniów przepustka do lepszej przyszłości.
W Mickiewiczu możesz uzyskać świetne wykształcenie w klasach: akademickiej, ekonomiczne, politechnicznej i medycznej oraz licznych zajęciach pozalekcyjnych.
 
Amatorski Teatr Zespołowy - Scena Muzyczna...
...powstał w 2008 roku. Każdego roku zespół przygotowuje musicalowe przedstawienie, które ma swoją premierę na deskach MCK, by potem wystawiać je z powodzeniem na wielu teatralnych konkursach, przeglądach i innych imprezach. Teatr współpracuje z Teatrem Rozrywki i Szkołą Teatru, Centrum Edukacji Muzyki Rozrywkowej oraz PWST w Krakowie (oddział w Bytomiu)
 
Projekt Dziennikarski "Rudzielec"...
...jeśli myślisz o zostaniu dziennikarzem daje ci szansę publikowania swoich tekstów i zdobywania dziennikarskich szlifów. Dzięki współpracy z "Wiadomościami Rudzkimi" nie jest to zwykła szkolna gazetka, a twoje artykuły mogą trafić do szerokiego grona odbiorców. Nasi dziennikarze angażują się również we współpracę z wydziałem dziennikarskim WST w Katowicach oraz Telewizją "Sfera".
 
Nowe Horyzonty...
... projekt edukacji filmowej, dzięki któremu wszyscy pasjonaci X muzy mogą brać udział w przedsięwzięciu wyrosłym z największego polskiego festiwalu filmowego. lubisz oglądać lub tworzyć filmy, rozmawiać o nich, poznawać nowych reżyserów, możesz wziąć udział w comiesięcznych spotkaniach z filmem w katowickim kinie "Światowid". Patronem programu jest MEN i Filmoteka Szkolna.
 
Sport...
... wszyscy, którzy kochają sportową rywalizację, znajdą w naszej szkole odpowiednie warunki i sprzyjającą atmosferę do osiągania sportowych sukcesów. Od lat dzięki zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego nasze liceum zdobywa czołowe miejsca w zawodach miejskich i wojewódzkich.
 
Liga Recytatora...
... to kuźnia młodych aktorskich talentów. Jeśli potrafisz sprawić, by tekst literacki zajaśniał pełnym blaskiem dzięki głosowej interpretacji, możesz dołączyć do tego elitarnego grona zdobywców nagród: począwszy od konkursów miejskich po ogólnopolskie.
 
Biblioteka...
...to miejsce, w którym nie tylko wypożyczysz lekturę szkolną, ale też znajdziesz wiele nowości i bieżących bestsellerów. Na przerwach, przed i po lekcjach możesz skorzystać ze stanowisk multimedialnych, odrobić zadanie, lub zrelaksować się w miłej atmosferze.
 
Klub ekologiczny
Celem programu realizowanego przez Klub Ekologiczny ZSO nr1 w Rudzie Śląskiej w roku 2014 jest kształtowanie właściwych postaw proekologicznych i prospołecznych poprzez prace metodą projektów ze szczególnym uwzględnieniem następujących tematów z zakresu nauk przyrodniczych: zanieczyszczenia środowiska, zanieczyszczenia wód, energia i zasoby naturalne, odnawialne źródła energii, energetyka jądrowa - przy współudziale Instytutu Techniki Cieplnej  na wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej, Stowarzyszenia Ekologicznego Ziemia I My.
 
Ponadto w Mickiewiczu możesz...
 • wybrać się wieczorem do teatru (tańsze bilety i dobre towarzystwo zapewnione)
 • uczestniczyć w wykładach i warsztatach na Uniwersytecie Śląskim, Politechnice czy WST
 • brać udział w zimowiskach teatralnych czy obozach dziennikarskich
 • zwiedzać Polskę i pracować nad kondycją w czasie sobotnich rajdów szkolnych
 • szusować na nartach, jeździć na basen i lodowisko
 • odkrywać Europę podczas wycieczek (byliśmy już we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Grecji i Wielkiej Brytanii)
 • działać w Samorządzie Uczniowskim i Młodzieżowej Radzie Miasta
 • uczestniczyć w imprezach szkolnych: Tydzień Kultury Uczniowskiej, pikniki, kulinarne poniedziałki, Dni Książki, koncerty charytatywne itd.

Odwiedź naszego Facebooka i stronę internetową!

 

Galeria

Polecenia (2)

Dodaj polecenie
 • Polecam I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza. Wspieram lokalny biznes i korzystam z usług firm z naszego miasta.

 • W portalu miejskim Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Adama Mickiewicza posiada prezentację od 2007 roku. Jeżeli korzystałeś z usług tego podmiotu, pozostaw swoje polecenie.

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.