Wiadomości z Rudy Śląskiej

17-letnia rudzianka odnosi ogromne sukcesy w ratownictwie wodnym

  • Dodano: 2022-06-13 07:30, aktualizacja: 2022-06-13 07:40

Uczennica III Liceum Ogólnokształcącego, Natalia Pasek jest obecnie jedną z najlepszych sportowych ratowniczek wodnych w kraju. Brała udział zarówno w ogólnopolskich, jak i europejskich zawodach – w obu przypadkach pokazała swoje ogromne umiejętności. 

Ogromny sukces w Warszawie

Pod koniec maja w stolicy odbyły się 55. Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. Rudzianka przywiozła ze sobą garść medali. 6 razy zdobyła złoto w kategorii 100 metrów ratowanie manekina w płetwach, 100 metrów ratowanie manekina z pasem i 200 metrów super ratownik (w kategoriach Junior i OPEN). Natalia wywalczyła również 2 srebra w kategorii Junior w konkurencjach 100 metrów ratowanie kombinowane i 50 metrów holowanie manekina. Rudzianka zdominowała klasyfikację generalną juniorek i seniorek.

Zaliczyła również mistrzostwa Europy

W zeszłym roku Natalia reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Europy w Sportowym Ratownictwie Wodnym w Castellon de la Plana w Hiszpanii. Rudzianka zajęła 6. Miejsce w kategorii 100 metrów ratowanie manekina z pasem oraz 7. miejsce w kategorii 100 metrów ratowanie manekina w płetwach. Natalia ma jednak większe aspiracje – w rozmowie dla Gazety Wyborczej zdradziła, że marzy o występie na olimpiadzie. Mimo że na ten moment ratownictwo wodne nie jest dyscypliną olimpijską, to pojawiają się głosy, że ma się nią stać w 2032 roku na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Brisbane.

Natalia Pasek

fot. FB Natalia Pasek

W wodzie od małego

Przygodę z pływaniem Natalia zaczęła już w szkole podstawowej, uczęszczając do Uczniowskiego Klubu Sportowego „MantaKochłowice oraz do klasy o profilu pływackim. Na każdych kolejnych zawodach odnosiła coraz większe sukcesy. Przełomem był kurs ratownictwa wodnego, który rozpoczęła, mając 13 lat. Już po pierwszym treningu poczuła, że chciałaby zacząć rozwijać się właśnie w tym kierunku. Natalia całkowicie poświęca się treningom i nauce – ma wielkie ambicje, do których sukcesywnie dąży. 

Komentarze (3)    dodaj »

  • Kasia K

    Brawo Nati ❤️ cała Ruda z Ciebie dumna jest !!

  • BŁ

    Super dziewczyna. Super osiągnięcia. Tylko szkoda, że brak wsparcia ze strony władz miasta ruda śląska, które nie docenia zdolnej młodzieży.

  • Achim

    kule ale fajno frela

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również