Wiadomości z Rudy Śląskiej

2. Urodziny Fundacji „Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci” już w najbliższą sobotę!

 • Dodano: 2024-05-08 09:30

11 maja czeka nas prawdziwe świętowanie! Fundacja „Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci”, której założycielem jest słynny zapaśnik Jerzy Sekura, obchodzi swoje 2. urodziny! Z tej okazji w siedzibie Fundacji odbędzie się kilka wydarzeń, których nie możecie przegapić!

Kolejny rok mija, Fundacja ciągle się rozwija!

To będzie prawdziwie sportowa sobota w naszym mieście! W ramach 2. urodzin Fundacji „Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci”, możecie wziąć udział w wyjątkowych, sportowych wydarzeniach. Szczególną atrakcją będą charytatywne warsztaty z Arturem „Kornikiem” Sowińskim, Mistrzem KSW. Podczas urodzin odbędzie się zbiórka na rehabilitację Franka Przybyły, znanego jako Kapral Dzielniak

Franek urodził się jako wcześniak, w 28. tygodniu ciąży. Od samego początku życia mierzył się z dużymi problemami ze zdrowiem – wylewami krwi do mózgu III stopnia, cukrzycą noworodkową i retinopatią. Franek ma obniżone napięcie mięśniowe, dlatego zmaga się z zaburzeniami koordynacyjno-ruchowymi, które nasilają się w związku z zaburzeniami wzroku. Zdiagnozowano u niego mózgowe porażenie dziecięce, spektrum autyzmu, obniżone napięcie mięśniowe, zaburzenie Integracji Sensorycznej, zaburzenia przetwarzania słuchowego, pęcherz neurogenny oraz zaburzenia widzenia w związku z uszkodzeniem drogi wzrokowej.

Program 2. urodzin Fundacji

 • 10:00 - Turniej zapaśniczy dla Dzieci,
 • 10:30 - Uroczyste otwarcie wydarzenia,
 • 11:00 - Milion swingów dla Frania - Akcja charytatywna wraz z konkursem i nagrodami dla najwytrwalszych.
 • 12:00 - Trening dla seniorów, w tym pogadanka profilaktyczna z policjantem
 • 13:00 - Trening charytatywny z Artur "KORNIK" Sowiński Mistrz KSW dla Frania,
 • 13:00 - Cycling-Sekur czyli Trening pokazowy na rowerach.

Uwagę przyciąga szczególnie nazwa „Milion Swingów dla Frania”. Zapytaliśmy prezesa fundacji „Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci” Jerzego Sekurę, na czym będzie polegała akcja.

- Ta akcja cieszy się dość dużą popularnością, jest organizowana w całej Polsce pod nazwą „Milion swingów dla autyzmu”. Polega na tym, że uczestnicy wykonują ćwiczenie zwane właśnie swingiem odważnikiem Kettlebell. Później kluby z całego kraju, które biorą udział w akcji, zliczają ilość tych swingów – wyjaśnia Jerzy Sekura.

Podczas imprezy będzie można zasięgnąć informacji u Fundacji DKMS, która będzie miała własne stoisko. Odbędzie się również degustacja shake'ów proteinowych, batonów i innych smacznych przekąsek. Nie zabraknie kawy, herbaty i ciast, a także, jak na urodziny przystało – tortu urodzinowego!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – każdy może wziąć w nim udział. Podczas urodzin będzie można dołożyć swoją cegiełkę do rehabilitacji Frania w postaci dowolnej kwoty. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na rzecz Frania.

2. Urodziny Fundacji „Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci” już w najbliższą sobotę!

Komentarze (3)    dodaj »

 • Marek

  Te miejsce i ta funkcja to bicie kasy dla własnej kapsy to już niema nic wspólnego z zapasami !!!!!

 • Michał

  Jeżeli Pańskie wiadomości , w tym zakresie, są oparte na wiedzy tej samej jakości jak ta dotycząca zasad gramatyki, to niestety jest Pan mało wiarygodny.

 • ZET

  Co ty tam możesz wiedzieć kmiotku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również