Wiadomości z Rudy Śląskiej

25 - latka pędziła 109 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy

 • Dodano: 2019-04-30 06:15, aktualizacja: 2019-04-30 06:42

109 km/h ulicą 1 Maja w Halembie jechała w minioną niedzielę 25-latka z Rudy.

Policjanci z drogówki, którzy w ramach działań „Bezpieczny weekend” kontrolowali prędkość, zatrzymali bmw, którego kierująca znacznie przekroczyła prędkość.

Rudziance zostało zatrzymane prawo jazdy

Kobieta wkrótce otrzyma decyzję o cofnięciu uprawnień na najbliższe 3 miesiące.

Nie od dziś wiadomo, że w pobliżu świąt i długich weekendów policjanci prowadzą częstsze kontrole trzeźwości i prędkości. Również nie od dziś wiadomo, że drogi w tym czasie są mniej zatłoczone, co pozwala na rozwinięcie większych prędkości naszymi bolidami. To właśnie prędkość jest główną z przyczyn większości wypadów na polskich drogach. Ostatnio to też prędkość jest przyczyną, która stoi za coraz większą ilością zatrzymanych praw jazdy. Proponujemy, żeby kierować się logiką, a nie adrenaliną czy jak większość zatrzymanych twierdzi – pośpiechem. Ani prędkość, ani też pośpiech nie dowiezie nas bezpiecznie do celu.

Komentarze (34)    dodaj »

 • czytelnik

  a jak jednak będzie przechodzić albo przejeżdżać to co, można rozjechać?

 • Ja

  Pewnie jezdzijmy jak najdluzej, jak najwolniej, żeby musiec utrzymywac i eksploatowac organizm w ciągłej koncentracji. Na pewno jest to dużo bardziej bezpieczne niż 100 km/h na dwu pasmowej drodze.

 • czytelnik

  długo nad tym myślałeś?

 • NIka

  24 pkt zamienila na rower XD

 • Kierowca

  Brawo niech sie nauczom ze w terenie zabudowanym jezdzi sie wolno czyli 50

 • HIM

  Nauczom?! Niektórzy nigdy się niczego nie nauczą! A tak na marginesie, jak ktoś uważa, że 50 km/h to jest "wolno" w każdych warunkach, to niech przy hulajnodze zostanie. 50 km/h to jest prędkość dozwolona, jeżeli w danym miejscu znaki nie stanowią inaczej, ale na pewno to nie jest prędkość bezpieczna, zawsze i w każdych warunkach.

 • kart

  ale ty gupiś.

 • HIM

  Jakby nie patrzeć na wartość na jaką wyceniono twój komentarz, wychodzi... mniej niż zero!

 • Bandzior

  Najwieksze zagrozenie na drodze to tacy kierowcy jak ty HIM, ktorzy jezdza nie dynamicznie! jak jest ograniczenie 50km/h to masz tyle jechac! nie mniej i nie wiecej! a nie zachwowywac sie jak dzban na drodze i jechac jak zolw!

 • QQ

  Kolejny Janusz szos z teorią wyniesiona z internetu. Nie w każdych warunkach prędkość dozwolona jest odpowiednia. Na lodzie albo w trakcie naprawdę porządnej ulewy nie da się jechać nawet 50. Jak masz oberwanie chmury to auta nawet stoją na poboczy lub jadą 10 kmph bo ch.... widać.

 • czytelnik

  tych "dynamicznych" to coś sporo barierki wykrzywia na DTŚ na chebziu... i w wiadukt celuje...

 • HIM

  Ja.mam rozumieć, że ty jak jest te 50 km/h dozwolone, to tyle pojedziesz i wtedy jak będzie gołoledź bo jest 50 km/h i szlus? No to jest nadzieja, że problem rozwiąże się sam, byle tylko bez szkody dla postronnych. No chyba, że wcześniej zaczniesz rozróżniać prędkość bezpieczną w danych warunkach od prędkości dozwolonej, która w danych warunkach może być i tak za duża żeby przeżyć.

 • Statyczny

  Mylisz się albo trolujesz. Jak będziesz starszy i będziesz chciał robić "prawo jazdy" to Ci wytłumaczą jak to jest z tym ograniczeniem do 50km/h, a "dynamicznie" to jechał kierowca tego AUDI A3 na Chebziu wczoraj (29 kwietnia). Teraz ma dach do remontu i szczęście, że kogoś nie zabił albo nie uczynił kaleką...

 • QQ

  Brawo Wy.Polacy nie dorośli do BMW.

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również