Wiadomości z Rudy Śląskiej

26-latek z Rudy Śląskiej pędził podrasowanym renault 101 km/h w terenie zabudowanym!

 • Dodano: 2024-05-31 08:15, aktualizacja: 2024-05-31 08:27

101 km/h gnał 26-letni kierowca podrasowanego renaulta, który wpadł 28 maja br. przed południem w ręce policjantów z rudzkiej drogówki. Rudzianin tak się śpieszył, że na ulicy Zabrzańskiej przekroczył dozwoloną prędkość aż o 51 km/h. Kierowca stracił już prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, dostał 1500 zł mandatu i 13 punktów karnych...

Kierowca renaulta stracił prawo jazdy za prędkość

We wtorek, 28 maja br. o 11.20 policjanci z rudzkiej drogówki zatrzymali renaulta, którego kierowca znacznie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Na ekranie policyjnego radaru pojawił się wynik 101 km/h. 26-latkowi, który przekroczył prędkość w terenie zabudowany aż o 51 km/h, zostało zatrzymane prawo jazdy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, odbierze je dopiero za 3 miesiące.

To kolejny nieodpowiedzialny kierujący, któremu zapomniało się o przepisach i dopuszczalnych prędkościach. Jak widać części kierowców nie zraża nawet wizja utraty prawa jazdy i wysokie grzywny. Mundurowi przypominajątylko, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w przypadku recydywy, czyli powtarzającego się wykroczenia, sumy mandatów karnych wzrastają o 100%.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych, nierzadko tych w których giną ludzie.

Komentarze (10)    dodaj »

 • Trewor

  Demon prędkości w renault.

 • panisko

  Ja ja to styl wiesniaków.

 • Achim

  Tez mialem podrasowanego Escorta, duze glosniki i glosny wydech. Panny na przystanku same wsiadaly, mimo ze ja sie zatrzymalem tylko poprawic fryzure. Ale to bylo 20 lat temu.

 • Torcida

  1 km więcej nie przyjmował bym mandatu. Miałem taką samą sytuację. Bierz prawnika prawojazdy do oddania ..tolerancja mandatu 1/3 km

 • Kapitan Sowa

  Dokładnie. Wszelkie wątpliwości działają na korzyść obwinionego - w tym przypadku wynik jest w zakresie tolerancji/błędu pomiarowego urządzenia. Każdy sąd oddali gliniarzy na najbliższe drzewo z takim "materiałem dowodowym"... Niestety, ale pan władza musi działać na podstawie prawa i w jego granicach. A tu można by postawić zarzut działania do niekorzystnego rozporządzenia swoim mieniem. Niestety, ale 95% społeczeństwa jest niedouczona i nie wie, jaki przysługują im prawa, co gliniarz musi i co go ogranicza. Polecam audyt obywatelski - tam się dowiedziałem, że mój znajomy sierżant też nie zna prawa i stosuje je wybiórczo, jak mu pasuje.

 • darek

  Starcił prawo jazdy? 1500 zł Mandatu? Zapłaci i pójdzie w zapomnienie i 13 pkt i mandat. Dalej ma samochód więc kwestia dni jak będzie dalej jeździł. Walka z wiatrakami.

 • Adam

  Proponuję pomierzyć prędkość na ul. Górnośląskiej obok Intermarche, kilka prawek poleciałoby w jeden wieczór.

 • n4u

  podrasowanym, czyli dziurawy tlumik / brak dpf ? ;)

 • Tom.

  Tzwn - wiejski tuning...Byle byś był szybki w mieście przy ograniczeniu do 50/h bo trzeba zaimponować Karynie.

 • Renault19

  wersja Paris-Initiale

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również