Wiadomości z Rudy Śląskiej

270 ozdób świetlnych będzie składać się na tegoroczną świąteczną oprawę Rudy Śląskiej

 • Dodano: 2019-11-28 11:45

270 ozdób świetlnych będzie składać się na tegoroczną świąteczną oprawę Rudy Śląskiej. Oprócz dekoracji montowanych na latarniach, w mieście pojawią się również wolnostojące ozdoby przestrzenne. Bożonarodzeniowe oświetlenie uruchomione zostanie na początku grudnia. Na placu Jana Pawła II tradycyjnie stanie także choinka.

- Jak co roku chcemy zapewnić na ulicach miasta świąteczną atmosferę. Większość z 270 ozdób zamontowanych zostanie na latarniach lub pomiędzy nimi. Będą to bombki, choinki, gwiazdy, śnieżynki oraz kwiaty. Część z nich to dekoracje płaskie, część ma formę przestrzenną. Udekorowany zostanie również budynek Urzędu Miasta - zapowiada prezydent Grażyna Dziedzic.

W kilku miejscach zainstalowane zostaną także wolnostojące ozdoby przestrzenne. Pojawią się one przede wszystkim na placu Jana Pawła II.

- Wielu mieszkańców robi sobie przy takich ozdobach zdjęcia, a idealna do tego będzie trzymetrowa kartka świąteczna, która stanie na rynku. Wystrój tego miejsca uzupełni mikołajowa lokomotywa z wagonikami oraz dekoracyjne oświetlenie fontanny – mówi prezydent Dziedzic.

Rynek ozdobi nie tylko świąteczne oświetlenie. Jak zwykle stanie tam także choinka, która w tym roku będzie miała 10 metrów wysokości. Oprócz gwiazdy na szczycie choinka zalśni także ozdobami w kształcie śnieżynek oraz około 25 tysiącami punktów świetlnych.

Specjalne oświetlenie będzie mieć również zabytkowy wagon tramwajowy na rondzie w Chebziu, który w tym roku zaświeci na niebiesko. Z kolei przed kopalnianymi wagonikami na rondzie w Halembie stanie ciągnący je renifer, a w nich samych pojawią się prezenty. Kolejne miejsca z przestrzennymi dekoracjami to plac Niepodległości w Goduli, gdzie będzie można wejść do czterometrowej bombki oraz rynek w Orzegowie, gdzie zostanie zainstalowany anioł tej samej wysokości.

Koszt świątecznego oświetlenia miasta wyniesie w tym roku prawie 320 tys. zł Kwota ta obejmuje wynajem, montaż, utrzymanie, konserwację oraz ewentualne naprawy, a następnie demontaż oświetlenia. Wyłoniony w przetargu wykonawca czas na podłączenie dekoracji ma do 2 grudnia.

270 ozdób świetlnych będzie składać się na tegoroczną świąteczną oprawę Rudy Śląskiej

Zobacz także

Komentarze (28)    dodaj komentarz »

 • Lol.

  Każde miasto ma ładną żywa choinkę tylko w Rudzie jest sztuczna i smieszna,czy nie stać miast na prawdziwą wstyd

 • pepe

  Prawie w każdym oknie domu i sklepu choinki czy światełka więc po co komu te dzięcioły.

 • daro

  Jo nic nie mom do dekoracji świątecznych w mieście, ale jadąc dziennie na trasie od Gliwic do Chorzowa, Ruda to jest jedyne miasto kaj nie włączają oświetlenia ulic pomimo, że po 16 już sie ciemno robi.

 • piechtobus

  a może by tak jakies autobusy dojeżdżające do Parku Przemysłowo -Technologicznego na Walencioku ,to by dopiero było światełko ułatwiające ludziom dojazd do pracy i do miejsc zamieszkania ,,pozdrawiam

 • Rudzianin

  Jak to jest, że jakiś czas temu Pani Dziedzic mówiła że brakuje nam pieniędzy w budżecie na następny rok, ale wydaje 320 000 zł na ozdoby świąteczne?

 • Rudzianka

  Tak źle i tak nie dobrze.... Nie wszystkim się da dogodzić:/ ja się cieszę że nasze miasto będzie miało świąteczne dekoracje .

 • Greg

  A ulice nieoświetlone.

 • Noelka

  Za chwilę ci wszyscy co krytykują będą pisać,że inne miasta pięknie udekorowane,a u nas nie.Tak jest każdego roku.Brawo maruderzy.

 • Tom

  Każdemu się podoba świąteczne oświetlenie więc nazywanie kogoś " maruderami" jest chyba nie ma miejscu.Tutaj chodzi o to kto ma zapłacić za te świąteczne ozdoby, trzeba czytać ze zrozumieniem!.

 • Noelka

  Ja czytam ze zrozumieniem,to chyba Ty masz z tym problem.Poczytaj i zauważ,że nie wszyscy są zadowoleni ze świątecznego wystroju miasta.Kto za to ma zapłacić?miasto czyli my,z naszych podatków.Pozdrawiam.

 • Tom

  Noelka gdybyś czytała ze zrozumieniem to byś zapewne zauważyła, że ja nie pisze o tym czy wystrój powinien być czy też nie.Pisze o tym kto powinien za niego zapłacić, nie miasto które ma długi i ważniejsze cele a kościół któremu od zawsze kasa się zgadza. Pozdrawiam.

 • Tom

  Wystrój miasta zawsze jest czymś pozytywnie wpływającym na nasze morale. Dyskusja toczy się raczej o to kto powinien pokryć koszty, lampki są fajne ale miasto jako miasto powinno pieniądze przeznaczyć np dla potrzebujących.To święta kościelne więc to raczej kościół powinien ponosić koszty, tym bardziej, że akurat w ich " kasie" wszystko się zgadza.

 • antoniooo

  w SYLwestra bawia sie tylko osoby o tym imieniu>>?? a moze jak kiedys byles na sylwestrowej imprezie organizowanej przez miasto,zglosileS sie do organizatorow z pytaniem ile masz zaplacic za impreze bo tanczyles. i czujesz ze powinienes placic ??? no wez chlopie wytrzezwiej w tym temacie bo cie ponioslo

 • Tom

  Nie uczęszczam na imprezy organizowane przez miasto, stać mnie na coś lepszego bo na to ciężko pracuje , Tobie natomiast życzę udanej darmowej zabawy pod urzędem bo jest za darmo

 • Krepel

  Bardzo się cieszę z świątecznego wystroju miasta, zawsze to ożywia przestrzeń publiczną, daje możliwość zrobienia zdjęć a co za tym idzie w większości przypadków upublicznienie ich na portalach społecznościowych więc i reklama miasta za darmo a poza tym zawsze to miło wieczorem przejść się na spacer ( lub jadąc samochodem) i podziwiać ciekawe świetlne ozdoby niż smutne szare mury.

 • kebs

  Hłe hłe hłe, zdjęć na tle banków, lombardów, szmateksów, kebabów, brudnych i zakorkowanych ulic? Fajna taka promocja, nie za mądra.

 • Po

  Taka pryma sort

 • Gw

  Najlepszą reklamą miasta jest zardzewiały tramwaj.

 • olo

  A ja się cieszę. ... dlaczego Ruda ma być zawsze szarą i bura.

 • Tom

  Za świąteczną oprawę miasta niech płaci kościół a nie urząd miasta który ma dużo ważniejsze wydatki!!

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.