Wiadomości z Rudy Śląskiej

5 sierpnia przez Rudę Śląską przejedzie peleton Tour de Pologne! Sprawdź trasę wyścigu

 • Dodano: 2019-07-10 09:15

Ruda Śląska dołączyła do miast, przez które przejedzie jeden z największych światowych wyścigów kolarskich - Tour de Pologne. Miasto 5 sierpnia /poniedziałek/ znajdzie się na trasie III etapu, wiodącego ze Stadionu Śląskiego do Zabrza.

5 sierpnia przez Rudę Śląską przejedzie Tour de Pologne! Trasa podobnie, jak w ubiegłym roku, będzie wiodła ulicami:

 • Radoszowską,
 • Oświęcimską,
 • Kochłowicką,
 • Kłodnicką
 • i 1 Maja.

Kolarze do naszego miasta wjadą ok. godziny 15:24.

Zobaczcie naszą relację z ubiegłorocznego wyścigu Tour de Pologne.

76. Tour de Pologne ruszy 3 sierpnia z Krakowa, ale już następnego dnia kolarze pojawią się na Śląsku i zostaną tu przez kilka dni. Trasa aż czterech z siedmiu etapów 76. Tour de Pologne biegnie przez województwo śląskie. Kibice z naszego regionu będą więc mieli mnóstwo okazji by podziwiać najlepszych kolarzy.

– Śląsk to bardzo ciekawy region, w którym można pokazać wiele wspaniałych miejsc. Docieramy tu do tysięcy ludzi, którzy kochają kolarstwo. Wszyscy mają poczucie, że razem tworzymy coś niezwykłego. Na pewno nie zabraknie sportowych emocji, ale to nie wszystko. Tour de Pologne zawsze pamięta o promocji Polski i najważniejszych wydarzeniach z historii naszego kraju. W tym roku zaczynamy obchody stulecia Powstań Śląskich. Połączymy wszystko tak, aby przy okazji wydarzenia sportowego na najwyższym poziomie, przekazać ważną wiedzę historyczną – powiedział Czesław Lang. - Cieszę się, że nasze spotkanie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem, bo pojawiło się wielu gości i przedstawicieli mediów – dodał Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

Drugiego dnia zmagań kolarze powalczą na etapie z Tarnowskich Gór do Katowic. Trzeci etap zostanie rozegrany na trasie Stadion Śląski, Chorzów – Zabrze. Na Stadionie Śląskim znajdzie się Premia Specjalna 100-lecia Powstań Śląskich. Pod hasłem stulecia Powstań Śląskich odbędzie się etap czwarty Jaworzno – Śląskie, Kocierz. Na etapie piątym peleton przejedzie z Kopalni Soli "Wieliczka" do Bielska-Białej.
 

 

Tour de Pologne UCI World Tour 3-9.08.2019

 1. etap: 3.08 Kraków – Kraków / 136 km
 2. etap: 4.08 Tarnowskie Góry – Katowice / 153 km
 3. etap: 5.08 Stadion Śląski, Chorzów – Zabrze / 157 km
 4. etap: 6.08 Jaworzno – Śląskie, Kocierz / 173 km
 5. etap: 7.08 Kopalnia Soli „Wieliczka” – Bielsko-Biała / 154 km
 6. tap: 8.08 Małopolska, Zakopane / 155 km
 7. etap: 9.08 BUKOVINA Resort – Bukowina Tatrzańska / 132,5 km

Komentarze (5)    dodaj »

 • Mieszkanka

  I po co to komu? Same utrudnienia dla paru sekund? Jeśli kogoś to interesuje to niech jedzie do Katowic czy innego miasta. Ja nie chce utrudnień w ruchu i zbędnego wydawania pieniędzy przez miasto tłumaczone „promocja”, chociaż i tak tego nigdzie nie pokażą. Zajmijcie się wydawaniem pieniędzy na zapadnięte guliki w całej rudzie, bo jeździć się nie da, a nie na głupoty!

 • observer

  Kibicowanie kolarzom jest niezwykle skomplikowane i wymaga dużej wyobraźni. Czeka się na peleton godzinę, dwie.....żeby poczuć podmuch wiatru przejeżdżających kolarzy...i tyle ich widzieli;)))

 • ccc

  Godzina czekania na 20 sekundowy przejazd.

 • Greg

  Kochłowicka po tych gulikach. Super

 • Rudzianin

  Przed wyścigiem załatają wszystkie dziury. Wystarczy na następny miesiąc.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również