Wiadomości z Rudy Śląskiej

63-letni rudzianin usłyszał zarzuty uporczywego nękania byłej partnerki

  • Dodano: 2020-08-11 06:45, aktualizacja: 2020-08-11 11:20

Uporczywe nękanie to zarzut, jaki usłyszał 63-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, którego zatrzymali świętochłowiccy kryminalni.

Sprawca od ponad 3 lat regularnie nachodził w mieszkaniu swoją byłą partnerkę oraz wysyłał jej liczne wiadomości sms. Prokurator objął mężczyznę policyjnym dozorem i zakazał mu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną.

Grozi mu do 8 lat więzienia

Jednak kara może zostać podwyższona nawet o połowę, ponieważ działał w warunkach recydywy.

Do świętochłowickiej komendy wpłynęło zawiadomienie dotyczące nękania jednej z mieszkanek miasta. Mimo że kobieta zakończyła związek z 63-latkiem, ten regularnie ją nachodził. Ponadto stalker nękał swoją ofiarę licznymi telefonami i wiadomościami sms. Świętochłowiczanka, pomimo strachu zdecydowała się przerwać milczenie i trwający od ponad 3 lat koszmar. W miniony czwartek kryminalni ze świętochłowickiej komendy zatrzymali 63-latka na terenie Chorzowa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił już następnego dnia na przedstawienie rudzianinowi zarzutu uporczywego nękania swojej byłej partnerki. Decyzją prokuratora mieszkaniec Rudy Śląskiej został objęty policyjnym dozorem oraz zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia. Jednak kara może zostać podwyższona, ponieważ mężczyzna dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Rudolf

    a może nie chciała maseczki nosić

  • Hardkorowy

    Stalker... pewnie kochał ją ponad wszystko a ona jak to każda kobieta byle wykorzystać i zostawić

  • Ewa

    Moze wcześniej sie kochali ale potem delikwent zaczął zagladac do kieliszka razem ze swoimi koleżkami z gruby? Moze zaniedbywal dom wolal swoich ziomkow i wodeczke jak kazdy facet ...i kobieta stwierdzila ze skoro musi radzic sobie sama to tez chciała zamieszkac sama. A stalker ocnkął za pózno bo dopiero pózniej poczuł co stracił

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.