RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

800 tys. zł to pula środków, które trafią do klubów sportowych z regionu

 • Dodano: 2020-06-23 12:00

Sejmik Województwa i Zarząd Województwa wychodząc naprzeciw potrzebom klubów sportowych z regionu, ogłasza otwarty konkurs ofert na zadania publiczne, w ramach wspierania przedsięwzięć z zakresu upowszechniania kultury fizycznej dzieci i młodzieży.

Celem konkursu jest wsparcie klubów sportowych z terenu województwa śląskiego. Dofinansowanie będzie można przeznaczyć m.in. na zakup sprzętu sportowego, opłatę trenerów oraz organizację obozów sportowych.

- To środki, których celem jest wsparcie funkcjonowania klubów sportowych z regionu, które ze względu na epidemię koronawirusa nie mogły funkcjonować w normalny sposób. Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia, szczególnie w przypadku najmłodszych mieszkańców, są niezwykle istotne, dlatego chcemy pomóc klubom w przetrwaniu tych trudnych chwil – tłumaczy marszałek Jakub Chełstowski.

Zarząd Województwa Śląskiego przeznaczył na ten cel kwotę 800 tys. złotych. Zadania będzie można realizować od dnia podpisania umowy do 31 grudnia 2020 roku. W konkursie mogą wziąć udział kluby sportowe zarejestrowane od co najmniej 2 lat, realizujące zadania statutowe w zakresie kultury fizycznej.

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj »

 • Michael

  W ekstraklasie to tyle jeden zawodnik w rok zarobia ....

 • Kuba

  To dobrze, że nie mamy w Rudzie ekstraklasy, bo kilku c...i zarabiałoby tyle, ile w całym mieście było na sport. Po co to komu ? Tylko nie mówcie mi, że dla promocji miasta ! Promocję to już ma Chorzów z Ruchem. Kula u nogi, z którą nie wiadomo co zrobić. Gdy wybitny sportowiec jak np. Małysz zarabiałby 5-10 tys., to jeszcze mógłbym zrozumieć, ale nie takie kwoty jak piłkarze, tenisiści, czy zawodowi bokserzy. Bez przesady...

 • boluś

  Ale i tak Wesołe Tobiszowskie wydymały skutecznie Dziedzicowe Mejerowe' AZA liż NIE?

 • antek

  hahaha 800 tys złotych na cały region śląski? Bieda z nędzą. Na miejscu klubów nawet bym się nie zgłaszał po część tej jałmużny bo szkoda zachodu.

 • olo

  Kwota powalająca ...

 • Kkk

  I pewnie pół tej kwoty poszło już na organizację tej konferencji

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.