Wiadomości z Rudy Śląskiej

A. Poloczek: "Chcemy, aby wszystkie dzieci w mieście w wieku 10 lat - potrafiły pływać"

 • Dodano: 2021-10-20 14:15, aktualizacja: 2021-10-27 14:56

W Rudzie Śląskiej od 2013 roku dzieci z klas III i młodszych szkół podstawowych biorą udział w programie "Umiem Pływać". Akcję od lat prowadzi UKS MANTA Kochłowice we współpracy z MOSiR Ruda Śląska. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - Aleksandra Poloczek zaprasza do wzięcia działu w przyszłorocznej odsłonie programu. 

Ruda Śląska: Program "Umiem Pływać"

Program "Umiem Pływać" finansowany jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a ma na celu przyswojenie podstawowych umiejętności pływackich przez maksymalna dużą grupę dzieci we wskazanym wieku.

Uczestniczące w nim Szkoły Podstawowe, delegują swoich uczniów na zajęcia pozalekcyjne organizowane na basenach MOSiR, w godzinach dopasowanych to terminów zajęć szkolnych.

- Uczestnicy zajęć w grupach maksymalnie 15-osobowych, uczestniczą w minimum 10 zajęciach w wodzie, gdzie pod okiem trenerów i instruktorów nabywają lub doskonalą swoje umiejętności. Dla uczestników zajęć udział w nich jest całkowicie bezpłatny, również w przypadku gdy niezbędne jest pokrycie kosztów transportu grupy na basen i dostarczenia ich z powrotem do szkoły.  Elementem podkreślanym w trakcie zajęć, jest bezpieczeństwo wypoczynku nad wodą czy na basenie - mówi Aleksandra Poloczek, dyrektor MOSiR Ruda Śląska.

W programie wzięło już udział ponad 2000 uczniów

Od 2013 roku, w programie wzięło udział ponad 2000 uczniów z terenu naszego miasta. MOSiR Ruda Śląska zaprasza do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji.

- Mamy nadzieję, że uda nam się w przyszłym roku zachęcić do udziału w nim więcej szkół, tak aby wszystkie dzieci z naszego miasta w wieku 10 lat - potrafiły pływać. Dzięki temu mamy możliwość zapewnienia im przydatnej przez całe życie umiejętności a może w co niektórych - uda się obudzić sportową pasję. Mamy do dyspozycji 3 miejskie baseny, które dają nam zaplecze dla realizacji tego celu - mówi Aleksandra Poloczek, dyrektor MOSiR Ruda Śląska. 

Zapisy w przyszłym roku będą odbywały się w poszczególnych szkołach podstawowych. 

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • bociek

  A w Bykowinie rodzice chcą remontu boiska przy Górnośląskiej. I co?

 • Mimi

  A ja jako rodzic, mam coś do powiedzenia?

 • imiM

  Zależy co zechcesz powiedzieć? Czy zachęcić szkołę do wzięcia udziału w tym programie czy nie?

 • Pusia

  Chce pwoiedziec, że Pani Poloczek o tym czego chce dla dzieci, może się wypowiadać o sowich dzieciach, a nie cudzych

 • Bebe

  Robią coś to źle, nie robią nic też źle. A dla każdego dziecka to forma relaksu, jak i dbanie o wady postawy, a dodatkowo chroni od otyłości z którą dzisiejsze dzieci mają problem.Nie będzie miała pani ochoty puszczać swoje dziecko, to poprostu posiedzi w domu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.