Wiadomości z Rudy Śląskiej

Akcja profilaktyczna w Rudzie Śląskiej: "Nowe #Narkotyki, Nowe #Zagrożenia"

  • Dodano: 2024-02-27 07:30, aktualizacja: 2024-02-27 08:07

Policyjny profilaktyk oraz przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rudzie Śląskiej odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 28. Celem Akcji jest zapobieganie używania substancji psychoaktywnych, w szczególności nowych narkotyków, ale także alkoholu, tytoniu oraz leków przez osoby młode. Już wkrótce kolejne spotkania.

Walka z narkotykami i alkoholem: Akcja w SP nr 28

Policyjny profilaktyk oraz przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rudzie Śląskiej odwiedzili najstarszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 28, żeby promować akcję informacyjno-edukacyjną "Nowe #Narkotyki, Nowe #Zagrożenia". Celem akcji jest zapobieganie używania substancji psychoaktywnych, w szczególności nowych narkotyków, ale także alkoholu, tytoniu oraz leków przez osoby młode.

W trakcie spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się zarówno o konsekwencjach prawnych posiadania, wytwarzania, udzielania oraz handlowania środkami odurzającymi, ale także konsekwencjach zdrowotnych jak i społecznych, wynikających z ich zażywania. Młodzi rudzianie wzięli udział w doświadczeniu. Zakładając na oczy NARKOgogle i ALKOGogle mieli pokonać krótki tor przeszkód. Jak się okazało imitacja stanu po zażyciu środków odurzających czy stanu nietrzeźwości sprawiła młodym wiele trudności.

Akcja profilaktyczna w Rudzie Śląskiej: "Nowe #Narkotyki, Nowe #Zagrożenia"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również