Wiadomości z Rudy Śląskiej

[AKTUALIZACJA] Na Drogowej Trasie Średnicowej doszło do karambolu 7 samochodów

 • Dodano: 2023-12-22 06:00, aktualizacja: 2023-12-23 11:28

Na Drogowej Trasie Średnicowej na wysokości zjazdu Ruda Śląska Chebzie doszło do karambolu 7 samochodów. Droga w kierunku Gliwic jest zablokowana. 


AKTUALIZACJA:

Jak się okazało, do zdarzenia doszło na świętochłowickim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej. Jezdnia w kierunku Gliwic była przez pewien czas zablokowana, obecnie ruch odbywa się już płynnie. W wyniku tego groźnie wyglądającego zdarzenie nikt nie został ranny. 

W woj. śląskim w ostatnich godzinach pogorszyły się warunki drogowe - w wielu miejscach pojawiły się opady śniegu i marznącego deszczu. Policja apeluje o ostrożną jazdę. 

- Na drogach naszego regionu od północy doszło do 47 kolizji a warunki drogowe są trudne. Temperatura w okolicach 0º powoduje nieustanne topnienie i zamarzanie zalegającego po nocy na drogach śniegu. Apelujemy do kierowców o wzmożoną czujność i rozważną jazdę, a pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię i założenie elementów odblaskowych - apelują policjanci.


Karambol na DTŚ

W piątek, 22 grudnia, na DTŚ około godziny 5:30 doszło do karambolu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zderzyło się siedem samochodów osobowych. Trasa w stronę Gliwic jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazd i zamknęła wjazd na DTŚ na wysokości Chorzowa. 

Więcej informacji wkrótce.

Trudne warunki na drogach

Warunki na drogach od samego rana są złe. Jest ślisko i wieje. Porywy wiatru osiągać mogą 90 km/h, a lokalnie 100 km/h. Jak zapowiada Damian Dąbrowski, w piątek występować będą opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Antykomuna

  hahahah dzieciaki dobre xD ... tylko że te dzieciaki dokładnie dwóch , to już nie wiadomo czy są dziadkami xD ... a teraz reszta musi się przez nich męczyć ze szkodami

 • Urwis

  Tusk rządzi.

 • Kpina + ironia / szydera

  I nie pomogły wszystkie trzyliterowe systemy elektroniczne? Oj, oj, oj... tak to jest, gdy wraz z założeniem opon zimowych zostawia się w domu opony mózgowe :-) sam miałem okazję przeczytać na jednym z forów, że ktoś jadąc 40km/h na zakręcie wpadł w poslizg, co było jego zdaniem NIEDOPUSZCZALNE NA OPONACH ZIMOWYCH ZA PONAD 2000zl komplet ! ! ! Komentarz jest chyba zbyteczny...

 • Lelek

  Trocha śniegu i już bum bum. Czego oni uczą tych dzieciaków bo chyba nie myślenia. A co dopiero bydzie jutro rano jak w nocy to wszystko przymarznie??

 • Kierowca

  Akcje zima urząd odwołuje to teraz mają

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również