Wiadomości z Rudy Śląskiej

Andrzej Truszczyński znalazł się w gronie najlepszych architektów świata

  • Dodano: 2021-03-30 11:15, aktualizacja: 2021-03-30 12:26

Andrzej Truszczyński otrzymał nagrodę 40 under 40 European Design Award, przyznawaną od 2008 roku przez The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies oraz The Chicago Athenaeum International Museum. Tym samym znalazł się w zaszczytnym gronie 40 prekursorów współczesnej architektury. 

- Nagroda ma promować i wspierać ich talent oraz nieszablonowe myślenie. Pomysłodawcy i organizatorzy konkursu starają się, aby na tę listę trafiali architekci, których dorobek wskazuje na szersze niż przeciętne zainteresowania; którzy są kreatywni, innowacyjni i mają szansę w przyszłości zaznaczyć swoją obecność w europejskiej architekturze – czytamy na facebooku TKHolding - Architecture • BIM • VR.

Jury nagrodziło Andrzeja Truszczyńskiego za następujące projekty: 

Fabryka Wody - obiekt w trakcie budowy, który już przykuwa uwagę i zachwyt


Wodny Park Tychy - wielokrotnie nagradzany obiekt na Śląsku


Chełmski Park Wodny - jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce

Prestiżowa lista architektów

Warto dodać, że wcześniej na tej prestiżowej liście architektów znalazły się inne polskie nazwiska. Robert Konieczny został doceniony za najlepszą przestrzeń publiczną 2016 - Muzeum Dialogu Przełomy w Szczecinie, a Tomasz Konior za zaprojektowanie budynku NOSPR w Katowicach. Jak podaje portal architektiura.info, powstał też katalog z pracami zwycięzców. Będzie on dostępny pod koniec maja. Z kolei oficjalna ceremonia wręczenia nagród planowana jest na listopad 2021 w Atenach.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.