Wiadomości z Rudy Śląskiej

Awaria wodociągu. Obniżenie ciśnienia wody oraz pogorszenie parametrów jakościowych wody

 • Dodano: 2023-11-08 09:15

PWiK Ruda Śląska poinformowało dzisiaj o wystąpieniu awarii wodociągu należącym do GPW S.A. Katowice. Ta nieprzewidywalna sytuacja może skutkować obniżeniem ciśnienia oraz pogorszeniem parametrów jakościowych dostarczanej wody w dzielnicach Ruda, Orzegów, Godula i Chebzie.

Ruda Śląska: Obniżenie ciśnienia wody

PWiK Ruda Śląska natychmiast podjęło działania mające na celu zapewnienie jak najwyższej jakości usług wodociągowych dla swoich klientów. W ramach działań naprawczych rozpoczęto płukanie sieci wodociągowej w wymienionych rejonach. Dodatkowo, w celu monitorowania jakości dostarczanej wody, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rudzie Śląskiej przeprowadza dodatkowy monitoring, który pozwoli na bieżącą ocenę parametrów wody i reakcję na ewentualne zmiany. 

Rudzka spółka przeprosiła za wszelkie niedogodności wynikające z tej awarii i pozostaje w stałym kontakcie z przedstawicielami GPW S.A. Katowice. Mieszkańcy są zachęcani do kontaktu z firmą w razie jakichkolwiek pytań lub obaw związanych z dostawą wody.

- W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z dyspozytorem PWiK pod bezpłatnym numerem 994 lub (32) 34 24 200. Za wszelkie niedogodności przepraszamy - czytamy w komunikacie PWiK Ruda Śląska. 

Komentarze (15)    dodaj »

 • Bynio

  Czy o tej firmie kiedykolwiek napisali coś dobrego? W sumie nie byłoby wtedy o czym pisać, bo tak chorego zakładu chyba świat nie widział. Zarządzający nie mający pojęcia o zarządzaniu, myślący, że to firma 5-cio osobowa, mający milion wizji na wszystko, najczęściej zupełnie absurdalnych, nie polegających na wiedzy fachowców (oczywiście tej garstki, która tam jeszcze została). A co z ludźmi? Kompletnie ich nie szanują, nie doceniają ich ciężkiej pracy, traktują jak bandę idiotów. Przez klimat w zakładzie jaki tworzy zarząd ludzie zioną do siebie fałszem i nienawiścią, jeden rzuca kłody pod nogi innemu, a przez co - przez momentami ekstremalne zróżnicowanie w zarobkach i zakresach obowiązków, gdzie niektórzy za wynagrodzenie na poziomie specjalisty wykonują obowiązki stażystki. Inni znowu snują się po zakładzie, generując wieczny bałagan w dokumentach, ale z przeświadczeniem, że powinny zarabiać znacznie więcej, a gdy przychodzi co do czego nie potrafią dodać dwa do dwóch. Nie wspominając o nowo przyjętych, na stanowisko o ogromnych wymaganiach jednak z umiejętnościami i doświadczeniem świeżaka, gdzie wskakuje się tylko dlatego, że jest się córką/synem innego pracownika. Wtedy nagle wymagania stanowiskowe przestają być ważne. Dokąd to prowadzi ja się pytam?

 • Ela

  Narazie woda na Orzegowie czysta, więc chyba sytuacja opanowana.

 • Docenieni pracownicy PWiK

  Skoro już wspominamy nasze sławetne PWiK warto w tym miejscu nadmienić słów kilka. To, że poprzedni Zarząd traktował pracowników jak ciemną masę to doskonale pamiętamy, jednak obecny miłościwie nam panujący Zarząd w ignorancji zaczyna ich zwyczajnie bić na głowę. W tym roku obchodzimy 30-lecie istnienia spółki - wiedzieliście? Ba, nikt nie wiedział bo Zarząd oprócz wklejenia radosnej 30-stki na stronę internetową, papier firmowy i koperty, udaje, że tematu nie ma. Okazuje się, że nawet sam właściciel pt. Urząd Miasta nie miał o tym pojęcia - kiepsko. Okoliczność ta wypadła 1 października br. - Zarząd ani słowa nie wspomniał o powyższym. Aż tu nagle w połowie miesiąca wyskoczył z „zaproszeniem” załogi na nędzne przedstawienie - chociaż zaproszenie to duże słowo. Bo w takiej formie to ludzi można zaprosić na wycieczkę w dzień powszedni, a nie na rzekome obchody 30-lecia spółki. Jak myślicie Szanowny Zarządzie, dlaczego pracownicy mają w głębokim poważaniu tą inicjatywę - bo jest to kpina z Waszej strony. Jak zaczęło się palić pod nogami to zaczęliście szukać ludzi z łapanki żeby zapełnili puste fotele - padło na emerytów, ale tu nagle okazało się, że potraficie napisać zaproszenia gdzie „macie zaszczyt zaprosić…” - dla pracowników taka forma nie przeszła Wam przez gardło. Dla tych ludzi, którzy ciężko pracują na to by ta firma w ogóle się kręciła. Wstyd. Aż tu nagle po wielkiej walce związków zawodowych wypłaciliście nam jałmużnę, którą szumnie określiliście mianem „nagrody z okazji 30-lecia”, gdzie samą inicjatywę, która nie wyszła od Was Szanowny Zarządzie, przypisaliście sobie. W całej tej sytuacji kroplą, która przelała naszą czarę goryczy jest fakt życzeń, które złożyliście nam miesiąc po 1 października, gdzie życzycie nam „by nasza praca była doceniana…”. Pokazaliście jak nas doceniacie - DZIĘKUJEMY ZARZĄDZIE PWIK !!

 • Rudolf

  Nie wiedziałem, że na Orzegowie mają bieżącą wodę.

 • Orsegowian

  To może alerty niech wysyłają a nie jakieś [...]stwa o wyborach

 • Ciekawski

  Haha przecież w tej firmie już nie ma ludzi do roboty, więc trochę potrwa usuwanie tej awarii. Jakby tak zliczyć tych co się niedawno zwolnili lub co w najbliższym czasie planują to zrobić to można się zdziwić. Niektórzy po zaledwie miesiącu uciekają z krzykiem - a to niby taka kraina mlekiem i miodem płynąca. Co na tą sytuację właściciel - Prezydencie?

 • Trewor

  Pogorszone parametry wody są w Orzegowie odkąd pamiętam. Ciekawe co teraz POpłynie z kranu? Pomyje?

 • Adam

  Moja woda ok. Może nie wszystkie ulice?

 • Ania

  Dobrze, że napisali ale ile to potrwa?

 • XXX

  PWiK się zajmuje płukaniem sieci - ciekawe kto to tam robi, bo w ostatnim czasie zwolniło się stamtąd już tyle ludzi, że za chwilę zarząd sam wskoczy w ciuchy robocze i pojedzie w teren. Ale cóż, w którym momencie jest ta granica, że ktoś znaczenie w końcu dostrzegać problem, który jest w tym zakładzie. Czy to że zwalniają się w tej chwili kolejni fachowcy, nie jest jasnym sygnałem, że dzieje się tam bardzo źle? Nie trzeba być geniuszem żeby zauważyć tą zależność, ale jak widać magistrzy inżynierowie nie widzą problemu i twierdzą, że dbają o wysokie kwalifikacje swoich pracowników - hmm. Tych z tymi wysokimi kwalifikacjami już zaczyna być jak na lekarstwo, a co miesiąc jest gorzej bo zwalniają się następni. Grunt, że młody Prezes chce się wykazać i zrobić ze spółki miejskiej korporacje, albo w zasadzie nie wiadomo co chce zrobić - sam chyba tego do końca nie wie, ale pomysłami sypie jak z rękawa. Gdyby od każdego rzuconego pomysłu i innowacji dostawałby premię już po tym roku zarządzania byłby milionerem.

 • Kamila

  Świetnie a z tym syfem co leci z kranu na Kokota ktoś coś w końcu zrobi?

 • Mieszkaniec Kokota

  A kto w końcu zrobi porządek z tą brązowa woda, która od dwóch tygodni leci na Kokota 28??? Przecież w wannie jest taki osad, że w ogóle trudno go spłukać. Nie jedna reklamacja ze strony mieszkańców poszła do PWiK i co, ciągle to samo!! Może w końcu się ktoś za to weźmie na poważnie, bo za tą zasyfiona wodę nikt nam pewnie pieniędzy nie odda?!

 • Beny

  Z kranu leci żur, zobaczymy jak szybko uporają się z problemem.

 • Zbychu

  Wodociagi powinny mieć na drugie AWARIA - syf w kranach, syf w firmie. Co na to młody wizjoner, który na siłę chce się wykazać?

 • n4u

  Rura pękła, nie kapuje za co mają przepraszać ... Mogliby do polityki iść tam robią wały na okrągło "bo im się te pieniądze należały", okradają rodziny chorych dzieci, opłacają farmy troli by wygrać wybory, a jak już je przegrają to przeciągają by ukraść jak najwięcej i zabetonować swoich pociotków ...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również