Wiadomości z Rudy Śląskiej

Bezpieczna droga do szkoły z rudzką drogówką

  • Dodano: 2022-09-15 12:45

Policjanci z rudzkiej drogówki od pierwszych dni września prowadzą akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi spotkali się już z pierwszakami w szkołach, a teraz rozpoczęli spotkania z najstarszymi przedszkolakami.

Celem tych spotkań jest zaprezentowanie maluchom zasad bezpieczeństwa w drodze do przedszkola i w miejscu zamieszkania.

Policjanci z rudzkiej drogówki kończą już cykl spotkań w szkołach, gdzie rozmawiali z pierwszakami o och bezpieczeństwie w drodze do szkoły. Teraz przyszedł czas na najstarsze grupy przedszkolne, które również od początku września poprzez zabawę uczą się o bezpieczeństwie na drodze.

Policjant wraz z sierżant Rudą odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 4 imienia Misia Uszatka

Stróże prawa zaprezentowali maluchom podstawowe zasady bezpieczeństwa pieszych, a także rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu w domu i na podwórku, szczególnie u progu zbliżającej się jesieni. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta rudzcy policjanci prowadzą działania, polegające m. in. na prowadzeniu edukacji wśród najmłodszych, czyli dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Tym razem to dzieci z przedszkola przy ulicy Pokoju poznały zasady, jakimi należy się kierować, by być bezpiecznym na ulicy, w drodze do przedszkola i w czasie rodzinnych wyjść. Policjant rozmawiał z maluchami, jak należy przechodzić przez jezdnię, co to jest zebra i jakie światło musi świecić na sygnalizatorze aby móc przejść na drugą stronę ulicy. Dzieci bardzo dobrze odpowiadały na każde zadane pytanie, a na koniec otrzymały odblaskowe opaski, które będą mogły wykorzystać w trakcie wyjść po coraz szybciej zapadającym zmroku. Miłą niespodzianką dla najmłodszych była możliwość spotkania maskotki rudzkich policjantów – sierżant Rudą – której wizyty zawsze powodują u dzieci radość.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również