RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Bieg 12-godzinny w Rudzie Śląskiej. Czekają nas utrudnienia w ruchu

 • Dodano: 2022-06-10 10:00

W związku z sobotnim wydarzeniem nastąpią utrudnienia w ruchu pojazdów i przemieszczaniu się pieszych. Utrudnienia te pojawią się w godzinach od 20.30 (11.06) do 9.30 (12.06). 

Zamknięte dla ruchu samochodowego zostaną ulice:

 • Objazdowa (od ul. Smolenia do ul. Hallera),
 • Markowej,
 • Damrota,
 • Smolenia.

W czasie trwania biegu nie będzie możliwości dojazdu do budynków przy wskazanych ulicach. W sytuacjach wyjątkowych wyjazd z osiedla będzie możliwy wyjazdem przy budynku przy ul. Damrota 7.

- Bardzo prosimy o wyrozumiałość, zarówno kierowców, jak i pieszych, w związku z utrudnieniami oraz zastosowanie się do zaleceń osób kierujących ruchem – ultramaratończyk August Jakubik, organizator biegu.

Dwanaście godzin w biegu

Już po raz 24. ultramaratończycy sprawdzą swoją kondycję i wytrzymałość w Rudzie Śląskiej. W najbliższą sobotę (11.06) w dzielnicy Nowy Bytom odbędzie się Międzynarodowy Rudzki Bieg Dwunastogodzinny, który tradycyjnie połączony zostanie z XIII Mistrzostwami Śląska w Biegu Dwunastogodzinnym. Zawody rozpoczną się o godz. 21.00.

- Na liście startowej znalazła się m.in. ubiegłoroczna zwyciężczyni Bernadetta Sarat, medalistka Mistrzostw Polski w biegu 24-godzinnym Dorota Szeszko oraz rudzianka Magdalena Żurek, której będziemy mogli kibicować po raz pierwszy – wymienia ultramaratończyk August Jakubik, organizator biegu. - Wśród panów zdecydowanym faworytem będzie wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w biegu 24-godzinnym Leszek Małysz, któremu biegowe plany może pokrzyżować Artur Bujnowski, Tomasz Jędrzejko, Mateusz Szwaja czy Paweł Pośpiech. To z pewnością będzie zacięta rywalizacja, dlatego zachęcamy do udziału oraz kibicowania zawodnikom – dodaje.

Tegoroczny bieg rozpocznie się w sobotę (11.06) o godz. 21.00 na parkingu przy skrzyżowaniu ulic Hallera i Objazdowej, a zakończy się w niedzielę (12.06) o godz. 9.00. Uczestnicy biegu będą poruszać się ulicami: Objazdową, Markowej, Damrota i Smolenia oraz przebiegną przez plac Jana Pawła II. Długość jednego okrążenia, które pokonają biegacze, wynosi 1305 m i 19 cm. Trasa biegu ma aktualny atest PLZA.

Bieg 12-godzinny w Rudzie Śląskiej. Czekają nas utrudnienia w ruchu

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj »

 • Mieszkanka

  A to mało w mieście chodników, skwerów czy bieżni? Od razu trzeba znów utrudniać życie mieszkańcom, bo pan mejer ma takie widzimisie. Niech sobie je realizuje w swoich rodzinnych wioskach, nie na Śląsku. Mam nadzieje, ze żaden uczestnik nie straci nogi przez dziury i zapadnięte guliki w tym mieście. Ulice dla miasta są chyba tylko ważne wtedy kiedy są jakieś pseudo biegi organizowane. Panie wiceprezydencie na jaki adres mam wysłać fakturę za naprawę zawieszenia?

 • Ooo

  Na adres psychiatry.

 • Mieszkanka

  Bo? Bo mówię prawdę? Przejedz się (jeśli masz prawko) po kochlowicach, halembie czy rudzie 1. Gulik za gulikiem w dziurze, pełno ubytków i syf na drodze. A co robi wiceprezydent? Pokazuje się do zdjec i organizuje BIEGI na ULICY, gdzie pare metrów dalej jest swiezo wyremontowany stadion. Bez utrudniania życia mieszkańcom, zdrowiej dla biegaczy (po asfalcie nie powinno się biegac, mało zdrowe dla stawów, pan wice taki specjalista, a nie wie?) Gdzie jest Dziedzic ja się pytam? Dlaczego ten gorol rządzi i robi co chce z tym miastem/ruina?

 • boluś

  Jak pies Eli kot Loto za własnym ogonym to abo się bawi abo go swyndzi' trza mu dać na odrobaczynie !

 • Majk

  Po chodniku nie mogą ???

 • nic nic

  nie rozumiem tego, mało widowiskowe- ile osób "z ulicy" (przechodniów) się tym interesuje/ ogląda rywalizację ? kilka, kilkanaście osób biega w koło, nie widać tam emocji, rywalizacji, lidera .... po prostu wygrodzone kilka ulic, biega trochę ludzi i tyle... dla kogo ta impreza ? wiem dla biegaczy, a jaka w tym promocja miasta ? jaka radość dla mieszkańców ? na pętli 1300 m co za nuda.

 • run

  Podziwiam tych biegaczy za wytrzymałość ale przede wszystkim psychikę. Rzeczywiście trzeba mieć ją mocną by 12 godz biegać po tej samej pętli. Ciągle te same krawężniki, mury, widoki. Na pewno są ciekawsze sporty. To racja, biegają przede wszystkim dla siebie bo oglądać to mogą tylko przypadkowe osoby, które tam się akurat znajdują i to przez chwilę. Mimo wszystko pozdrawiam tych twardzieli.

 • Łukasz

  Dokładnie o to chodzi. Taki bieg to przede wszystkim głowa. Zgoda, są ciekawsze sporty, ale nie wszystkie można zorganizować u nas. Mimo utrudnień (chwilowych) życzę wszystkim powodzenia

 • Kpina + ironia / szydera

  A tym czasem bieżnia stadionu lekkoatletycznego Pogoni będzie pusta... tam niech sobie biegają, aż do us... końca :-) chociaż po namyślę dochodzę do wniosku, że mogło być gorzej: start zamiast o 21:00 to o 9:00 i zamknięte ulice Hallera i Niedurnego... :-) miasto sparaliżowane.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.