Wiadomości z Rudy Śląskiej

Bieg Mikołajów w Rudzie Śląskiej to już tradycja!

 • Dodano: 2019-12-07 12:00

Bieg Mikołajów w Rudzie Śląskiej to już tradycja! Tym razem rudzianie o wielkich sercach pobiegli, żeby pomóc czternastoletniej Wiktorii, która od pięciu lat walczy z ciężką chorobą - histiocytozą, która zdarza się raz na milion osób. Wczoraj udało się spełnić jedno z marzeń dziewczynki. W czasie biegu otrzymała ona pieska rasy sznaucer miniaturowy.

Zbliżające się święta to cudowny czas, przepełniony myślami o uszczęśliwieniu małych ludzi, którzy doświadczają na co dzień wielkiego nieraz cierpienia. To oni w dużej mierze spędzają czas w szpitalnych oddziałach zamiast na zabawie lub nauce w szkole. Jednak mimo tego cierpienia, jakiego los im nie oszczędza, cieszą się z każdego radosnego momentu, każdego uśmiechu i gestu dobroci. Najważniejsze jednak jest to, że nie porzucają marzeń i dzięki temu mogą lżej znosić trudne chwile w drodze do wyzdrowienia.

– W tym roku nasza uwaga skupiła się na dziewczynce, która jest mieszkanką Rudy Śląskiej, o imieniu Wiktoria. Wiktoria ma 14 lat, chodzi do Szkoły Podstawowej nr 13 w Bielszowicach i od pięciu lat walczy z ciężką chorobą, która zdarza się raz na milion osób. Jest to histocytoza, która zaatakowała dziewczynce kręgosłup. Dzisiaj sytuacja jest opanowana, po chemii która zakończyła się w lutym i zabiegu na kręgosłup, została dożywotnia rehabilitacja. Wiktoria jest radosna i bardzo dzielna, więc da sobie radę ze wszystkim, a my mieliśmy szanse jej pomóc i spełniliśmy dziecięce marzenie – mówi Aleksandra Poloczek, prezes Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja, która organizuje Bieg Mikołajów.

Marzeniem Wiktorii był mały przyjaciel, a raczej przyjaciółka – czarno-srebrna suczka rasy sznaucer miniaturowy. Dziewczynka chciała mieć obok siebie żywe stworzenie, które zrozumie bez słów ciężkie chwile, będzie się domagać pieszczot i długich spacerów oraz z radością będzie czekać przy drzwiach, gdy Wiktoria wróci ze szkoły. Wczoraj udało się spełnić marzenie dziewczynki. W czasie biegu otrzymała ona pieska.

- Na spełnienie marzenia Wiktorii zebrano na biegu Mikołajów 3.186,50 zł. Zakupiono pieska, a reszta zostanie przekazana fundacji Mam Marzenie, która spełni dzięki tej kwocie marzenie kolejnego, chorego dziecka. Z całego serca dziękujemy - mówiła Aleksandra Poloczek.

Bieg Mikołajów w Rudzie Śląskiej to już tradycja!

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj »

 • Rudzianka

  troszkę to przykre, że psa jak przedmiot wręcza się w czasie imprezy charytatywnej..........

 • henio

  Przecież to jest przedmiot.

 • cas

  Henio, po takim wpisie to uważaj żebyś na starość też nie był tym co napisałeś, bo widać, że dużo w Tobie empatii:))

 • henio

  Przecież nie napisałem, że dzieci to przedmioty. Pies nie będzie się mną opiekował na starość. Psy są super jako podnóżki lub poduszki.:)

 • Xyz

  troll...

 • cas

  nie, zwyczajny idiota

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.