Wiadomości z Rudy Śląskiej

Bieg Mikołajów w Rudzie Śląskiej to już tradycja!

 • Dodano: 2019-12-07 12:00

Bieg Mikołajów w Rudzie Śląskiej to już tradycja! Tym razem rudzianie o wielkich sercach pobiegli, żeby pomóc czternastoletniej Wiktorii, która od pięciu lat walczy z ciężką chorobą - histiocytozą, która zdarza się raz na milion osób. Wczoraj udało się spełnić jedno z marzeń dziewczynki. W czasie biegu otrzymała ona pieska rasy sznaucer miniaturowy.

Zbliżające się święta to cudowny czas, przepełniony myślami o uszczęśliwieniu małych ludzi, którzy doświadczają na co dzień wielkiego nieraz cierpienia. To oni w dużej mierze spędzają czas w szpitalnych oddziałach zamiast na zabawie lub nauce w szkole. Jednak mimo tego cierpienia, jakiego los im nie oszczędza, cieszą się z każdego radosnego momentu, każdego uśmiechu i gestu dobroci. Najważniejsze jednak jest to, że nie porzucają marzeń i dzięki temu mogą lżej znosić trudne chwile w drodze do wyzdrowienia.

– W tym roku nasza uwaga skupiła się na dziewczynce, która jest mieszkanką Rudy Śląskiej, o imieniu Wiktoria. Wiktoria ma 14 lat, chodzi do Szkoły Podstawowej nr 13 w Bielszowicach i od pięciu lat walczy z ciężką chorobą, która zdarza się raz na milion osób. Jest to histocytoza, która zaatakowała dziewczynce kręgosłup. Dzisiaj sytuacja jest opanowana, po chemii która zakończyła się w lutym i zabiegu na kręgosłup, została dożywotnia rehabilitacja. Wiktoria jest radosna i bardzo dzielna, więc da sobie radę ze wszystkim, a my mieliśmy szanse jej pomóc i spełniliśmy dziecięce marzenie – mówi Aleksandra Poloczek, prezes Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja, która organizuje Bieg Mikołajów.

Marzeniem Wiktorii był mały przyjaciel, a raczej przyjaciółka – czarno-srebrna suczka rasy sznaucer miniaturowy. Dziewczynka chciała mieć obok siebie żywe stworzenie, które zrozumie bez słów ciężkie chwile, będzie się domagać pieszczot i długich spacerów oraz z radością będzie czekać przy drzwiach, gdy Wiktoria wróci ze szkoły. Wczoraj udało się spełnić marzenie dziewczynki. W czasie biegu otrzymała ona pieska.

- Na spełnienie marzenia Wiktorii zebrano na biegu Mikołajów 3.186,50 zł. Zakupiono pieska, a reszta zostanie przekazana fundacji Mam Marzenie, która spełni dzięki tej kwocie marzenie kolejnego, chorego dziecka. Z całego serca dziękujemy - mówiła Aleksandra Poloczek.

Bieg Mikołajów w Rudzie Śląskiej to już tradycja!

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Rudzianka

  troszkę to przykre, że psa jak przedmiot wręcza się w czasie imprezy charytatywnej..........

 • henio

  Przecież to jest przedmiot.

 • cas

  Henio, po takim wpisie to uważaj żebyś na starość też nie był tym co napisałeś, bo widać, że dużo w Tobie empatii:))

 • henio

  Przecież nie napisałem, że dzieci to przedmioty. Pies nie będzie się mną opiekował na starość. Psy są super jako podnóżki lub poduszki.:)

 • Xyz

  troll...

 • cas

  nie, zwyczajny idiota

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.